Erialane
 Uus teema  |  Algusesse  |  Mine teema juurde  |  Otsi   Uuem teema  |  Vanem teema 
 Sony - kas tagasiminek või siiski edasiminek ?
Autor: tauno (---.lvkrk.ee)
Kuupäev:   20.11.17 16:06

Tere kõigile!

Viimased 4-5 kaamerat (täpselt pole enam meeles) on mul kõik olnud peegelkaamerad, nii filmi- kui viimased 2 digipeeglid Canon EOS lainurkzoom ja Pentax digipeegel.
Peegelkaamerate suureks miinuseks pean raskust, suurust ja ebamugavust reisidel. Nt Canon EOS-ega kaasatulnud Tamron objet ei kasutanud üldse ja müüsin kohe maha ning ei ole pika objektiivi järele elus vajadust tundnud. Nimelt olen pildistanud kogu teadliku elu alustades loomulikult Smena-ga. Canonil kasutasin ülilainurkobjektiivi.

Kuid kas fototehnika hindamine vaid objektiivi järgi on ikka viimasel ajal adekvaatne?

Mitu kaamerat on mul kas varastatud või olen ise seigeldes kaotanud.

Nimelt olen väikesest peale väga liikuva eluviisiga nii Eestis kui mujal. Ja seetõttu soetasin endale viimaseks kaameraks Photopointis müügil olnud nn hübriidkaamera Sony DSC-HX400V.

Otsuse tegin kasutusmugavuse põhjal käes ning pealoleva Carl Zeiss objeklaasi ning GPS-asukohamääraja põhjal. Objektiivi vahetamise järele ei tunne ma mingit vajadust. Pildinäitaja on olemas ja see lülitub sisse automaatselt.LCD-lt ei ole vaadanud pea kunagi. Kuid milline on pildinäitaja kvaliteet? Kas keegi teab?

Kuid hiljem netis uurides avastasin, et tegu juba piisavalt vana mudeliga.

Nimelt rändan siiani palju ja kolakat peeglit endale kaasa ei soovi. Kas peeglile on nüüd juba arvestatavaid alternatiive???

Mida arvate hübriidkaameratest ja kas see ei ole mitte tehnilises mõttes tagasiminek???

Enda kogemus näitab, et vaid kaamera hinna järgi ei saa midagi otsustada :)

Ootan vastuseks igasuguseid kommentaare, et mõelda, kuidas kunagi edasi minna.

P.S. Nt ühe filmikaamera ostsin mõni aasta tagasi 1 eur-ga uuena vaid hinna pärast naljapärast ja see tegi ka palju kvaliteetsema foto, kui nutitelefonid jmt pseudokaamerad.

Tervitan kõiki, kes mäletavad :)

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Sony - kas tagasiminek või siiski edasiminek ?
Autor: PS (---.253.139.130.cable.starman.ee)
Kuupäev:   20.11.17 16:27

See ei ole päris kindlasti hübriid, pika zoomikäiguga seebikas. Võimalik, et sõna hübriid tuli seebika kompaktsusest ja peeglitele omasest objektiivide vahetamise võimalusest. Ebaõnnestunud nimetus.
Põhiline, et ise rahul oled. Pika zoomi otsas kahjuks sellised aparaadid pildikvaliteediga ei hiilga. Kui oled lainurkinimene, siis sa seda vist veel ei tea, pole tahtmist olnud välja zoomida. Ainult lainurkadega tehakse veel väiksemaid kaameraid. Mõned neist on ülimega popid oma kvaliteetse pildi poolest, RX-100 seeria.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Sony - kas tagasiminek või siiski edasiminek ?
Autor: Sulev (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   20.11.17 21:20

Las müügimehed kiidavad oma kraami ja laidavad konkurentide omi ja nende kasutajaid. Peaasi, et sa ise oma valikuga rahul oled! Ära tee seda viga, et oma valikut ka teistele parimaks variandiks hakkad haipima.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Sony - kas tagasiminek või siiski edasiminek ?
Autor: MetsJeesus (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   20.11.17 22:18

Endal kaamera samuti suuresosas žanris reisifoto + aegajalt mõned üritused. Kuna nii reisides kui ka üritustel on valgus täpselt nii nagu on ehk tuleb võtta parim käepärastest footonitest, on seni olnud ostuargument #1, #2 ja #3 valgustundlikkus.

Kuna kaamera valgustundlikkuse määrab väga suures osas sensori suurus JA objektiivi ava, siis on valik täiekaadrilne. On jahh kobakas, on jahh raske, on jahh esmapilgul kalli$$$ kuid mistahes muu sensori suurusega kaamerasüsteem ei tule lõppkokkuvõttes ei oluliselt kompaktsem, ei oluliselt kergem ega ka teps mitte kardinaalselt odavam. Paraku on produtseeritav pilt Kompromiss. Poolekaadrilisel pisut väiksema K-ga, FourThirdsil juba päris suure K-ga. Seda nii siseruumides kui ka päikeselisel suvepäeval, kus täiekaadriline on ainus mis suudab produtseerida mingisugustgigigii dünaamikat. Täiekaadrilise saab alati lõigata poole- ja veerandikaadriliseks kuid veerandikaadrilise täiekaadriliseks juurdelõikamine on juba pisut huvitavam ettevõtmine...

Kui raatsid, võta letilt top-of-line Sony, kui ei raatsi, siis korv kaenlasse ja järelturule. Kui tahad kompaktsust siis Sony vanades mudelites saad kompaktsuse kui teed Kompromissi kasutusmugavuse ja fookuskiirusega, järelturu-peegli puhul on Kompromissikohaks pisut rohkem kubatuuri ja kaalu.

Kui eelistad laiemat nurka ja tahad midagi ülimalt kompaktset, siis korralikuma otsa nutuföön teeb lausa üllatavalt head pilti. Kuna nupuvajutuse peale tehakse terve fotode seeria, kust automaatika valib välja kõige teravama ning äpardunumaid kaadreid kasutatakse sellesama klõpsu juures müratõrjeks, HDR-imiseks jms, on nutuföönidel kokkuvõttes lausa müstiliselt hea dünaamika ja väike müra. Kui lisada juurde fakt et korralikuma otsa nutuföönide ava on f1.7-f1.8 tuuri, siis pole see ka ime et kaamerate turul valitseb pehmeltöeldes matusemeeleolu.

Kui Kasutatud Kaltsu Keskusest leitud tselluloidilriba-seebikarp suudab teha parema pildi kui sinu nutuföön, siis tähendab see vaid ühte -- konkreetse nutufööni kaamera on kas sünnist saadik sant, saanud korraliku lopsu või oled objektiivile paigaldanud daktüloskoopianäituse. Väga tõenäoliselt kõige kolme kombinatsiooni!

Soe soovitus minna poodi kuid enne lugeda läbi https://www.dxomark.com/category/mobile-reviews/ . Mõttega. Hea kaameraga nutuföön tasub osta kasvõi sellepärast et see on väga suure tõenäosusega ka ainus kaamera, mis on alati käepärast võtta, mingi muu kaamera, ükskõik kui kompaktne ja kerge see ka ei oleks, ei pruugi lihtlabaselt kaasas olla...

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Sony - kas tagasiminek või siiski edasiminek ?
Autor: PS (---.131.70.220.cable.starman.ee)
Kuupäev:   21.11.17 07:08

Ahjaa, mul jäi oma isiklik reisikaamera eelistus nimetamata - RX1rII. Kuna väga palju ei reisi, siis ajan asja teistmoodi ära.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: õudsad lood Sonyga
Autor: aivar (---.253.222.50.cable.starman.ee)
Kuupäev:   22.11.17 17:58

The new #Sony a7RIII camera still eats stars:
https://photorumors.com/2017/11/22/the-new-sony-a7riii-camera-still-eats-stars/

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Sony - kas tagasiminek või siiski edasiminek ?
Autor: mihk (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   22.11.17 18:42

PS räägib õigust - RX 100 seeria on hea pildiga pisike ja tubli, tal on 1`` sensor, mis on palju suurem kui täna kasutataval HX400-l. Ja obje on sel seerial ka väga ok - ikkagi Zeiss. RX100 II pildiotsijal on ca 1,5 korda rohkem punkte kui HX400-l ja RX100 IV-l 2,5 korda rohkem. Aga üks häda on ka - RX100 seeria on nii pagana pisike, minul pole käes hoida kuigi mugav. Proua on küll väga rahul, see on tema aparaat.
Kui tänane HX400 on gabariitide ja kuju ja kaalu osas ok, siis katsuge poes ära ka RXII, kuigi tema suumi pikemat otsa te ei pidavat kasutama. Hea Zeiss-i obje , sama 1`` sensor jne.

Aga äkki oleks aeg osta juba Sony 6300 või 6500 seeria poolkaader kaamera ja sinna ette lainurkobje (nn pannkook )? Tuleks nii kaal kui gabariidid HX400-st väiksemad, aga pildikvaliteet kordades parem.
Kokkuvõttes - tasub minna Sony leti juurde tuuseldama - katsuma küll. Oma silm (ja käsi) on kuningas. Kui ei leia sobivat, tasub vaadata ka Fuji hübriide. Seletusi ja andmeid võrrelda saab ka selliselt lehelt - dpreview.com

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: õudsad lood Sonyga
Autor: PS (---.253.130.12.cable.starman.ee)
Kuupäev:   22.11.17 19:33

Vale teema.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Sony - kas tagasiminek või siiski edasiminek ?
Autor: MetsJeesus (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   23.11.17 22:21

Null pole number kuid PS rääkis siiski RX1-st, mis täiekaadriline 35mm f2 fixklaasiga seebikas, mis parajalt valge-selge-kompaktne ehk arvestatav kandidaat reisukaameraks.

1-toll sensori ning zuumklaasiga kaamera valgustundlikkuse eelis fixklaasiga nutufööni ees on aga suht marginaalne:
1-toll sensori pindala on 116 mm2, tüüpilisel nutuföönikaamera sensorid jäävad 29 mm2 tuuri. Erinevus 4x ehk stoppides parasjagu 2 stoppi nutufööni kahjuks.
Arvestades et nutuföönid teevad automaatset sarivõtet, kasutavad udusemaid/kehvemaid kaadreid HDR-imiseks ja müravähenduseks jms nipitamine, on praktiline erinevus pigem stopi kanti.

RX100 V klaas ON hea kuid paraku on tegu zuumiga, mille valgus ja selgus on zuumi omad, numbrites f1.8-f2.8, zuumituna nutufööni-ekvivalent-28-30mm kanti f2.5, lisaks on 10-elemendise klaasi transmissioon tõks tumedam kui nutufööni tüüpiliselt 5-elemendise f1.7 - 1.8 fixi transmissioon ehk klaasi poolelt teeb nutuföön rasvase stopi tagasi.

RX100 vaieldamatu eelis on zuum ja eee-pildiotsija, lisaks ka pisut rohkem mögapixleid, miinuseks aga reisimiseks elementaarse GPSu puudumine, fakt tegu on täiendava kaasastassimast, laadimist-hooldamist nõudva seadeldisega ning ajaolu et jubina eest tuleb välja köhatada ca 1000€. Kiviaegne kasutuskogemus (DOS-stiilis menüüd, VGA ekraan jms) -- puhtalt praissliss poonus...

PS. PS soovitatud RX1 II on passivapoolelt samuti GPS-uvaba ehk kaameratööstuse insenerid näivat tegevat tõsiselt tõsist tööd iseenese turuosa vähendamisel. Lähtudes müüginumbritest siis ilmselgelt edukalt...

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Sony - kas tagasiminek või siiski edasiminek ?
Autor: mihk (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   24.11.17 18:49

Juhin tähelepanu küsija tauno poolt kirjutatule :
Nt ühe filmikaamera ostsin mõni aasta tagasi 1 eur-ga uuena vaid hinna pärast naljapärast ja see tegi ka palju kvaliteetsema foto, kui nutitelefonid jmt pseudokaamerad. Ja seetõttu soetasin endale viimaseks kaameraks hübriidkaamera Sony DSC-HX400V. Otsuse tegin kasutusmugavuse põhjal käes ning pealoleva Carl Zeiss objeklaasi ning GPS-asukohamääraja põhjal. Objektiivi vahetamise järele ei tunne ma mingit vajadust. Pildinäitaja on olemas ja see lülitub sisse automaatselt.LCD-lt ei ole vaadanud pea kunagi. Kuid milline on pildinäitaja kvaliteet? Kas keegi teab?

Seega küsijale pole mõtet korrata oma igakordset mantrat, et uus nutitelefon fotokana on ülihea lahendus. Inimene valib kasutusmugavuse järgi, nutufööniga kasutusmugavusest käes hoidmisel ei saa rääkida, lisaks tahab tauno pildiotsijat (sest LCD ekraani ta EI kasuta) ja uurib, kas uutel on parem pildinäitaja (pildiotsija). Jah, uutel on paremad, OLED-tüüpi pildiotsijad.
Küll aga paistab olema väike üllatus, et GPS-i ei kipu tootjad enam uutele väikestele ja keskmistele kaameratele panema.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Sony - kas tagasiminek või siiski edasiminek ?
Autor: aadu (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   24.11.17 20:54

Sony DSC-HX400V Hübriidkaamera. On ikka või ?

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Sony - kas tagasiminek või siiski edasiminek ?
Autor: MetsJeesus (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   24.11.17 21:18

Omastarust sai ka suht selgelt öeldud et kui nutufööni pilt tuleb kehvem kui kaltsukast leitud filmilindi-seebikarbil, siis tuleb kas olemasoleva nutufööni katkiläinud kaamera korda teha või osta KORRALIK nutuföön.

Soe soovitus kaameraärikatele -- lõpetage ohkimine et nutuföön ei tee pilti. TEEB ja enamgi veel ning teeb nii vastikult hästi et alumise otsa kaamerate müük (fourthirds, 1-toll ja väiksemad) on vabalanguses. Ülemise otsa kaamerad (täiekaadriline, teatud tingimustel ka APS-C) suudavad nutuföönile siiski veel teatavat pilditehnilist konkurentsi pakkuda ehk need kellel tõesti on huvi ja vajadus, on nõus VEEL alla neelama ürgvana kasutajaliidese, puuduliku tehnilise varustuse (niru ekraan, GPSu pole jms) ning räige hinna....

Midagi pole teha, kaameraäris on INNOVATSIOON haledalt toppama jäänuid ning tulemusena liigub ostjate raha lihtsalt sektoritesse kus ON natukenegi värskemat õhku. Nüüd on lihtsalt aja küsimus, kus mingi firma saab esimesena maha 21. sajandi nõuetele vastava kaameraga ning võtab päris tükk aega kogu sektori kasumi endale ..

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Sony - kas tagasiminek või siiski edasiminek ?
Autor: mihk (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   25.11.17 09:08

Kuigi silmale võib välimus tunduda peegelkaameralik, pole põhjust kahelda. 400V on hübriid ja GPS-iga. Uuri ise netiavarustest - cameralabs.com või dpreview.com näiteks. Suumivahemik 24-1200 ja sensor pisike- 1/2,3. Samas MetsJeesus loeb sellise suurusega sensorit nutuföönides juba suureks.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Sony - kas tagasiminek või siiski edasiminek ?
Autor: enn (---.253.171.7.cable.starman.ee)
Kuupäev:   25.11.17 10:18

mihk kirjutas:

> Kuigi silmale võib välimus tunduda peegelkaameralik, pole
> põhjust kahelda. 400V on hübriid ja GPS-iga. Uuri ise
> netiavarustest - cameralabs.com või dpreview.com näiteks.

400V EI OLE hübriidkaamera!
Vikipeedia- Hübriidkaamera on digitaalne kaamera, millel saab VAHETADA objektiive
DP Review- The Sony Cyber-shot DSC-HX400V is a bridge-style compact cameraVasta sellele sõnumile
 
 Re: Sony - kas tagasiminek või siiski edasiminek ?
Autor: Sulev (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   25.11.17 13:43

Saab ka 400V-l objektiivi vahetada. Tõsi küll, see tahab tublisti rohkem pingutust kui peegelkaamera puhul.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Sony - kas tagasiminek või siiski edasiminek ?
Autor: mihk (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   25.11.17 17:29

Kui juba wiki-le viitasid, siis vaata sealt ka - https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_camera#Bridge_cameras Mis ei tähenda, et Wiki oleks koht, mis määrab poolkommertslikele terminitele definitsioonid.
Eestikeelsest wiki-st https://et.wikipedia.org/wiki/Digifotoaparaat#Digih.C3.BCbriidkaamera - sealt loen maakeeli esimese asjana, et kompaktdigikas mahub taskusse jne, no HX400V küll taskusse ei mahu.... Ja hübriidi alt loen sealtsamasast, et objektiivi vahetatavus on LISAKS...
Ja dprewiev-s endas on ka nii kirjutatud : The Sony HX400V is a bridge camera, offering a DSLR-style body with a 24-1200mm equivalent...
Aga kuna algset nõu küsijat taunot ei huvita objektiivi vahetamine abasoluutselt, siis pole teemat. Tauno nimetas poest ostetud aparaati hübriidiks, miks peaks selle kallal norima ???

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Sony - kas tagasiminek või siiski edasiminek ?
Autor: mihk (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   25.11.17 18:35

Igaks juhuks kinnitan, et kaameraid ei müü, nutufööne samuti mitte. Ühtegi tuttvat kaameramüüjat kah pole. Olen kaameraid ostnud nii endale kui perele. Ja tahan ka 21.sajandil teha pilti vaadates läbi pildiotsija ja hoides kaamerat, mis istub hästi käes ja millel on ca 3x suumiga korralikum obje ja üks-kaks fiksi varuks. Kas olen reptiil, et ei jaga vaimustust selle üle, et viimaste kallite nutuföönide kaamerad on võimelised valgemates oludes küllalt talutavaid pilte tegema ? Kümnemillimeetrise absoluutse avaga objektiiv nutuföönis on päikeselisel suvepäeval valguse mõttes ok. Mitu päikeselist suvepäeva meil sel suvel Eestis kokku tuli, kas kümme või viisteist ? Kui nutufööni kaamera on täna väidetult parem kui 1\" ja 3/4 sensoritega fotokaamera ja poolkaadriga enam-vähem võrdne, siis miks pagana pärast neid adekvaatselt ja ühes kategoorias võrrelda ei taheta, kasvõi ainult pildikvaliteedi osas (ja ka kõrgematel iso-del kui ISO 100...)?

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Sony - kas tagasiminek või siiski edasiminek ?
Autor: petslane (---.68.191.90.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   25.11.17 20:19

mihk kirjutas:

> Kui nutufööni kaamera on täna
> väidetult parem kui 1\\\" ja 3/4 sensoritega fotokaamera ja
> poolkaadriga enam-vähem võrdne, siis miks pagana pärast neid
> adekvaatselt ja ühes kategoorias võrrelda ei taheta, kasvõi
> ainult pildikvaliteedi osas (ja ka kõrgematel iso-del kui ISO
> 100...)?

Mihk, kas sa pole tähele pannud, et foorumites trollidega vaielda ei tasu? Ka mitte nendega, kes ennast jeesukeseks nimetavad. Tee rahulikult oma 1\" või 4/3 sensoritega kaameratega pilte edasi. Mõistlikud inimesed teavad praegu üsna hästi, et enamikul juhtudel saab _päris_ kaameraga paremini pilte teha, kui nutitelefoniga. Kuigi jah, kogu aeg kaasas olevaks taskukaameraks kõlbab korralik telefon kah.

--
petslane

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Sony - kas tagasiminek või siiski edasiminek ?
Autor: MetsJeesus (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   28.11.17 00:45

> miks pagana pärast neid adekvaatselt ja ühes kategoorias võrrelda ei taheta, kasvõi ainult pildikvaliteedi osas (ja ka kõrgematel iso-del kui ISO 100...)?

See on ekvivalentse kaamera küsimus ehk sama DoFi ja valgustundlikkuse võib saada nii
suure sensori ja väikese avaga, kus suur sensor töötab poolpimedas ja kõrgetel ISOdel ning
väikese sensori ja suure avaga, kus sensori jaoks valgust oluliselt rohkem ning vastavalt ka madalamad ISO-d.

Kuna nutuföönidel on f1.7 - f2 klassi objektiivid, siis ei ole ISO ülespeksmine ka nii akuutne kui nt f8 kategoorias tulistaval täiekaadrilisel.

> Kümnemillimeetrise absoluutse avaga objektiiv nutuföönis on päikeselisel suvepäeval valguse mõttes ok. Mitu päikeselist suvepäeva meil sel suvel Eestis kokku tuli, kas kümme või viisteist ?

Kui mul oleks nutuföön, mille ava läbimõõt on absoluutarvudes 10mm, siis oleks see väga heal juhul Nõu-Kiia kommutaatori mõõtu sest 10mm iiris tähendab pigem midagi 4/3 mõõtu sensorit...
Mis puutub aga päikeselistesse suvepäevadesse, siis siin on võlusõnaks DÜNAAMIKA. Täiekaadrilisel on see loomulikust loomust suht hea, nutuföön teeb väga kavalat HDRi ja saab samuti lausa müstiliselt hea tulemuse, 1-toll sensoriga kaameratel pole aga kumbagi ehk sensori loomulik dünaamika nutune ning arengupeetuslik firmware ei oska nutuföönilikust auto-HDRimisest isegi mitte niiskeid unenägusid näha....

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Sony - kas tagasiminek või siiski edasiminek ?
Autor: Sulev (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   28.11.17 15:03

Näita siis ometi teistele ka neid müstiliselt häid nutufööni pilte!

Vasta sellele sõnumile
 
 Jeesused müüvad nutufööne ilmselt
Autor: Tiit Veermäe (---.75.219.213.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   28.11.17 20:34

Lugenud praegu jeesuse laulud siin läbi, tundub sell nagu hoopis nuttev nutufööni müükar olevat :) kes tühja leti taga istudes fotokalas promotööd teeb. Et parim kaitse on rünnak, siis ta ju sõimab kõiki teisi \"peeglimüükariteks\" jne.
Või on nii tugev nutufööni fänn, et samastab end juba tootjaga. Mis siis, et ise ei kasseeri kasumit, aga progressi pasun olla on uhke ja hea.

Jeesus kasutab kallist täiskaadri kaamerat ja sõimab neid peetuseks, promob lausa haiglaselt nutufööne, igal juhul peaks kõik teised KALLIMA OTSA nutufööni ostma.

Üks super-argument tundub mulle päris rumal olevat - nutuföönide (geniaalne) värisenud jm käkkide kaadrite kasutamine hdr-arvutamisel.
jeesus on sõimanud mõttetut hdr-meetodit. Ise kasutan seda käsitsi ja pool-automaadis interjööri-töö jaoks üsna pidevalt. Ja selge otsus, et kui sarjas on udune käkk, siis on vaja see vigane välja visata. Igatahes iga vigane (värisenud) kaader keerab terve sarja peesse.
Aga kui sedasama vigase kaadri sarja sisse rehkendamist teeb suht vähese arvutusvõimsusega nutuföön, siis muutub see käkk äkki Jeesustel geniaalseks? Näidaku interjööri vastu valgust nutufööniga. On siis raske hommikul (oma nutufööni müügipunktis :) vastu valgust sari hdr-toorikuid toota ja siis nende liitmise tulemust näidata? Pole muidugi mõtet nutu-klaasi näpurasvast puhastada enne seda, nutufööni geniaalsust ei mõjuta daktüloskoopia harrastused objektiivil, nagu tollise sensoriga. Kõik rasva-udu ja värinad on nutuföönis äkki super-geniaalne.

Mis te veel passite, minge pro-foto-kallima otsa nutufööne ostma! Peeglimüükarid olete kõik firmware peetusega! Kas tundus tuttav taustamõte?

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Sony - kas tagasiminek või siiski edasiminek ?
Autor: mihk (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   28.11.17 20:47

Kui oled tähele pannud, siis 1,7-2,0 avaga objektiive tehakse mitte ainult viimase sõna nutuföönidele, vaid ka täiskaaderkaameratele ja seda juba pea 100 aastat. Ja kui sellisel näiteks.1,8 avaga täiskaadril HÄMARAS AVA MITTE KINNI KEERATA, mida siis samas kohas nutufõõniga teed ? Jääd ootama tehnoloogilist arengut, et järgmise nutufööni mudeli obje oleks suhtelise avaga 0,17 või ? Äkki juba lähenevaks sünnipäevaks kingikotis olemas selline ?

Lisan, et objektiivi absoluutse ava suurus ja objektiivi iirisdiafragma avause läbimõõt max avatud asendis ei ole sugugi mitte samad asjad ega võrdsed suurused. Iirise ava on omajagu väiksem, see sõltub konkreetse objektiivi optilisest skeemist.
Ja HDR-i.teeb mu proua 1\"-sensoriga kaameragi automaatselt, kui režiimivalikuketas panna koduperenaise režiimi \"Superior Auto\". Kindlasti on üksikute kaadrite ajaline vahe pikem kui nutuföönil, millel on elektrooniline katik. HRD ja mitte ammu lisandunud sensori nihutamisega \"multi-shot\" aitavad kogenud piltnikku teatud olukordades omajagu. Aga kehvas valguses liikuv objekt - seal pole HDR-ist kasu, pead pildistama korraga kolme nutufööniga ja siis ise arvutis pildid üksteise peale laduma. Edu !

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Jeesused müüvad nutufööne ilmselt
Autor: Sulev (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   28.11.17 21:44

Naljakas, et ta seejuures ise kirjutab, et \"Kui mul oleks nutuföön, ...\". Ehk siis ta ise ei omagi seda enda jutu järgi müstiliselt häid pilte tegevat aparaati. Ei ole ka teada, kas ta on kunagi üldse proovinud sellisega pilti teha.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Jeesused müüvad nutufööne ilmselt
Autor: MetsJeesus (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   28.11.17 22:24

Lõpuks hakkab siin foorumis ka otsast pisut asjalikumat juttu tulema.

Meil on olemas suht olematu sensoriga kaamerad, kus softiga nipitades-trikitades Imesid tehakse. Suure I-ga Imesid. Lisaboonusena Absoluutne Kompaktsus, tõeliselt mugav kasutajaliides, Imeline ekraan, GPS jms vilet ja kella.
Teisalt on on meil olemas väga suure ja väga suurepärase sensoriga kaamerad, mille kasutajaliides jms perifeeria on varasemast Neoliitikumist, kaamera mass selline et kipub jätma pildile nähtava moonutuse, hinnast ma parem ei räägi.

Siit ka küsimus miks sisisen ja susisen -- pisitasa hakkab saabuma aeg upgradeks ning olen ühe silmaga turul ringi vaadanud. Mu nutuföönile on viimased 2 aastat mõjunud suht hävitavalt, lausa häbi on sellist nutust relikti taskust välja koukida sest latest-greatest föönide geolokatsioon kasutab kõigi 4 teenusepakkuja teeneid (+1 stopp), kaamerate arv on DoubleUp (samuti +1 stopp), kaamerate avad on vahepeal veelgi avanenud, softitrikke juurde tulnud jms. Mälust, CPUst, akust, USB pordist jms ma parem ei räägi.

Fotokale pole aga viimased 4 aastat nähtavat mõju avaldanud -- omas seerias on IKKA tegu latest-greatest mudeliga, muude, vahepeal välja kaagutatud FF sensoritega kaamerate testitulemused (DxOMark = pahapahaaaa) on sisuliselt samad ning muudele uuematele mudelitele lisandunud funktsionaalus on sisuliselt olematu (OK -- eee-pildiotsijast tunnen ma isegi puudust).

Siit edasi on miljoni-dollari-küsimus -- kas teha jõulu-upgrade nutuföönile või fotokaamerale...

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Jeesused müüvad nutufööne ilmselt
Autor: Tiit Veermäe (---.75.219.213.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   29.11.17 21:07

Kas sul kummagi riista valiku juures on tegelikult vaevusi, millega edasi elada ei saa?

Või on sul lihtsalt vale kolu-häbi pudistavate telefonipedede ees oma telefoni välja võtta? Saa juba iseseisvaks meheks otsustama!

Ma kasutasin mitu päeva, ehk terve nädala, aktiivselt oma \"ülemise otsa korralikku\" nutiasenduse telefoni ja seejärel läks ta julmalt kasti, alandatuna ainult drooni ekraaniks, lennurežiimis. Ja ostsin uue nuputelefoni, mida laen kord nädalas. Oli veidi tegemist nuputelefoni leidmisega, sõitsin Keilasse ostma.

Ja meile vaatan vähemalt kord nädalas. Kes tahab kohe kontakti, see helistab, mitte ei kribi feissbuukis, linkedin-is või tvitteris või miskis tšätis. Reaalsete inimestega on meeldivam asju ajada. Tööd on niikuinii rohkem, kui jõuad arveid teha :)

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Sony - kas tagasiminek või siiski edasiminek ?
Autor: enn (---.253.168.168.cable.starman.ee)
Kuupäev:   01.12.17 12:33

Sulev kirjutas:

> Näita siis ometi teistele ka neid müstiliselt häid
> nutufööni pilte!

vt https://metsjeesus.deviantart.com/Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Sony - kas tagasiminek või siiski edasiminek ?
Autor: Sulev (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   01.12.17 12:59

Oled sa ikka kindel, et seal mõni pilt on nutitelefoniga tehtud, ja veel MetJeesuse enda poolt pildistatud? Kuupäevad ei kinnita väga nutitelefoni päritolu ja pildid ise tunduvad olema kusagilt netist leitud detailidest kokku pandud töötlustena võis siis täielikult arvutis loodud kujutistena.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Sony - kas tagasiminek või siiski edasiminek ?
Autor: Erko (Pingviin!) (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   01.12.17 14:12

Tegemist oli ilmselgelt naljaga.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Sony - kas tagasiminek või siiski edasiminek ?
Autor: enn (---.253.168.168.cable.starman.ee)
Kuupäev:   01.12.17 14:14

Ma iihtsalt väitsin et foorumis tooodud isik võiks olla S3l--2------------´´´´´´´´´´´´´´

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Jeesused müüvad nutufööne ilmselt
Autor: MetsJeesus (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   03.12.17 17:57

Igalühel on iga seadmega isiklikud probleemid, minu olemasoleval föönil on vähemalt enda jaoks TÕSISTEKS vaevusteks:
- Olemasolev föön ei ole ei vee- ega tolmukindel, see on asjanduse suurim häda ja risk ehk kapitaalne viga, mille tegin seadme ostul.
- Kaameraid on üks ja seegi f2.0. Võiks olla rohkem -- lisaks laianurgelisele ka normaal ja seesama laianurgeline võiks olla valgem ning pildiprotsessimissoft võiks olla nutikam.
- Ekraan on FullHD ja 5mm leinaraamiga, 21. sajandil võiks reso olla QHD kanti ja ekraan ise seadeldisel servast-serva. Kokkuvõttes tahaks sama suure kesta peale nõks kobedamat ekraani (nutuföönile-mitte-optimeeritud weebilehtede kasutamine, tehtud piltide eelvaade, dokumentide lugemine jms).
- Positsioneerimissüsteem mõistab vaid GPS ja GLONASS kuid ei saa aru ei Galileost ega Baidoust, pikema lausega positsioneerimise kiirus-täpsus võiksid olla pisut premad.
- Aku võiks pisut rohkem kesta (enda kasutusmustri juures 1,5 päeva asemel 3-4 päeva) ning käbedamalt täis laaduda (ca poolkond tundi pooleteistkonna asemel).
- CPU-RAM-flash võiksid olla pisut kobedamad (üldjuhul uuema tehnoloogia CPU = väiksem voolutarve = vähem ülekuumenemist).
- Seadeldis on saanud 2a kasutamist -- kolkse, kriime, külma, kuuma, niiskust, aku tsükleid ehk normaalne kulumine-väsimine.

Kokkuvõttes piisavalt põhjust upgradeks.

Siit aga küsimus Tiidule -- mis oli see probleem nutufööniga, mis tingis ülemineku seenior-nupuföönile?!?

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Jeesused müüvad nutufööne ilmselt
Autor: Sulev (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   03.12.17 19:46

BeiDou avaliku positsioneerimise täpsus jääb 10 meetri sisse (seega see nüüd küll positsioneerimist ei paranda), krüpteeritud kanali kasutajatel on võimalik 0,1 m täpsusega positsioneerimine.
Galileol on need vastavalt 1 m (avalik) ja 0,01 m (krüpteeritud).
Glonassil on täpsus 4,5...7,4 meetrit.
Ühe kanali toega jääb GPS-i tüüpiline asukoha määramise viga 4 m piiresse, olles keskmiselt u 2 m. Kahe kanali toega on GPS mõnevõrra täpsem.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Jeesused müüvad nutufööne ilmselt
Autor: Tiit Veermäe (---.75.219.213.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   03.12.17 21:34

Põhiliselt aku kehv vastupidavus. Kui paariks päevakski sõita kuskile, muutud seadme laadimis-orjaks. Nokia nuputelefon on 5-7 päeva töös, oleneb mastide kättesaadavusest ja jutu pikkusest.
Lataka ebamugav suurus ja õrn ekraan lisaks, aga niru aku pidavus oleks igal juhul ta ainult praegusele tööle suunanud. Drooni akusid peab alati laadima, siis saab telefon ka oma.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Jeesused müüvad nutufööne ilmselt
Autor: MetsJeesus (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   03.12.17 22:58

Algatuseks tuleb aru saada et Li aku eluea määrab sinna sisse topitud / välja võetud ampertundide arv ning tilgatumaks tühjaks laadimine on Li tehnoloogiatele üldjuhul väga mitmekordselt valus. Konkreetselt 1x 100% -> 0% -> 100% on suht sama kui 4-5x 100% -> 66% -> 100%. Siit on logilise järeldusena juba puhtalt aku eluea huvides, mõistlik torgata nutuföön nagu-koju-jõuad juhtme otsa ja hoida kuni hommikuni juhtme otsas -- nii on akupealt tunde ca kolmandiku vähem ja Li aku enamuse ajast suht optimaalses olekus.

Akutäie kestvuse kohta on isiklikust kogemusest 2 soovitust.
1. Taasta tehaseseaded (loe: lase kogu installitud - unisntallitusd - ree-installitud äppide ja äpikeste nimekiri nulli)!
2. Lase peale latest-greatest OS (nt Android) -- uuendused üldjuhul optimeerivad OS-i ning teadupärast igasugune CPU kasutus = elektrikulu = aku tühjenemine.

Kui see tehtud siis mõtle 9x enne kui mingi rakenduse installid. Eriti ohtlikud on kõikvõimalikud asotsialiseerumisrakendused, mis käivad tagaplaanil infovärskendusi kontrollimas kuid ka täiesti süütuna näiv \"taskulamp\" võib aegajalt mingi reklaamiserveriga suhtestuda ning kui on kehvasti kirjutatud, siis lambist jäädagi CPU-d keerutama.
NB! Tasub jälgida rakenduste akukasutust JA andmekasutust. Kui need on nullist natukenegi erinevad, siis uurida edasi!

Parajalt akuisukas on ka handsfree helistamine -- kui tel on kõrva ääres siis lükatakse ekraan automaagiliselt välja, kui aga lauapeal siis on akuhimur ekraan sees ja akut kulub isuga!

Lõpuks mingid normaalsused, reviewerite poolt \"harju keskmiseks\" reviewitud akuga nutuföönil (excellent akul vastavalt parem, kehval kehvem):
- Nutuföön millega ainult helistatakse, andmeside üldse väljas -- 3-4 päeva on täiesti norm, võimalik isegi nädal (sõltub logrröa gradusest).
- Eelnevale lisaks 4G andmeside koos e-posti ja kalendri süngiga -- 2-3 päeva.
- Eelnevale lisaks mõned sotsialiseerumisrakendused + nende mõningane chekkimine- kasutamine -- 1-2 päeva.
- Ekraan sees toimetamine, sõltuvalt CPU kasutuse intensiivsusest 8-4h ekraaniaega.
NB! See on ka põhjus miks OLED ekraani sihin -- must OLED võtab minimaalselt voolu...

Ning last-but-not-the-least -- Alati võib osta ka PowerPanga (kas sisseehitatud Li või vahetatavate Eneloopidega on maitseküsimus)...

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Jeesused müüvad nutufööne ilmselt
Autor: Tiit Veermäe (---.75.219.213.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   04.12.17 07:35

Tulid isale laste tegemist õpetama? :)
Askeldan liitiumitega palju aastaid ja võiks sulle samasuguse alg-loengu pidada. Kui sain rahulikult nuputelefoni võtta, siis ilmselt feisbuukides ei mölise.

Ainult dji äpp koos ekraaniga maksimumi peal (ka oled ei näita päikesega imet) ja gps-ga võtab päris tublisti voolu, mingit sotsialiseerimist ega andmesidet rohkem ei kasutagi. Kõik muud äpid, mis üldse saab kinni panna või ära koristada, oli esimese poole päeva tegevus.
Kui oled võsades paar päevagi, ei ole sul iga paari tunni tagant juhtmeid kuhugi eriti toppida.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Jeesused müüvad nutufööne ilmselt
Autor: MetsJeesus (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   04.12.17 20:08

Kui saladus pole, mis marki föön sul on?
Isiklik kogemus võsas ehk leviala äärel koos vahelduva GePSutamise ja videotamisega tähendab ca paaripäevast autonoomsusaega. Ilmselt saaks ka 3 päeva kui andmeside kohe algul ja heaga välja lükata ning GePSutamist ja ka kaamerat jaopärasemalt kasutada.
Aku kulu sõltub väga tugevasti ka kaardirakendusest ning loomulikult ka mitte-assisteeritud-positsioneerimise kiirusest. Google Maps on suht mõistuspärase isuga, 3-osapoole rakendused tuntavalt isukamad.

Kui ka miinimumappidega on sinu nutufööni autionoomsusaeg sellest oluliselt väiksem ning reviewerid loevad su mudeli aku pigem ülekeskmise olevaks, siis proovi tehase konfi taastamist ja firmware/OS uuendamist. Kui ei aita, siis sooe soovitus teha garantiicase. Heaga!

Droonijuhtimine/filmivaatamine/mängimine ON asjad mis võtavad voolu ja isuga kuid sellisel maksimumtarbel kestab ka keskpärase akumulatuuriga nutuföön vähemalt 4h. Nüüd KUI sul on võimalus/vajadus kaasa vedada oma droonile 4-lennutunni jagu akusid, siis vana-Nokkija-laadimistrafo-massiga powerpäkiga saad sellesamuse fööni tubli 4-5x täis laadida. Kas metsas, kõrbes, savannis või kõrgmägedes on puhtalt maitseküsimus...

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Jeesused müüvad nutufööne ilmselt
Autor: Tiit Veermäe (---.75.219.213.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   04.12.17 21:20

Rahune nüüd maha selle föönitarkusega.

Mul on töötav lahendus olemas praegu, miski dji soovitatud samsung ja sellele tagavaraks varuaku laetult drooni kohvris. Enamvähem tean, palju mul varu on kaamerale, droonile ja telefonile, ja igasugu päraka kaudu hambapesemise lisavigureid ma harrastama ei hakka, see pole mul hobi vaid tööriistad ja peavad olema maks lihtsad. Laadimist vajavaid akusid on niigi küllalt passida.

Millegipärast on sul aju niipidi pestud, et kõik peab ilmtingimata olema selle pöidlaplaadiga tehtud, ükskõik kui vastik ja vaevaline see ka oleks. Sain kõik vaevad lahendatud nutufööni kõrvaldamisega ainult talle jõukohase ülesande tegemiseks ja korras.

Ära nüüd selle asja pärast enam muretse.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Jeesused müüvad nutufööne ilmselt
Autor: MetsJeesus (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   06.12.17 23:18

Slege -- siin on tegu L8 probleemiga ja case closed.

Vasta sellele sõnumile
 Fotofoorum  |  Loe sõnumeid teema sees   Uuem teema  |  Vanem teema 


 
 Vasta sellele sõnumile
 Sinu nimi:
 Sinu epost:
 Teema: