Erialane
 Uus teema  |  Algusesse  |  Mine teema juurde  |  Otsi   Uuem teema  |  Vanem teema 
 Nijkon D850 ISO
Autor: Meremees (---.elisa-laajakaista.fi)
Kuupäev:   22.09.17 07:05

Vaatasin videosid Nikon D850 kohta soovisin teada millise ISO-ga hämaras hommikus pildistada kannatab. Loodusfotoga tegelejatele üsna loogiline asjade käik.


https://www.youtube.com/watch?v=A_OMIRHXynQ

Kus rõõmsad pioneerinäod lihtsalt segavad jälgi. Mingi tähistaeva pilt ISO 8000 juures vilksatab ka korra, sellest pole võimalik midagi aru saada tundub ok aga....

Veel tavalistes valgusoludes raamaturiiulipilt ISO 12800.Pildista raamatuid tubastes oludes välklambiga. Sellest pole võimalik aru saada midagi, kui palju algselt ruumis valgust tegelikult oli?

Olud kus kõrget ISO vaja kasutada ja seda saaks väga lihtsalt testida, on hämaras metsas, on linnu -looma pildistamise juures.

Neid teste ei ole. On vist ikka mida varajata.

Poes proovides tundub iga uuem kaamera ISO 12800 juures veel kasutatav. Aga looduslikes oludes pole.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Sulev (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   22.09.17 10:37

Hämar mets on ikka väga varieeruv muutuja, pole see nii lihtsalt testitav midagi, vähemalt mitte nii, et kõik sellest hämarusest testvideo pealt ühtmoodi aru saaksid. Nagunii tuleb karu sulle kaadrisse siis, kui on palju hämaram kui sinu vaadatud testvideos, mille põhjal sa kaamera ostuotsuse tegid.

Laenuta kaamera ja proovi just sind huvitavates oludes järele.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Meremees (---.elisa-laajakaista.fi)
Kuupäev:   22.09.17 13:11

On küll võimalik testida, nagu passiksid metsa ääres loomi ja iga 10 minuti tagant võte 1 tunni jooksul. Suurepäraselt saaks videos tuua olulise esile. A la nüüd on 10 minutit möödas nüüd on vähe heldam tulemused sellised, annab ülevaate küll.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Sulev (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   22.09.17 13:53

Sellise testvideo vaataja ei tea, kui hele või hämar tol päeval selles kohas oli. Looduslikud valgusolud kõiguvad üle miljardi korra. Tubane valgustus harilikult mitte üle 10 korra. Sina nurisesid, et ei ole aru saada, kui valge seal toas video tegemise ajal oli...

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: PS (---.131.35.242.cable.starman.ee)
Kuupäev:   22.09.17 14:04

Video ongi isosõbralikum kui täisresos pilt. Otsi veebist originaal RAW faile.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Vahur (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   22.09.17 15:10

Mis imet on mõnelt uuelt kaameralt ootada? Praegused kaamerad on suures osas elektroonika poolest müravabad, ainuke mis müra tekitab, on valguse puudus (footonite ebaühtlane langemine sensorile) ning seda ei lahenda mitte ükski uus kaamera, mis senist tehnoloogiat kasutab.
Uued kaamerad võivad küll mingite mõõtjate rõõmuks karvavõrra paramaid numbreid näidata, kuid reaalset tulemust see suurt ei mõjuta.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: aivar (---.131.99.168.cable.starman.ee)
Kuupäev:   22.09.17 15:20

Enne tasub dxomark.com test ikka ära oodata ja siis plärtsuma hakata.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Vahur (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   22.09.17 17:32

Ehh, see oleks pidand alpostitajale vastuseks olema. Pole tükk aega postitanud ning meelest läinud, kuidas protseduur käib.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Vahur (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   22.09.17 17:44

Kas keegi on sulle juba öelnud, et jõuluvana pole olemas? 😀
See postitusest kumav usk dxo kõikvõimsusesse ühte numbrisse suruda kogu kaamerat iseloomustav ning lootus et see number nüüd oluluselt suurem tuleb tundub sarnane jõuluvana ootamisega olema.
Ma olen selliseks usuks liiga vana. Pole ka kuulnud, et see kaamera suudaks füüsikaseaduseid muuta, seega kui see üks ja õige number ka on eelnevatest suurem, siis ehk 1-2 punkti, mis reaalset pildikvaliteeti ei mõjuta.
Kahtlemata on tegemist väga hea kaameraga, kuid mitte revolutsiooniga sensoriaeenduses; selle kaamera tugevused on mujal.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Sulev (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   23.09.17 01:15

See on küll kahtlane, et footonite ebaühtlane jaotus on juba peamiseks mürafaktoriks saanud. Müra põhjustavaid tegureid on palju ja praegu peaks footonite jaotuse teema vähemalt tavakaamerate puhul ikka veel esikolmikust väljaspool olema. Vähemalt minu kogemused näitavad, et kui pildistada kõrge ISO-ga hämaras, kuid siiski pildistada võimaldava valgustustasemega ruumis, pole müra märgatavalt rohkem. võrreldes sellega, kui pildistada samade säriparameetritega täielikult kinni kaetud objektiiviga (nähtava valguse footonid sensorini ei pääse). Pigem isegi vastupidi - kinnikaetud objektiiviga tehtud pildil tundub müra kasuliku signaali puudumise tõttu intensiivsem. Kas sul on mingi allikas, mis kinnitaks väidet, nagu oleks footonite jaotus müra tekkel nii oluline ja selgitaks kuidas see avaldub? Kujutan ette, et astronoomia valdkonnas, kus kaugest planeedist jõuab läbi teleskoobi kaamera sensorile väga napp arv footoneid (võrreldes muude, mujalt pärit footonitega), võib iga kasulikku signaali kandev footon arvel olla küll, ja see, mil määral teleskoobi ebatäiuslikkus ja footonite pikal teekonnal nende liikumissuunda mõjutanud muud protsessid (nt teele jäänud aatomite ja molekulide mõju, murdumine eri optilise tihedusega keskkondades, korduvad neeldumised ja kiirgumised jne) väheste kasuliku signaali footonite jaotust sensoril muudab, on tulemusele kriitilise tähtsusega.
Puht statistiliselt ei ole footonite hulga juhuslik varieeruvus üldse müra, vaid objektiivne olukorra fikseerimine, sest antud lühikesel ajahetkel võis tõesti muidu silmaga tumedamana nähtav ala saata sensori suunas teele rohkem footoneid, kui silmaga heledamana tunduv naaberala. Inimese silmal on nn kinoefekt ja nii peent vilkumist fikseerida ei suuda, reaalne maailm aga on üsna kvantiseeritud ja vilgub tegelikult hullupööra ülikõrge sagedusega, vastavalt footonite pseudojuhuslikule jagunemisele igas üliväikses ajahetkes.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: PS (---.253.161.194.cable.starman.ee)
Kuupäev:   23.09.17 09:22

Kui tohib, siis ennustan, 850 punktid tulevad 810 st paremad, Sony kaameratega suht võrdselt. Nagu juba öeldi, tehnoloogiaga on asi põhjas, st tipus, dalše neekuda. Kui võimsa pilditöötluse see või teine tootja oma kaamerasse topib on riski küsimus, millist digisitta pildi vaataja on võimeline välja kannatama. Tasapisi läheb järjest plastikumaks, tasapisi harjutatakse halli massi plastikust piltidega, telefoni äri õitseb juu.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Vahur (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   23.09.17 14:54


Küsumusele \"kas footonmüra domineerib\" on vastatud nt. siin
https://photo.stackexchange.com/questions/37850/is-poisson-noise-shot-noise-a-significant-source-of-noise-for-typical-photog

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Sulev (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   23.09.17 18:15

Kordan - footonite tegeliku jaotuse ülitäpne fikseerimine (juhuslikult pildistamise hetkel rohkem footoneid = sellest tulenevalt heledam piksel) ei ole müra vaid tegelik signaal. Müra võib see olla vaid gunztilises plaanis, kui kunstnik soovib, et tegelikult pildistamise hetkel hele (rohkem footoneid teele saatnud) piksel oleks pildi peal tumedam, sest pikema aja kestel paistaks see keskmiselt tumedam. Müra oleks see siis, kui senselit juhuslikult naabersenselist rohkem tabanud footoneid tõlgendatakse kuidagi ebaadekvaatselt, näiteks piksel salvestatakse vähem footoneid püüdnud naabersenseli pikslist tumedamana, mitte vastavuses kinni püütud footonite suhtega.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: mihk (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   24.09.17 08:18

Hea ja asjakohane viide. Väga nõrkade optiliste signaalide püüdmine-mõõtmine-visualiseerimine on omaette teadusharu. Mürade vähendamiseks jahutatakse valgustundlikku sensorit ja tehakse igatsugu muid trikke. Aga see ei ole ühe masstoodanguna valmistatava päevapiltniku töövahendi teema. D850 algmüra määrab ikka ja ainult Sony sensor. Kõik edasine on signaali töötlemise matemaatiliste algoritmide töö.
Pimedas pilti teha tahtev päevapiltnik peaks muretsema kas A7S-tüüpi spetsiaalselt kõrgetele iso-dele orienteeritud kaamera. Või keskformaatkaamera või veelgi suurema, et iga piksli peale võimalikult palju footoneid satuks.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: tom (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   26.09.17 15:06

väidetakse lausa, et on parem kui Sony A9 kui varjualasid heledamaks lükata, see ei saa ju ometi loogiline olla kui sony enda sensorit kasutatakse!?

https://www.dpreview.com/articles/1343695324/the-nikon-d850-could-be-the-only-dslr-you-ll-ever-need

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: aivar (---.131.99.168.cable.starman.ee)
Kuupäev:   26.09.17 17:42

Seal lingis olev D850 näidisgalerii on ajuvaba.Fotograaf teeb pea kõik pildid ISO 64 juures?Kas D850 kõrged ISO´d on tõesti niivõrd halvad? Kus on ISO 10.000 ?
Kui mina käisin D500 testimas siis ma läksin ööse kell 23.00 kaameraga proovipilte tegema.Ei mingit päevavalgust.Sest rannas päikese käes mu mobiil teeb ka väga häid pilte.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Vahur (---.131.62.48.cable.starman.ee)
Kuupäev:   26.09.17 18:12

tom kirjutas:

> väidetakse lausa, et on parem kui Sony A9 kui varjualasid
> heledamaks lükata, see ei saa ju ometi loogiline olla kui sony
> enda sensorit kasutatakse!?

See ei peaks olema üllatus, kuna kui Nikon on Sony sensoreid kasutanud, siis neid modifitseerinud ning pidevalt paremaid tulemusi saavutanud, kui Sony oma kaamerates.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Sulev (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   27.09.17 00:04

45 pilti 124-st ei ole ju peaaegu kõik! See on kõigest 36,29%.
ISO 10000:
https://www.dpreview.com/sample-galleries/5682971467/nikon-d850-sample-gallery/3148581187
ISO 25600:
https://www.dpreview.com/sample-galleries/5682971467/nikon-d850-sample-gallery/0790162334

Näita mõnd oma rannas päikse käes moblaga tehtud pilti!

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Meremees (---.elisa-laajakaista.fi)
Kuupäev:   27.09.17 13:38

Kuradi õiged mõtted! Ise ka imestasin, et ISO 64, mida siin testida mis mõttes?

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: MetsJeesus (195.222.17.---)
Kuupäev:   28.09.17 16:10

Sensor võib sama olla kuid ALGORITMID, mis sensori lugemit läbi hekseldavad on üsnagi erinevad.
Kui keegi arvab et .NEF fail on 1:1 senselite lugem siis nii ilus maailm EI ole. Kahjuks. Kui OLEKS, siis oleksid kaamerad ISO-agnostilised ehk nt ISO 102400 klõps ja ISO 100 klõps, millele on 10 stoppi heledust otsa keeratud peaksid olema sarnased ning kapitaalselt ülesäritatud ISO 51200 klõps peaks olema päästetav. Paraku EI ole ehk ka n.ö. raw faili ja senseli lugemite vahele jääb baziljard pisikest päkapikku kes seal vahepeal oma arukesega midagi toimetavad...

Konkreetselt mürasust saab vähemalt teoreetiliselt vähendada kui teha pisut müratõrjet ja sealjuures arvestada:
- Sensori eelkalibreerimist ehk erinevate pikslite mürasus on erinev ning alati saab ebastabiilsematele pikslite väärtusi pisut julgemalt keskmestada, lähtudes naabruses olevate teadaolevalt-stabiilsemate pikslite lugemitest.
- Sensori jooksev kalibreerimine ehk kaamera saab katik-kinni-olekus mõõta pikslite omamüra ning kalibreerimise tulemusi müratõrjes ära kasutada.
- Lihtsalt paremad = arvutuskeerukamad algoritmid (mis nõuavad ka rohkem protsessimist = akut).

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: MetsJeesus (195.222.17.---)
Kuupäev:   28.09.17 16:42

> tehnoloogiaga on asi põhjas, st tipus, dalše neekuda

Isegi kui ränikristalli footoni-registreerimise-võime on ammendatud (julgen selles kahelda), on tegutsemisruumi veel omajagu:

- Prismaatilised senselid, kus 2/3 valgust maha lõikavate värvifiltrite asemel spititakse valgus hoopis mikroprismade abil erinevatele senselitele.
. Kui mikroprismade tootmine tuleb ebamõistlikult kallis, siis on variandid ka RGBW maatriks või eri pikslitel erinevate tihedustega värvifiltrite kasutamine.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Vahur (---.131.62.48.cable.starman.ee)
Kuupäev:   28.09.17 19:09


> Konkreetselt mürasust saab vähemalt teoreetiliselt vähendada
> kui teha pisut müratõrjet ja sealjuures arvestada:
> ...
> - Sensori jooksev kalibreerimine ehk kaamera saab
> katik-kinni-olekus mõõta pikslite omamüra ning
> kalibreerimise tulemusi müratõrjes ära kasutada.

See nn. jooksev kalibreerimine on Sony Exmor sensorites juba aastaid kasutusel.

5. aastat tagasi sai seda siin foorumiski arutatud:
https://fotokala.ee/foorum/read.php?f=2&i=86193&t=86193
Kahjuks enam Sony lingid ei tööta, aga leidsin arhiivist seal viidatud pdf-i, kus see müravähendus seletatud võrrelduna \"tava\"sensoriga:
http://web.archive.org/web/20070312045435/http://www.sony.net/Products/SC-HP/cx_news/vol47/pdf/featuring47.pdf

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: MetsJeesus (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   28.09.17 20:58

Tänud põneva viite eest.

Konkreetne pulla räägib põhiosas et selle asemel et teha üks DAC terve sensoriküpsise kohta tehakse DAC iga veeru jaoks ning tulemusena saab sensori lugemi kätte oluliselt kiiremini ja kaasmõjuna ka müravabamalt. See ning ka mitmed muud sensori-tasemel tehtavad nipid-nõksud teevad sensori kindlasti paremaks kuid esialgne küsimus oli -- Sony ja Nii-Konn kasutavad pmst sama sensorit kuid testitulemused tulevad erinevad ja erinevus on ilmselgelt üle mõõtmise müra nivoo.

Siit tuligi tähelepanek et kaamerate kered kasutavad ka RAW failide puhul teatavat järeltöötlust ning Nikoni puhul:
+ Algoritmid on nõks intelligentsemad.
+ või rakendatakse järeltöötlust nõks agressiivsemalt.
+ või on järeltöötlus rohkem optimeeritud testijate testimistarkvara jaoks.
o või mingi kombinatsioon eeltoodust.

PS. Lõik WikiPeetija RAW-d käsilevast artiklist:
\"When a camera saves a raw file it defers most of this processing; typically the only processing performed is the removal of defective pixels (the DNG specification requires that defective pixels are removed before creating the file[38]). Some camera manufacturers do additional processing before saving raw files; for example, Nikon has been criticized by astrophotographers for applying noise reduction before saving the raw file.[39]

PPS. KolxWaagen jäi vahepeal dopingukontrollis haledalt vahele ja maksis pisut trahvi, kaameratootjetel aga dopingukontrolli lihtsalt ei ole ehk tootja võib manipuleerida ISO, järeltoimetamise jms-iga niipalju kui tihkab ja natukene enamgi veel...

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: mihk (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   28.09.17 21:23

Kui lugem liigub müravabamalt sensorist välja, on see juba suur asi.

RAW failidele teeb Nikon sellise kosmeetika, et testid kiidaksid ja fännid just sellist kergelt ette \"ilustatud\" RAW failiga aparaati osta tahaksid. Päris profid on küll natuke pahased, aga müüginumbreid see oluliselt ei mõjuta. Keskonnaohtlik ka ei ole, järelikult pole põhjust riigil sekkuda. Meediatarbijale on teadvustatud, et Sony sensorist teeb Nikon parema pildi kui Sony ise. Päris nutikas turundusstrateegia Nikon-i poolt.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: MetsJeesus (195.222.17.---)
Kuupäev:   29.09.17 08:58

Siin võib pikalt diskuteerida kas RAW faili leotamine müratõrjehormooni küllastunud lahuses, nii et sealt liguneb lahti paari Galaktika jagu taevatähti, on eetiline või mitte -- otsest elu- ja keskkonnaohtu sellest ei paista.

KUI seesama keresisene RAW toimetamine on piisavalt intelligentne et kasutada ära nt sensori jooksvat kalibratsiooni, siis on tulemus ilmselgelt tükk maad tummisem kui hilisem müratõrje mingite geneeriliste algoritmidega, mis ei oma mingit teadmist konkreetse sensori konkreetsete pikslite hingeelust konkreetsel ajahetkel.

KUI aga karwast pilti pügatakse lihtsalt mingite geneeriliste algoritmidega, siis on tegu ilmselgelt dopingu üledoseerimisega.

Küsimus Vanadele Kaladele ja eriti Nii-Konn marketinguosakonnale -- kas on mingi WhitePaper, kus seesama RAW toimetamise protsess punaseksvärvitud puupulkadeni lahti räägitakse?!?

PS. Põhjus miks ise Sony sensoreid hindan on DÜNAAMIKA ehk enda poolt suht kama-kakskümmend-kaks, mis levelil müra maha keeratakse, peaasi et varjualades oleks võimalikult palju toimetamisruumi...

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: petslane (---.68.191.90.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   29.09.17 21:20


> Küsimus Vanadele Kaladele ja eriti Nii-Konn
> marketinguosakonnale -- kas on mingi WhitePaper, kus seesama
> RAW toimetamise protsess punaseksvärvitud puupulkadeni lahti
> räägitakse?!?

Sony ja Nikoni firmade hingeelu ma ei tea, aga küll on mul kogemus ühe teise praeguseks juba lahkunud N-tähega algava firma sisemusest, mida võis ka tinglikult kaameratootjaks nimetada. Selliseid detaile nagu ntx. raw-ga majandamise tehnika või kasvõi suvalise muu riistvara draiveri spetsifikatsioone varjati ikka väga kiivalt -- tootmissaladus või nii. Ka firma töölistele tooks nende lekitamine üsna kurja kohtuasja kaela. Kuigi ühe firma puhul ei tohiks teha üldistust, julgen oletada, et valdavas enamuses tehnoloogiafirmades on salatsemine pigem reegel.
Marketingiosakonnas ei olda enamasti huvitatud liigseid detaile rahvale ette paiskamast. Sugessiivne malbetes toonides muusikaga reklaamiklipp \"müüb\" massidele palju paremini ja suurtootjatele üksikute tehnikafriikide kobisemine eriti ei loe. Pigem võib see avaldamine müügile kahjuks tulla kui friigid saavad liiga palju spetsifikatsioone ette -- leiavad sealt veel mõne vea ja hakkavad sellest vaikse kobisemise asemel valju häälega tuututama.

Kui sa tahad asjast tehniliselt tõesti korralikult aimu saada, siis on selleks vaja paar pikka ja konarlikku teekonda valida: Üks võimalus, õpid kõrgtasemel spetsialistiks sensorite arendamise alal, hangid endale hästitasustatud töökoha suures tehnoloogiafirmas ja saad seal sees kõigest teada. Teine võimalus, hakkad nn sõltumatuks eksperdiks, võtad juba valmistehtud aparaadid ette, hakkad neid teaduslike meetoditega testima ja uurima. Teed laborites väga kontrollitud oludes testpilte, võtad raw failid ette ja rakendad nendele failidele matemaatilisi analüüsi algoritme, mis on natuke kõrgema tasemega kui draiveritreialite esialgne tehtu. Kirjutad tulemuste kohta artikleid, millest selgub mismoodi raw-ga tegelikult toimetatakse ja millised vead aparaatides on.

--
petslane

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Meremees (---.elisa-laajakaista.fi)
Kuupäev:   30.09.17 06:20

Asi võiks mingile kindlale ka kenasti välja toodud alusele põhineda küll. Muidu müükase maha seebikarbi argumente proffidele. Kui mina oma valdkonnas nii palju valetaks, kui kaameratootjad, oleksin ma igapäevaselt kohtu all. :D

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: enn (---.253.168.212.cable.starman.ee)
Kuupäev:   07.10.17 09:03

https://www.dxomark.com/nikon-d850-sensor-review-first-dslr-hit-100-points/Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: aivar (---.131.99.168.cable.starman.ee)
Kuupäev:   07.10.17 09:49

enn kirjutas:

> https://www.dxomark.com/nikon-d850-sensor-review-first-dslr-hit-100-points/
>

Dxomark sõnul on Nikon D850 näol tegemist maailma parima kaameraga(ehk siis maailma parima sensoriga)
Kuid D850 sensori müra hinnati alles 22 koha vääriliseks.Mida oligi oodata sest lähimal konkurendil Canon EOS 5DS(50mp) ei ole suudetud ka müraga midagi ette võtta.
Piinlikust tekitab see laiformaat kaameratele nagu Phase One jt. kus Nikon ja teised DSLR kaamerate tootjad panevad pika puuga ära.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Vahur (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   07.10.17 11:13

D850 on D810st parem tervelt 3 punkti!
Aga (alati on aga) see 3 punkti on 1/5 astet paremust sellesama Dxo lehe kohaselt. Sellist vahet võib vist ainult luubiga uurides näha.
Ning see 22 koht Sports kategoorias ei näita, et sensor on mürane, vaid ta iseloomustab võimaliku kasuliku signaali ning müra suhet. Väiksema pikslisuurusega kaamerad on nagunii sellise mõõtemetoodika kohaselt halvemuses, kuna sensori küllastus tekib varem ning kvaliteedi tagamiseks on müra vaja rohkem minimeerida. Sensorgeni lehel on näha sensori müra absoluutväärtused ning D810 (19) on seal nt parema tulemusega kui D3s mis 6 kohta hoiab.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: aivar (---.131.99.168.cable.starman.ee)
Kuupäev:   07.10.17 13:19

Fakt on see et kõik Nikoni uued sensorid(Nikon D5 ja D850) on mürased.
Vaadake DXO testist mida suutsid D3S,DF ,D4 ja D610

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: PS (---.253.97.11.cable.starman.ee)
Kuupäev:   07.10.17 19:38

850 eelis muude fotokaamerate ees on talle sisseehitatud lisavarustus. Halturtsikutele pole seda lisakoormat vaja.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Meremees (---.elisa-laajakaista.fi)
Kuupäev:   07.10.17 20:14

No näitkes, mis seal olulist on?

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: aivar (---.131.99.168.cable.starman.ee)
Kuupäev:   07.10.17 20:20

PS kirjutas:

> 850 eelis muude fotokaamerate ees on talle sisseehitatud
> lisavarustus. Halturtsikutele pole seda lisakoormat vaja.

Mida sa selle sisseehitatud lisavarustuse all silmas pead?
Minu silmis on sel kaameral kolm tugevat plussi:
1.Väikese RAW faili võimalus.Kus nüüd on RAW ka reaalselt poole väiksem.Kokku on kolm suurust.
2.Täiskaader 4K video võimekus
4.Sarivõtte kiirus - 9 kaadrit sekundis.Arvestades kaamera rohkeid megapixleid on see ikka tase.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: PS (---.253.97.11.cable.starman.ee)
Kuupäev:   07.10.17 21:09

Arvasingi, et sa ei oska hinnata taimlapsu ja fookusstäkingut.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: A.T. (---.253.197.150.cable.starman.ee)
Kuupäev:   07.10.17 22:45

ma ostsin Canon 5D kunagi kümme aastata tagasi kui se välja tuli, juba seal oli väikese raw võimalus ...

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: PS (---.131.68.57.cable.starman.ee)
Kuupäev:   08.10.17 08:36

Täitsa pliin, inimene igatseb 45 millipiksu ja väikest rood korraga ühes lauses. Haltuuraks jätkub suva poolkaadrist.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Meremees (---.elisa-laajakaista.fi)
Kuupäev:   08.10.17 08:55

Miks nad ei võiks selle peeglikola sealt välja visata ja üle jäänud ruumi panna protessorit ja dünaamikaprotsessorit täis.

Tänapäeval saab kõike võimendada ja Kaamera on juba ammu arvuti ja kui teha pilti väiksema RAW ga, siis jälle paraneb või paraneks pildi kvaliteet kõrgetel isodel märkimisväärselt.

Kui mingil keskpärase ja vananeva positsiooni resurrssi 2-5 korda suurendada, saaks näha eriti imetlusväärseid tulemusi ja ka kliendid teavad seda.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: PS (---.131.68.57.cable.starman.ee)
Kuupäev:   08.10.17 09:15

Kust see nüüd tuli, et väikese rooga isod paranevad? Mingi teaduslik test selline tehtud? Pilt tehakse ikka 45 pealt, pärast arvutatakse halturtsikute jaoks väiksemaks.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: mihk (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   08.10.17 09:37

Kui Nikon viskaks peegli välja, oleks ta ju Sony...
Kui signaali on nii vähe, et paljuski upub mürasse, siis võimendamisest ja dünaamikaprotsessorist pole miskit abi. Arvesta, et müra on juhuslik suurus, igal ajahetkel on ta erineva suurusega. Pimedas pildistamiseks on vaja aparaati, mis spetsiaalselt selleks aretatud sensoriga. Kõike head korraga ei saa, isegi mitte Nikonilt.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Meremees (---.elisa-laajakaista.fi)
Kuupäev:   08.10.17 10:01

Ainult mälumahtu ja aega on nad siis säästmas.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Meremees (---.elisa-laajakaista.fi)
Kuupäev:   08.10.17 11:48

Peegelkaamra saab nagunii ajalooks, aga miks vaja siis arengut vältida. Nikon või Sony ? Tulemus on tähtis.

Sony on praegu müüduim kui kunagi varem. Mõistan et asi on sensorite taga sensor on sama, aga eks näis, kes sellest rongist maha jääb ja kes sellest võidab.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: aivar (---.131.99.168.cable.starman.ee)
Kuupäev:   08.10.17 17:39

Meremees kirjutas:

> Peegelkaamra saab nagunii ajalooks, aga miks vaja siis arengut
> vältida. Nikon või Sony ? Tulemus on tähtis.
>
> Sony on praegu müüduim kui kunagi varem. Mõistan et asi on
> sensorite taga sensor on sama, aga eks näis, kes sellest
> rongist maha jääb ja kes sellest võidab.

Kaamera kui trendi asi siis miks ka mitte valiks Sony,kuid kaamera kui töövahend siis ikka Nikon või Canon.
Lihtsalt need kandilised ja pisikesed Sony hübriidid on niivõrd ebamugavad kui vähegi olla saavad.Kas sa tahaks sellise kaameraga järjest 12 tundi pildistada? Ma usun et mitte.Teine asi kas üldse on võimalik.Sony ülekuumeneva sensori juttu on terve nett täis.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: PS (---.131.68.57.cable.starman.ee)
Kuupäev:   08.10.17 18:04

Seda ülekuumenemise absurdijuttu on ka terve nett täis. Kõik kadedusest välja mõeldud valed on ümber lükatud. Seda juttu, et 850 ei osutunudki mingiks imekaameraks on ka terve nett täis.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: aivar (---.131.99.168.cable.starman.ee)
Kuupäev:   08.10.17 18:14

PS kirjutas:

> Seda ülekuumenemise absurdijuttu on ka terve nett täis. Kõik
> kadedusest välja mõeldud valed on ümber lükatud. Seda
> juttu, et 850 ei osutunudki mingiks imekaameraks on ka terve
> nett täis

Millise ajalehe toimetuse või meedia väljaande fotograafid pildistavad Sony hübriidiga?

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: PS (---.131.68.57.cable.starman.ee)
Kuupäev:   09.10.17 06:48

Selliste väljaannete omad, kes vastutavad ise oma rahakoti ja tulemuse eest, et siis vabakutselised.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Tiit Veermäe (---.75.219.213.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   09.10.17 20:03

see peeglivabade sony-de promovärk tundub siiski mitte sobivat kõigile . võrreldavate tööde puhul ei anna sony mingit erilist hinna- ega muud eelist peeglite ees. eritöödes tundub päris nutune.

siiski liiga palju (kaamera KERE HINNAST MITTE HOOLIVAID) elukutselisi pöördub tagasi peegli peale.

üld-töö, mingid pulmad ja üritused saab kindlasti sonyga hakkama, aga spets-viguritega (maks shiftid adapteritega) pole värk kuldne. sest sony ise pakub vähe objektiive. puha nö \"mainstream\" keskmised.
kui uskuda nende hulle turuvallutuse numbreid, siis peaksid nad ammu muretsema ka nišivallutuste pärast.

ise arvustan praegu canoni poolt, sest canonil parimad shift-objektiivi valikud turul.
nikonil pole võrdset pakkuda. kuskil tuleviku-luulus oli välja pakutud neil 18mm shift, reaalset pole kuulnud.

imestan siiski selle lõime aluseks oleva nikoni 850 kere ülikiitmist. reaalset kogemust tolle kerega on vähestel ameerikas, aga eesti usklikud juba ähivad VALITUD NUMBRITE põhjal oma brändijumala eest surma minna :)
te pole siin usa paksud pensionärid, kes arutavad, et mul on juba 810 ja olen kaks \"kruiizi\" sellega pildistanud, ja peaks nüüd uue 850 ostma.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: PS (---.253.236.174.cable.starman.ee)
Kuupäev:   09.10.17 20:17

Vähe sellest, et minnakse tagasi peeglile, minnakse tagasi poolikule kaadrile. Ma ei oska oma peaga välja mõeldagi, milleks just 45 MPx hädavajalik oleks. Just ülevalpool mõnuleti, et hea kui sellest poole või veerandi ära saaks kasutada.
97,8% töödest on selles keskmises objektiivide valikus. Sellega võib vabalt ära elada. Väiksemad shiftid tehakse südamerahuga shopis ära. Ülilaia asendab pano, pikka telet kropp. Inimesele, kes mobla pildiga rahul on sedagi üleliia.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Vahur (---.253.191.244.cable.starman.ee)
Kuupäev:   10.10.17 15:30

Tiit Veermäe kirjutas:

> nikonil pole võrdset pakkuda. kuskil tuleviku-luulus oli
> välja pakutud neil 18mm shift, reaalset pole kuulnud.

19 mm tuli enam-vähem aasta tagasi:
http://imaging.nikon.com/lineup/lens/specialpurpose/pc_pce/pc_19mmf_4e_ed/index.htm
teineteisest sõltumatu tilt-shiftiga (teised seda mäletamist mööda ei luba).

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Tiit Veermäe (---.75.219.213.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   10.10.17 18:58

Nojah, minu viga siis, et pole silma peal hoidnud...

Aga ma saan lingitud tekstist aru, et seda sõltumatut pööritamist kasutatakse seekord esimest korda nikkoritel, mitte et üldse esimest korda maamunal. Kui ma sellest sõltumatusest õigesti aru saan, siis on mu canoni mõlemil TS-l kallutus ja nihutus omaette ja need päris mitu aastat vanad.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Vahur (---.253.191.244.cable.starman.ee)
Kuupäev:   10.10.17 19:12

Jah, seda et Nikkoritel esimene ma silmas pidasingi, selles suhtes jäi postitus segaseks.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: mihk (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   10.10.17 20:51

Miks peaks turge vallutav Sony püüdma igat nišši, kui saab head raha teenida suurele Nikonile oma sensoreid müües ? See üleskiidetud 850 on ju Sony sensoriga. Shift ja tilt - Sony partner Zeiss ei ole selleks objektiive teinud, järelikult pole olnud äriliselt huvitav. Seevastu sensorite tootmise tehnoloogia on hoopis strateegilisem valdkond. Kes on selles tehnoloogias teistest ees, see teenib. Võta või OLED-telekaekraanid. Täna on see tehnoloogia käes ainult LG-l, ta müüb ekraane ka teistele tootjatele (sh Sony-le) ja teenib kenasti.
Peegel või mitte, eks see on harjutamiste-harjumuste küsimus. Samas on ebaloogiline vaadata peeglit ja samal ajal ennustada täpselt, kuidas sama pilt sensorilt tulnuna paistab. Ja sensorilt tulnud pilti vaatad kohapeal peegelkaamera tillukeselt 3-tolliselt ekraanilt, kui just stuudios pilti ei tee. Mulle meeldib see, et Sony julges teha poolkaadri ja täiskaadri, milledes ei ole liikuvat peeglit. Sony turuosa kasv näitab, et see tee oli õige valik Sony jaoks.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: PS (---.131.92.228.cable.starman.ee)
Kuupäev:   11.10.17 05:46

Alates Canoni TS 24 Mark II-st on kõigil Canoni TS objektiividel see sõltumatus juba veres. Nikon teeb omale jälle valedega reklaami.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Sulev (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   11.10.17 06:13

Palun viita, mida sa Nikoni tekstis valega reklaami tegemiseks pead. Ma ei leidnud seal midagi, mis väidaks, et selline omadus on maailmas ainulaadne. Äkki valetab siin hoopis PS?

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Erko (Pingviin!) (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   11.10.17 07:56

Implikatiivne tähendus vs. otsetähendus on mingi asi (üks mitmest, muidugi) millega reklaamis mängitakse - st. saab valetada ilma otsese valetamiseta, vaid lihtsalt inimeste nö lollitamisega.

Iseasi, muidugi, kas peaks sellepärast reklaamitavaid oksa tõmbama hakkama sellepärast, st. selle laiemad implikatsioonid läheks meie ühiskonnakorralduse juures natuke naljakaks.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Meremees (---.elisa-laajakaista.fi)
Kuupäev:   11.10.17 10:43

Jah ja ma mõtlen et peegli ruumi arvelt arendada välja sensor mis on igakülgne tank. Agressiivsest müügipoliitikast ei jätaks see muidugi enm kivi kivi peale.
Järgmist kaamerat enam müüa ei saa. Nad jagelevad ja väidavad veel 20 aastat et neil on ISO tundlikus ikka ülikõva, mida tegelikult heal juhul paari astme võrra on TAHETUD PARANDADA, et rahulolematus liiga suureks ei lähe. Tegu on tehnikaga mille omadusi saab arendada, võimendada, liita, muuta, asendada.

Toon näite tööstuslikust valdkonnast, mis ei puutu küll siia, aga... Stalin tuli võimule oli põhimõtteliselt kogu Nõukogude Venemaa elektrita, maha jättis ta enesest juba tuumariigi, mille tööstuslik võimsus oli paranenud kümneid kordi, kui mitte sadu.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Sulev (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   11.10.17 12:37

Kas see implikatsioonijura kehtib ka PS poolt tehtava süstemaatilise Nikoni antireklaami suhtes? Mina pole küll märganud, et Nikon oma tooteid turustades oluliselt rohkem tõde moonutaks kui teised kaameratootjad.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: aivar (---.131.99.168.cable.starman.ee)
Kuupäev:   11.10.17 15:29

mihk kirjutas:

> Miks peaks turge vallutav Sony püüdma igat nišši, kui saab
> head raha teenida suurele Nikonile oma sensoreid müües ? See
> üleskiidetud 850 on ju Sony sensoriga.

Pea nüüd hoogu.Kus seda lugeda saab et D850´l on Sony sensor? Nikon on varasemalt mõnel(toonitan mõnel) kaamera mudelil lihtsalt avalikustanud mis sensoriga on tegu.Kui mitte alati.Nikon näiteks on kasutanud ka Toshiba sensoreid.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: PS (---.253.222.242.cable.starman.ee)
Kuupäev:   11.10.17 15:34

Ma põhimõtteliselt jälgin ainult ühe tootja arengut. Mu meelest võiks teised olemata olla. Selline agressiivne müügipoliitika paraku toob ühe teise tootja ka minu vaatevälja. Kordub sama muster iga uue kaamera tulekuga, sellel teisel siis. Enne esitlust kiidetakse taevani, pärast esitlust vormistatakse kibekiirelt ettetellimusi. Aga müüki jõuab tavaline aparaat. Selleks, et 850 saaks testivõitjaks, tõmmati a7r2-l punne alla, 14,2-lt 13,9-le. Keegi ei mäleta eelmisi punne, ainult implikatsiooniline PS. Pildi kvaliteedi osas 810 omanikud ei pea tõmblema, vahet 850-ga ei ole.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: aivar (---.131.99.168.cable.starman.ee)
Kuupäev:   11.10.17 15:43

PS kirjutas:

> Selleks, et 850 saaks testivõitjaks,
> tõmmati a7r2-l punne alla, 14,2-lt 13,9-le. Keegi ei mäleta
> eelmisi punne, ainult implikatsiooniline PS. Pildi kvaliteedi
> osas 810 omanikud ei pea tõmblema, vahet 850-ga ei ole.

Tüüpilise Sony hübriidi fänni arvamus konkurendi kaamera kohta - tegemist on vandenõuga. :D

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Vahur (---.253.191.244.cable.starman.ee)
Kuupäev:   11.10.17 16:08

PS kirjutas:

> Ma põhimõtteliselt jälgin ainult ühe tootja arengut. Mu
> meelest võiks teised olemata olla. Selline agressiivne
> müügipoliitika paraku toob ühe teise tootja ka minu
> vaatevälja. Kordub sama muster iga uue kaamera tulekuga,
> sellel teisel siis. Enne esitlust kiidetakse taevani, pärast
> esitlust vormistatakse kibekiirelt ettetellimusi. Aga müüki
> jõuab tavaline aparaat. Selleks, et 850 saaks testivõitjaks,
> tõmmati a7r2-l punne alla, 14,2-lt 13,9-le. Keegi ei mäleta
> eelmisi punne, ainult implikatsiooniline PS. Pildi kvaliteedi
> osas 810 omanikud ei pea tõmblema, vahet 850-ga ei ole.

Millal see allatõmbamine toimus? Kõige varasem leht, mille arhiivist leidsin selle kaamera testitulemuste kohta, on 2015-08-31, juba seal on Landscape skoor 13.9:
https://web.archive.org/web/20150831201627/https://www.dxomark.com/Cameras/Sony/A7R-II

Või on ka netiarhiivis tõeministeeriumi ametnikud ajalugu ümber kirjutamas?

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: PS (---.253.222.242.cable.starman.ee)
Kuupäev:   11.10.17 17:03

Sõltumatud asjapulgad uurivad selle lähiajal välja. Kuna eelmistega oli sama muster, Nikoni disainitud, aga tegelikult ikka Sony, siis nüüd ei lase keegi ennast tillitada. Toshiba on poolkaadrites, või veel kuskil, mille vastu suuremat huvi ei tunta.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: PS (---.253.222.242.cable.starman.ee)
Kuupäev:   11.10.17 17:05

Võimalik, et mäletan valesti, aga see on ka võimalik, et muutused tabelites on tagasiulatuvad.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Vahur (---.253.191.244.cable.starman.ee)
Kuupäev:   11.10.17 17:13

Toshiba on oma sensoritootmise Sonyle müünud paar aastat tagasi:
https://www.engadget.com/2015/12/04/sony-toshiba-image-sensors/

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: PS (---.253.222.242.cable.starman.ee)
Kuupäev:   11.10.17 17:24

Minu andmed ongi vanemad. Aivari andmed siis veel vanemad.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: mihk (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   11.10.17 18:03

Toshiba-l viimased uudised sensoritest 2015.a. ja siis olid nad tablettidele ning nutitelefonidele. CNET.com näiteks eeldab oma teadmiste pealt, et 850-l on tegemist on Sony BSI-sensori edasiarendusega, mis on loogiline. Pole Nikon-i huvi konkurendilt sensori ostmist/tellimist reklaamida, seetõttu kirjutatakse tutvustustes, justkui oleks uus tippsensor neile lihtsalt taevast alla kukkunud. Tundmatu ja nimeta tootja sensor... Naljakas. Kes ostaks S-klassi Mersut, mille mootori arendaja-tootja ei ole Mersu, vaid mingi nimetu firma ? Volvo-vennad vähemalt mingil ajal teadsid, et nende mootor tuleb Volksvagenilt.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: aivar (---.131.99.168.cable.starman.ee)
Kuupäev:   11.10.17 20:01

mihk kirjutas:

> Toshiba-l viimased uudised sensoritest 2015.a. ja siis olid nad
> tablettidele ning nutitelefonidele. CNET.com näiteks eeldab
> oma teadmiste pealt, et 850-l on tegemist on Sony BSI-sensori
> edasiarendusega, mis on loogiline. Pole Nikon-i huvi
> konkurendilt sensori ostmist/tellimist reklaamida, seetõttu
> kirjutatakse tutvustustes, justkui oleks uus tippsensor neile
> lihtsalt taevast alla kukkunud. Tundmatu ja nimeta tootja
> sensor... Naljakas. Kes ostaks S-klassi Mersut, mille mootori
> arendaja-tootja ei ole Mersu, vaid mingi nimetu firma ?
> Volvo-vennad vähemalt mingil ajal teadsid, et nende mootor
> tuleb Volksvagenilt.

CNET eeldab oma teadmiste põhjal et tegemist on Sony sensoriga?
Sellise taseme info kohta öeldakse et see on lihtsalt luul või spekulatsioon.
Kui Nikon ei nimeta teisiti siis tegemist on Nikoni sensoriga.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: PS (---.131.34.173.cable.starman.ee)
Kuupäev:   12.10.17 07:35

Nikoni sensoritehasest oleksime kuulnud ammu. See oleks pommuudis. Kuna seda trikki on Nikon ennegi teinud, siis on 99,99% kindel, et tegemist Sony sensoriga.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: enn (---.131.121.31.cable.starman.ee)
Kuupäev:   12.10.17 10:51

PS kirjutas:
>Selleks, et 850 saaks testivõitjaks,
> tõmmati a7r2-l punne alla, 14,2-lt 13,9-le. Keegi ei mäleta
> eelmisi punne, ainult implikatsiooniline PS.

Mind on varemgi üllatanud PS järelduste matemaatiline tase. Kui a7r2 Landscape oleks ka olnud 14,2, poleks ta ikkagi kohe mitte kuidagi saanud testivõitja 100 punkti. Vähemalt seda punktide arvu oleksid peale implikatsiooniline PS-i ka kõik teised mäletanud. Tegelikult sai 14,2 punkti Sony A7.
Tuletab meelde PS omaaegset väidet siinsamas foorumis, et Sony on müügis Nikonist mööda läinud. Tegelikult oli jutt aasta kahest esimesest kuust USA-s. Täna vist ei väida seda enam ka PS...Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: PS (---.253.250.243.cable.starman.ee)
Kuupäev:   12.10.17 13:04

Sügav kummardus tähenärijale. Ma olen muide ka öelnud Nikoni suuruse kohta, et seal on lampvõimendi sees, muud põhjust nii suurt kere tegemiseks ju pole. Leia nüüd netist ümberlükkavad viited palun. Täna lugesin peeglite kere suuruse kohta hoopis teist väidet, sensori jahutamine pidavat seal ruumi võtma.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Meremees (---.elisa-laajakaista.fi)
Kuupäev:   12.10.17 15:38

Pangu sellesse keresse vajaliku ja innovatiivset, mitte vananevat ja hääbuvat. Olgu see kaamera kasvõi suur ja kaalu see kere kasvõi 1,4 kg aga olgu tulemused, siis tasemel.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: aivar (---.131.99.168.cable.starman.ee)
Kuupäev:   12.10.17 17:40

PS kirjutas:

> Sügav kummardus tähenärijale. Ma olen muide ka öelnud
> Nikoni suuruse kohta, et seal on lampvõimendi sees, muud
> põhjust nii suurt kere tegemiseks ju pole. Leia nüüd netist
> ümberlükkavad viited palun. Täna lugesin peeglite kere
> suuruse kohta hoopis teist väidet, sensori jahutamine pidavat
> seal ruumi võtma.

Sellepärast Sony hübriidid kuumenevadki üle et kõik on nii väikesesse keresse sisse pressitud.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: tom (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   12.10.17 19:13

Sattusin juhuslikult canoni peeglid kasutama juba filmikerede ajal, mul ei olnud mingit eelistust kui canoni kere kätte juhtus. Nüüd juba 2. digikere ja ausaltöeldes lihtsalt ei ole näinud nii tugevat faktorit, et süsteemi vahetama hakata. Kered on olnud töökindlad. Mind ei huvita see nn. DR, et 5 stoppi alla säritada oleks vaja iso 100 juures, milleks. iso 6400 on täielikult kasutatav ja rohkem mul vaja ei olegi. Mõttetu vaidlus kas 13,9 või 14,2.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: PS (---.253.250.243.cable.starman.ee)
Kuupäev:   12.10.17 19:14

Vaata vahem juutuubi, seda juhtub iga jummala kaameraga kui ta võimed viimase piirini proovile panna. Sulle sattus silma ainult Sony, otsi Nikoni kohta sama teemat.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Sulev (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   12.10.17 19:23

Miks sa seda juttu meile räägid Nijkon D850 ISO teema all? Saad ju teha eraldi teema, ja kiita seal, kui hea valiku sa juhuse tõttu tegid?

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: aivar (---.131.99.168.cable.starman.ee)
Kuupäev:   12.10.17 23:03

Canoni ja Sony mehed on shokeeritud et Nikon D850 neile pika puuga ära pani.Nüüd nad käivad üksteise võidu oma kaameraid siin kiitmas.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Kalmer K (---.elisa.ee)
Kuupäev:   13.10.17 08:02

Tore, kui sobiva kaamera saab poest osta. Kui mul vahest pildistamise isu tuleb, siis ISO valikule aega kulutama ei hakka, sest sensori jahutus -30 kraadile toimub automaatselt. Ergonoomika on samuti teisejärguline, sest sensor ja kere on nagunii eraldi vundamendil ning vajadusel võib süsteemi kasvõi läbi võrgu juhtida. Kahjuks komponentide tootjaid ei mäleta, aga tulemusega saab rahule jäãda.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: PS (---.131.71.244.cable.starman.ee)
Kuupäev:   13.10.17 08:28

Kus sa seda pikka puud näed? Labori testides sai 2 punni ette. Praktikud ütlevad aga, et kui tahad kõrget iso, võta D5. Täiesti eestimaise Nikoni müügimehe sõnad, ei ole juutuubi läbu. Samal ajal on D5 laboritabelis keegieimäletakuikaugel.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nikon D850 ISO
Autor: enn (---.253.171.10.cable.starman.ee)
Kuupäev:   13.10.17 14:01

Täna pole üheski Eesti fotopoes D850 letil. Samuti pole siin ükski D850 omanik sõna võtnud. Seega on kogu senine jahumine vaid internetiandmete (ja -kuulujuttude) põhjal...Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nikon D850 ISO
Autor: Meremees (---.elisa-laajakaista.fi)
Kuupäev:   13.10.17 18:31

I am photographer. Neil Peaks demo olema ja esitlus oli kui õigesti mäletan 10.10.2017.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nikon D850 ISO
Autor: Tiit Veermäe (---.75.219.213.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   13.10.17 19:06

varased e tootmiseelsed demokered üldiselt tuuakse tõsiusklikele fännidele kiibitsemiseks kinniteibitud kaardipesaga ja kaovad jälle ära :)
aga sel ajal oleks pidanud juba tootmismudel olema.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Tiit Veermäe (---.75.219.213.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   13.10.17 19:25

kas ikka oleks naljakad? kõik see poolvaletajate kari võllas.
väga tervistav oleks, kui inimesed räägiks selget teksti ilma ähmase vingerduseta valetamisega vahele jäämisel.
tegelikult oleks väga vajalik lubada ainult otsetähendus vandekohtu otsusega, mitte mingi jokk-vabariik advokaatide kliendivarastamise õigusega.
taolised implikatsioonide arutlused saaks lõpetada. kui vandekohtunikud lihtrahva hulgast ütlevad, et tüüp oma tekstiga hämas ja valetas, siis ei saa enam juristid edasi asja mässida.
roosas teoorias.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: mihk (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   13.10.17 19:50

Elu on muutunud, läinud huvitavamaks. 5-6-7 aastat tagasi oli ainult kaks suurt parteid siin foorumis aeg-ajalt rinda pistmas - C ja N omad. Sony on viimastel aastatel maailmas kaardid põhjalikult sassi löönud ja laamendab agressiivselt täiskaadrite ja poolkaadrite turul, tekitades C-le ja N-le suurt peavalu. Aga kuna Nikonil sai sel suvel asutamisest täis ümmargune 100 aastat, siis hindame Nikon-i suurt panust fototehnika ajaloos viimase 100 a jooksul. Eriti peaksid tänulikud olema tänased C-fännid. Canon kasutas algul Nikkor-i objektiive, kui ta enne sõda Leica kaamera koopiat valmistas.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: MetsJeesus (195.222.17.---)
Kuupäev:   13.10.17 21:27

Keda huvitab keda mitte...
Mind näituseks EI huvita mitme-kaadri HDR-i klõpsimine, sest see tehnoloogia võimaldab pildistada vaid väga vaikset vaikelu ning hilisem kaadrite kokkukleepimine on tükk Teadust.

Arvutimaailmas suudavad Apple, Asus, Dell, HP, Lenovo jms hoida kenasti oma brändi, ehitades oma kobedamad süsteemid ümber Inteli protsessori ning säästutooted ümber AMD. Canon üritab aga haige eesli järjekindlusega teha OMA sensorit. No ei õnnestu. Mitte mingi valemiga ei õnnestu, punnita kuidas sa tahad. C kered võivad olla äärmuseni töökindlad, menüüd ergonoomilised, soft suurepärane, klaasivalik meeletu kuid kui sensor ei suuda, siis on tulemus HALE...

Nikonil-Sonyl on tooteliinis sensorid, mis on optimeeritud andma ideaalses valguses ideaalseima võimaliku pildi ja sensorid mis optimeeritud töötama kõrgetel ISOdel. Canonil aga esimest lihtsalt EI ole ning teine on võrdlemisi keskpärane...

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Sulev (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   14.10.17 05:45

Mõned nopitud implikatiivsed väited Peeter Sirge fotokooli kodulehelt:
\"Meie fotokoolitused sobivad kõigile, kellel on või kes on ostnud omale uue digitaalse fotoaparaadi!\"
\"Kodustuudio fotokursus annab sulle teadmised, kuidas saab toas ja õues odavate vahenditega fotostuudio kvaliteediga pilte.\"
\"Saad teada kuidas käia ringi valgusega, millal võiks kasutada naturaalset valgust ja millal välke.\"
\"Garanteerime Sulle ilusamad pildid, kui oled selle kursuse läbinud!\"

Seega visaku Nikoni pihta kivi see, kes ise on patust puhas.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nikon D850 ISO
Autor: enn (---.253.168.116.cable.starman.ee)
Kuupäev:   14.10.17 10:22

Meremees kirjutas:
> I am photographer. Neil Peaks demo olema ja esitlus oli kui
> õigesti mäletan 10.10.2017.

Demo võib neil olla, aga nende veebilehel on ka täna D850- tellimisel. Seega reaalselt kohe osta ju ei saa. Sama jutt muide on ka enamusel saksa suurtel fotopoodidel (st. need, millel ka füüsiline müügilett olemas)Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Urmas Tartes (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   14.10.17 10:57

MetsJeesus kirjutas:

> Mind näituseks EI huvita mitme-kaadri HDR-i klõpsimine, sest
> see tehnoloogia võimaldab pildistada vaid väga vaikset
> vaikelu ning hilisem kaadrite kokkukleepimine on tükk Teadust.

See tükk Teadust annab vaikelu korral parema tulemus mistahes \"ühe-sensori-pitsitamisest\". Informatsiooni hulk on märksõnaks. \"Vaikelu\" vajame ka suure resoga ja pika säriga ühte pilti tehes. Näiteks metsamaastikku pildistades. Keda huvitab, keda mitte.

> Arvutimaailmas suudavad Apple, Asus, Dell, HP, Lenovo jms hoida
> kenasti oma brändi, ehitades oma kobedamad süsteemid ümber
> Inteli protsessori ning säästutooted ümber AMD.
Peris julge üldistus. Lihtsalt ajad ja protsessorid muutuvad ning kasutajad koos nendega. \"Dell once used AMD chips in a range of laptops, but slowly dropped them from product lines as the chip-maker dealt with quality and production problems. Hewlett-Packard has stayed loyal to AMD, but many other PC makers have dropped AMD’s chips over the years for not standing up to Intel’s chips in performance.\" (lingi leida tekstiotsinguga ise, kui viitsid)

> Canon üritab aga haige eesli järjekindlusega teha OMA sensorit. No
> ei õnnestu. Mitte mingi valemiga ei õnnestu, punnita kuidas
> sa tahad.
Ega Sinu väited alati kah välja tule. Punnita, kuidas Sa ka tahad :-).

> C kered võivad olla äärmuseni töökindlad,
> menüüd ergonoomilised, soft suurepärane, klaasivalik meeletu
> kuid kui sensor ei suuda, siis on tulemus HALE...
Sul võib olla suurepärane sensor, kui kui klaasi pole, pole ka tulemust. Kui just peamiselt pimeduses objektiivikorki ei pildista.

> Nikonil-Sonyl on tooteliinis sensorid, mis on optimeeritud
> andma ideaalses valguses ideaalseima võimaliku pildi ja
> sensorid mis optimeeritud töötama kõrgetel ISOdel. Canonil
> aga esimest lihtsalt EI ole ning teine on võrdlemisi
> keskpärane...
Kas Sa saaksid seda väidet veidi selgemaks arendada/viidata? Et noh, mis on see ideaalne valgus, mis ideaalse sensori jaoks vajalik on? Kas see ideaalsele valgusele optimeerimine ja kõrge iso optimeerimine toimub samas sensoris või on erinevad liinid? Kas on ka nüansse selles, kas ja kui kiiresti sensorilt signaali loetakse? Ja mis on need sensorid/kaamerad, mis ideaalses valguses üldse pilti ei salvesta.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: tom (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   14.10.17 13:22

kirjutasin sellepärast, et see on mõtetu vaidlus, no ütle miks siis kiidetud Nikon oma tipuga D5 nii madalale laskus http://www.photonstophotos.net/Charts/PDR.htm#Canon%20EOS%201D%20X%20Mark%20II,Canon%20EOS%205D%20Mark%20IV,Nikon%20D5,Nikon%20D850

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: PS (---.253.198.204.cable.starman.ee)
Kuupäev:   14.10.17 18:07

Suur tänu reklaami eest. Keegi pole veel ümber lükanud Nikoni PR kampaaniat nimega \"sensor disain by Nikon\". Keegi ei tea, mida see tähendab, aga aeg on näidanud, et on ebatäpsus, liialdamine, statistika või vale. Sulev, otsi nüüd veebist pressiteateid. Sulle meeldib ju vanas veebitagavarades tuhnida.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: PS (---.253.198.204.cable.starman.ee)
Kuupäev:   14.10.17 18:12

Nikon oli Canonile objesi müües nagu rohkem Sigma või Tamroni rollis. Tegi lihtsalt igale Leicale või Leica koopiale M39 vindiga objektiive. Sinu jutust jääb mulje, nagu Canon ei teinud ise midagi, nagu maailm polnud M39 objedest küllastunud.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Sulev (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   14.10.17 21:05

PS kirjutas:

> Suur tänu reklaami eest. Keegi
> ei tea, mida see tähendab, aga aeg on näidanud, et on
> ebatäpsus, liialdamine, statistika või vale.

Millisesse kategooriasse neist sa arvad minu poolt sinu firma veebilehelt nopitud loosungid?
Mina ise paigutaks need oma tarkusest vale kategooriasse.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: PS (---.131.70.193.cable.starman.ee)
Kuupäev:   15.10.17 08:02

Selle asjaga on nüüd ühel pool, sinu arvamus on selge. Aga sa ei vastanud küsimusele Nikoni kohta. Häbi on või?

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Sulev (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   15.10.17 08:32

Miks mul peaks häbi olema? Ma ei tea sellest sinu poolt umbmääraselt viidatud pressiteatest midagi ja see mind ei häiri ega huvita, ma ei hakka seda kusagilt netist välja otsima ega kommenteerima (ma ei esinda Nikonit ja nende võimalike reklaamilapsuste parandamine ei ole minu rida). Sinul, Peeter, pole õrna aimugi, mis mulle meeldib või ei meeldi, küll aga on kindel, et sulle meeldib valetada ja teisi halvustada. Sul endal võiks natuke häbi olla sellist jama kirjutada, nagu sa siia alatasa postitad.
Mulle ei meeldi selliseid kommentaare kirjutada, nagu ma praegu tegin, aga verbaalse okse peale, mius just nagu nõuaks minult vastust, on raske midagi asisemat vastata.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: PS (---.253.248.202.cable.starman.ee)
Kuupäev:   15.10.17 13:14

Sel juhul jääb nii nagu pikk ütles, Nikon valetab oma pressiteadetes.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Sulev (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   15.10.17 13:40

Küsisin konkreetselt, mida sa heidad ette eelviidatud teatele http://imaging.nikon.com/lineup/lens/specialpurpose/pc_pce/pc_19mmf_4e_ed/index.htm. Sina jäid vastuse võlgu ja hiljem soovitasid ise netist otsida mingeid muid Nikoni pressiteateid (et ehk mõnes neist on mingeid ebatõdesi?).
Mina sinule noppisin sinu ebatõed välja, kandsin kandikuga ette ja värvisin paksuks ka. Ole siiski nii lahke ja anna sama konkreetselt viide sellele valele, mis sind eelviidatud 19mm PC Nikkori lehel nii ärritas, et sa oma süüdistustega välja kargama pidid.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: PS (---.253.248.202.cable.starman.ee)
Kuupäev:   15.10.17 14:12

Kui viha ikka üle pea keeb, siis leiab ikka kust kinni hakata. Jõudu sulle selles tänamatul teel. Selle pressiteate kohta pole mul iialgi midagi kobiseda olnud. Ütlesin ainult, et Canonil on seda tüüpi torud ammuilmast olemas.
Tahad rääkida aia august, palun, mina räägin aiast. \"Nimelt on D850 südameks täiesti uus Nikoni enda disainitud 45,7-megapiksline täiskaader BSI-CMOS sensor (1: Nikoni puhul siis FX tähistusega; 2: varasemalt on Nikon kasutanud Sony sensoreid; \" Ootame ära, varsti teevad sõltumatud luurajad asja kindlaks ja kordub sama muster, mis eelmiste Nikonitega, kus ka väideti, Nikoni disainitud sensor sees pidavat olema. Kas veame kihla?

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: enn (---.253.168.212.cable.starman.ee)
Kuupäev:   15.10.17 14:41

Müügijutt on nii Nikonil kui ka Sonyl.
Sony RX10 IV pressiteade (12.09) algab ka infoga, et tegemist on maailma kiireima autofookusega kaameraga. Alles teate lõpus on täpsustus (p.1), et kiireim on ta mittevahetatavate objektiivide ja 1.0 tüüpi sensoritega kaamerate hulgas...
https://www.sony.com/en_us/SCA/company-news/press-releases/sony-electronics/2017/sonys-new-rx10-iv-combines-lightning-fast-af-and-2.htmlVasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Urmas Tartes (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   15.10.17 16:32

Ohh härrad ja prouad. Juba mitu aastat tagasi saame me teha väga heade kaameratega väga häid pilte. Mul tuleb meelde (photozone.de lehel, praegu kadunud, postitus, mitte leht) barandide arutelu, mis lõppes tõdemusega:
\"Nice equipment, now snow me the pictures!\"

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Tiit Veermäe (---.75.219.213.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   17.10.17 13:58

Kedagi tellijatest ei huvita, et mis huvitab eesti jeesuseid. Ma ka ei salli arvutis istumist.

Üks \"jeesuse stopp\" dünaamikat, millest käib hüsteeriline laul suurte tähtedega, ei anna praktiliselt midagi juurde oludes, kus jääb puudu 3-10 \"stoppi\" ja tuleb tuleb teha hdr. hdr annab väga mitu astet juurde ja oskuslikult askeldades saab ka veidi liikuvaid asju sundida dünaamikat paremini esitama.
Vastu valgust ühe aknaga sügav interjöör, või päikselaikudega tihe kuusemets, nagu Urmas Tartes juba vihjas, jpm.

Üks aste või 0-koma DxO-d võib veidi abiks olla kuskil pulmas või muidu \"üld-fotograafias\", aga isegi rahva lemmik - rammus päikseloojang küsib juba kerge hdr-i järele.

Ja nende DxO lemmikute - ülipikslitega kerede dünaamika kipub olema poolekaadriste tasemel maas. Kui ei vaata ainult nende megapiksli pedede punnitatud üldnumbreid.
Et mul kere hakkab imelikult kolisema, siis olen viimasel ajal murelikult kaamerate vastu veidi huvi tundnud ja ka DxO-d vaadanud :)

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nikon D850 ISO
Autor: aivar (---.131.99.168.cable.starman.ee)
Kuupäev:   19.10.17 21:23

Nikon D850 hind on juba kolinud kukkunud.Nüüd on kere hinnaks ainult 3484 euri(kui kaamera välja tuli oli hind 3900 euri.)
https://www.digizone.ee/et/12/Kaamerad/15/Peegelkaamerad/499649/Nikon-D850-kere#iid=499649
Tundub et hind langeb veelgi.Sest Digizone on pigem kallis pood ikka.
Tundub et reaalne müük algab kuskil 3200 euro eest.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nikon D850 ISO
Autor: enn (---.253.169.82.cable.starman.ee)
Kuupäev:   20.10.17 05:49

Kõigepealt peaks ta ikka reaalselt müüki tulema. Digizone (nagu teisedki poed) ütleb - Toode on saabumas
Tarneaeg eeldab täpsustamist.Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nikon D850 ISO
Autor: aivar (---.131.99.168.cable.starman.ee)
Kuupäev:   20.10.17 10:20

Nikon on ametlikult öelnud et enne 3 kuud kaamera vabasse müüki ei tule.(Selline oli ilmumise päeva info)
Hetkel saab kaamerat otse Nikonist osta kuid ainult eritellimusel.Ja vist isegi ainult kit komplektina koos objektiiviga 24-120/4.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nikon D850 ISO
Autor: enn (---.253.169.82.cable.starman.ee)
Kuupäev:   20.10.17 11:55

aivar kirjutas:

> Nikon on ametlikult öelnud et enne 3 kuud kaamera vabasse
> müüki ei tule.(Selline oli ilmumise päeva info)

Kas saaksid anda ka lingi, kus Nikon seda ütleb? Pressiteadetes neil seda küll kusagil pole.Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nikon D850 ISO
Autor: aivar (---.131.99.168.cable.starman.ee)
Kuupäev:   20.10.17 13:03

enn kirjutas:

> aivar kirjutas:
>
> > Nikon on ametlikult öelnud et enne 3 kuud kaamera vabasse
> > müüki ei tule.(Selline oli ilmumise päeva info)
>
> Kas saaksid anda ka lingi, kus Nikon seda ütleb?
> Pressiteadetes neil seda küll kusagil pole.
>

Sellise info on saanud kõik Nikoni edasimüüjad.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nikon D850 ISO
Autor: aivar (---.253.222.50.cable.starman.ee)
Kuupäev:   27.12.17 14:59

Nikon D850 on ebay vabas müügis ja väga soodsa hinnaga-kere maksab kõigest 3200 euri.
See on ligemale 700 euri soodsamalt kui Eestis.
https://www.ebay.de/itm/SALE-Nikon-D850-Digital-SLR-Camera-Body-Only-Kit-Box/272881676156?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Marko (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   27.12.17 18:05

leian selle 3x00€ kere jaoks + oman jämedalt 6000€ eest klaase ja nüüd siis on 700€ hinnavahe probleemiks, et osta 1a huinjaa garantiiga, ebayst ?

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: MetsJeesus (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   27.12.17 19:16

Mis on ebay major malfunction -- kui välja jätta asjaolu et suudab teha pakkumisi, mis märksa kobedamad kui kohaliku, kergelt perssekukkund kotiärika n.ö. superpakkumine?!?

Konkreetne pakkumine tundub aga olevat n.ö. hall turg --- Nii-Konn üritab oma arukesega ilmamuna sektoriteks jaotada ja pakutav eksemplar on pärit mingist sellisest sektorist, millele viitava serjoonumbriga tehnika saadab kohalik Nii-Konn teenindus koheselt kukele...
Siit aga foto-laboratoorne-töö rehkendada:
- Kui suur on tõenäosus et 2 lähimat aastat koos lähimate drooniakude, veekogude, kosmiliste objektide, transpordiintsidentide, planeerimatute omanikevahetuste jms mitte-garantiiliste-asjaoludega jätavad alles arvestatavas hulgas Garantiimuret?
- Kui suur on tõenäosus et kaamera 1. aasta jooksul garantiikõlbuliselt saba sirgu ajab?
- Kui suur on tõenäosus et seesamune ebay.de müüja reaalselt ka teostab garantiid esimese aasta jooksul?
- Kui suur on tõenäosus et kaamera 1. ja 2. aasta vahel saba annab?
- Kui suur on tõenäosus et laiba ree-animeerimine läheb maksma rohkem kui 700€urikut?

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: marek (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   27.12.17 21:09

olin kahe-vahel kas \"müügimehe\" nalja postitussse visata...
vanadel aegadel olid ju canoni vihkaja ?

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Meremees (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   28.12.17 08:53

Mis Canonist vihata? Kes on Canoni peal ja kes Nikoni peal. Üleminejaid on suht vähe. See, kes julgeb ausalt ja avalikult asjadest rääkida, ei ole mingi vihkaja.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: MetsJeesus (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   28.12.17 13:46

Lisan võrrandisse veel ühe Tundmatu -- kui suur on tõenäosus et Nii-Konn tehasegarantii üleüldse kehtib lähema ühe või kahe aasta jooksul...
Fototurul on hetkel räiged ja septilised lamatised, Sony, kes on oma hübriididesse tilgutanud imegrammikese innovatsiooni haarab turuosa, laperdava peegliga tank on keerulisem (loe omahinnas kallim) ehk Sonyl on rohkem ruumi kasumi võtmiseks ja/või hinna langetamiseks jne. Kokkuvõte: Uue Normaalsuse tingimustes on 2-a-Nii-Konn-tehasegarantii samuti muutuja ning selle muutujaga seostatud tõenäosusnumber ei ole üleüldse võrdne ühega...

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Marko (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   28.12.17 17:52

metsjeesus, oled üks katkine plaat.
laperdav peegel, nii-konn ( enne oli canon ), müügimees, sony.
mine tee vahelduseks pilti ka. aitab küll googlest ja deviantartist.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: erko (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   28.12.17 18:41

Mida sa selle Nikoni garantii kehtimise tõenäosusega nüüd mõtlesid? Ma võin äkki ainuke olla aga su puhevil tekstist ei saa mitte halligi aru. Kuidas see Sony innovatsioon ja turuosa Nikoni garantiisse puutub?

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Sulev (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   29.12.17 09:58

No aus oleks tunnistada, et ka Soni garantii kehtib siiski 1-st väiksema tõenäosusega. Ja kui on ette võetud tänuväärne töö Nijkoni, Soni ja Cänoni tehasegarantiide 2 aasta pärast kehtivuse tõenäosuste võrdlemiseks, siis oleks kena nende võrdlemisel ka uuringu metoodikat tutvustada. Praegu tundub, et ainsaks metoodiliseks pidepunktiks on Jeesuse enda soolikatest imbuv vaimustusfaktor.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Marko (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   29.12.17 13:44

hesus on so-ny müügimees.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: enn (---.253.168.22.cable.starman.ee)
Kuupäev:   29.12.17 18:30

Näiteks Sigma Quattro turuosa on võrreldes Nikoniga kaduvväike, aga garantii mõlemal 2 aastat...
Mis kuradi Uue Normaalsuse tingimused ??Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: marek (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   29.12.17 20:14

https://www.youtube.com/watch?v=sTSA_sWGM44

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: marek (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   29.12.17 20:24

pagan, vale link https://www.youtube.com/watch?v=xDMGVaHgTv4

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: MetsJeesus (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   31.12.17 10:20

Pole Nii-Konna -- pole probleemi err garantiid (ning ilmselt ka mitte varujuppe)...

Lihtsalt öeldes võib mistahes tootja poole garantii pealt fotokad kotti panna ning praeguses turuolukorras ei ole Nii-Konna seis üleliia roosiline...

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: marek (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   31.12.17 10:54

sa oled bipolaarsusega ravil ikak käinud ?
https://fotokala.ee/foorum/read.php?f=2&i=109659&t=109644#reply_109659

neid teemasi on hulgim kus ni-konn on super hea ca-nonn s.tt, so-nii kehva, so-nii hea.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: PS (---.253.48.163.cable.starman.ee)
Kuupäev:   31.12.17 12:02

marek, ära lahmi, õpi linke tegema ja postitama sinna, kellele sa vastad. Nagu fb-s lällaks.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Marko (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   31.12.17 13:52

ei oska siin foorumis linke panna. musu, anna palun andeks...
ainuke kes oma soustiga lahmib on jeesus.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: PS (---.253.48.163.cable.starman.ee)
Kuupäev:   31.12.17 13:56

Kopi link < ja > vahele. Elementaarne.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: marek (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   31.12.17 17:24

väga viis PS.
https://www.youtube.com/watch?v=xDMGVaHgTv4

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: PS (---.253.101.9.cable.starman.ee)
Kuupäev:   15.06.18 11:10

Vähemalt pealkirja järgi otsustades sobib siia teemasse.

https://nikonrumors.com/2018/06/15/new-reports-indicate-that-the-nikon-d850-sensor-imx309aqj-is-made-by-sony.aspx/

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: enn (---.253.169.50.cable.starman.ee)
Kuupäev:   15.06.18 12:15

Nikonil on Sony sensor. Ja mis siis? Norma teeb Saabile turvavöösid. See ei tähenda veel, et Norma oleks autotööstuses tipptegija.Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: mihk (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   15.06.18 21:16

Oli hea auto Volvo, aga neil polnud enam raha, et oma mootorit ja mootorite tootmise tehnoloogiat arendada. Ostsid VW grupi mootoreid sisse. Läks veel aastaid, siis ei jätkunud enam raha kere jm arendamiseks. Ja nii ta Hiinamaale maha. hädaga müüdigi. Sensoritehnoloogia valdajal on käes jäme ots. Sony on sensorite arengusse ja tootmistehnoloogiasse palju ja nutikalt investeerinud ja see annab nüüd head vilja. Fotoka sensor täidab põhifunktsiooni, teda Norma turvavööga ei kannata kuidagi võrrelda. Norma turvavööd osteti ikka odava tootmiskulu tõttu. Nikon vähemalt täna veel ostab ja müüb kvaliteeti, mitte hinda.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: MetsJeesus (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   28.06.18 17:15

Fotoka sensor EI ole kategoorias turvavöö, pigem siiski autoostul mootori ja arvutiostul protsessori komponendiklassis. Viimasel juhul on aga suht suur vahe kas sees on In-Hell või AMD, esimene siiski performib, on stabiilne ja ka kestab, teisega on nagu joppab...

Paraku jahh, erinevalt protsessoritehnoloogiast, mille areng on hetkel tubli stopp (2x) jõudlust ca 4-5 aastaga, kipub sensoritehnoloogia areng mõõtuma pigem millistopi margapuuga ning seda eriti suurte sensorite valgustundlikkuse kategoorias.

Arendajad pungestavad pisikeste nutufööni-seikluskaamera sensorite kallal sest turg on meeletu ja pigem isegi kasvab -- korralik fotokas on üsna oluline nutufööni ostuargument ning kuna muid ostuargumente hetkel väga ei paista, siis panustatakse kaameratesse ning isuga. Selle laine harjal surfab hetkel ka Sony ning täiega -- midagi pole teha Sony sensorite karakteristikud on konkurentidest pika puuga üle...

Kuna suurte kaamerate turg tammub pigem tagasi ning teeb seda vägagi mudasel maal, siis on ka arendust marginaalselt. Seda nii sensorite kui ka järeltöötlusalgoritmide poolelt. Kui mistahes suure sensori lugemile rakendada kõike seda nõiakunsti mis praegu tehakse nutuföönis oleks tulemus vähemalt stopi (kui mitte paari) võrra parem kuid paraku ei taheta/suudeta/viitsita seda teha...

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: analüütik (---.253.51.183.cable.starman.ee)
Kuupäev:   01.11.18 21:02

Nikon D850 on teinud korraliku hinnalanguse - 800 euri https://www.hinnavaatlus.ee/1045520/nikon-d850-body/ Nüüd on hind täpselt 3000 euri.
Täpselt aasta tagasi maksis kaamera 3800 euri.Tõsi ebays saab uue kaamera veel soodsamalt 2500 euroga.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: enn (---.253.168.32.cable.starman.ee)
Kuupäev:   02.11.18 12:58

analüütik kirjutas:
> Nikon D850 on teinud korraliku hinnalanguse - 800 euri. Nüüd on hind täpselt 3000 euri.

Ütle mulle üks pood Eestis, kus ma astun uksest sisse ja saan kohe kätte D850 kere, kui 3000€ letile panen?
Ütle mulle üks selline pood Soomes?
Ütle mulle üks selline pood Saksamaal?
https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5706765_-d850-body-nikon.html
Tõsi, Saksamaal on Nikoni jõuluale 300€ (st selle summa saab peale ostu Nikonilt tagasi küsida), aga ka seda maha võttes on hinnad ca 3400€
Saksa e-bays 2500€-ga müüjad on lähemal uurimisel kõik from Hong Kong.
Last but not least -USA
Kui D850 mullu juulis välja tuli, oli MSRP $3299. Täna on B&H hind $3,296.95

Analüütikud...Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Pandres (---.bb.online.no)
Kuupäev:   02.11.18 16:36

Täpselt ei saa aru, mis näiteks siit tellimisel siis viga on? https://store.iamphotographer.eu/EE/6116/4920/vba520ae-nikon-d850-body
Peaksin rohkem maksma lihtsalt selle eest, et mõni pood kaameraid niisama hunnikute kaupa letis hoiab?

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Tiit Veermäe (---.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   02.11.18 17:55

Netist pimetellimine ja poes ostmine on eri asjad.
Tööriistadega on üldse teisiti kui enda etenduseks dekoreerimisega.

Jah, ma maksan selle eest, et pood mulle tööriistu letis hoiab. Veendunult. See on teenus, mille eest olen täiega nõus maksma.
Kui amatööril tööd pole , võib ta muidugi veebis kuid vigurdada ja santida ja veel otse meilida-manguda nädalaid ja saada lõpuks veel sent odavamalt. Aga reaalset asja käes hoida, proovida ja seesama võtta on tegelik ostmine.

Pealegi on see kiidetud tellimine tegelikult kaup praeguse kaamera vastu. Kas ostja ei rehkenda olemasoleva kere hinda? nii emotsiaalne tellimine tulevikust...
Mulle tundub siin exxeli-amatööri mõte sees olevat, et pole nagu üldse millekski toda kolu vaja, ainult poosetamiseks, aga kui saaks odavalt või ilma rahata suva kalli asja, kasvõi lõputult oodata, siis oleks äge kunagi kõhu peale riputada pühapäeva pealelõunal luigetiigi ümber tiirutada, kõik vaatavad :)

Tee sellega, mis sul on. Higine elamine vahendite santimisele ei tee su asju paremaks, ainult võtab elamise jõudu ära. Kõik tuleb ise õigel ajal sülle. Pead hoopis oskama loobuda tühi-mullide pakkumistest, mis harilikult on tühiraha mullid

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Ennu paugule (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   02.11.18 18:58

Fotoakadeemias on hind 3000 euri.Sulle ju anti lingid.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: enn (---.131.121.209.cable.starman.ee)
Kuupäev:   02.11.18 19:18

> Fotoakadeemias on hind 3000 euri.Sulle ju anti lingid.

Hind on, aga kaamerat reaalselt pole. Sõna TELLITAV seal lingil just seda tähendabki. Kui pikk on ooteaeg, seda seal ei öelda. Tuletan meelde, et minu küsimus oli - Ütle mulle üks pood Eestis, kus ma astun uksest sisse ja saan kohe kätte D850 kere, kui 3000€ letile panen?Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: enn (---.131.121.241.cable.starman.ee)
Kuupäev:   05.11.18 12:01

Nüüd pakub Turuliider D850 kere 2995 euroga koos kirjaga Saadaval.
http://turuliider.ee/et/fotokaamerad/17558-nikon-d850-body.html
Üldiselt iga soliidne firma, mis väidab, et tal on kaup olemas, piirdub tellimise vormistamisel kogusega, mis tal reaalselt laos olemas on. Panin ostukorvi 199 kaamerat, mispeale arvati, et kui ma maksan 596 005€, siis saan need kõik. Maksimaalselt telliksin sealt 3€ filmi. Aga jutumärkides analüütikutele annab see järgmise võimaluse rääkida D850 järsust hinnalangusest :)Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: Pandres (---.bb.online.no)
Kuupäev:   05.11.18 12:13

Huvitav, mitu D850-t eestis ühes kuus müüakse? Ja kui palju neist ostjatest on valmis maksma 700€ rohkem, põhjuseks kaamera koha peal katsumise ja kohe kätte saamise võimalus, lisaks üldine usaldamatus internetikaubanduse vastu? Nii et ei kannata 3-14 päeva oodata, nagu pakub iamphotographer pood.
Lisaks, huvitav oleks näha Eesti poodide nimekirja, kus on D850 kohe koha peal olemas (ükskõik mis hinnaga siis).

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Nijkon D850 ISO
Autor: H.P. (---.elisa-mobile.fi)
Kuupäev:   05.11.18 14:41

Pudelikael paistab olema fotoka prosessoris, mitte sensoris... näiteks fujifilmi x-t3 kõhus olev sony suudaks 16 bitti välja saata, aga pole mitte yhtegi protsessorit, mis seda töödelda jaksaks.

Videomehed veel saavad HDMI kaudu natuke paremat striimi salvestamiseks, aga stillimehed on täitsa sisese protsessori piirides.

Teises teemas alustasin m4/3 android c-ef jutu. Loodetavasti julgevad protsessori gigahertzid esile tuua, mitte nagu tänapäeva fototööstus, siga kotis.

Vasta sellele sõnumile
 
 hea mõte
Autor: Tiit Veermäe (---.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   05.11.18 15:27

Aga see oleks tõesti äge mõte, Eesti tõeliste \"profipoodide\" list! Kohad, kust saad KOHE viimase asja pihku. Enamus äritsejaid ju püüab kohe müüa ja siis hakkab internetis vaatama, kus üldse on ja teised samasugused pakkujad hakkavad talle otsima kohta kust tellida ja see on jama. Hinnavaatluse aheltarbija.

Tee see list ise ära.
Tööaeg jookseb muidu feissbuugis tühja ja info oleks issandale meelepäraline :)

Aga ehk on mõistlik vaadata ka teiste tootjate seis tippmudelitel+2 astet allapoole? Canon, Fuji, Panasonic jne?

Tegelikult pole Eestis vaja tippmudelit laos hoida euroalus täis. Piisaks 1 kinnine karp riiulis + 1 demo.

Ise olen Canoni peeglite peal, 5D on olnud sobivalt kerge klass. Ja olen siiani kaamera imeliku lagiseva hääle peale või lausa hunnikusse jooksmise peale kohe esimesena Overalli läinud. Ja kunagi pole juhtunud, et asja pole laos. Et tellime ja vaatame, kust kingkongist saab sent odavamalt kolme nädalaga.
Kui asi oli Kopli laos ja võte pooleli, anti riiulist riist pihku ja järgmine päev sain õige. Selline värk sarnaneb teenusega, mille eest olengi nõus maksma. Igasugune kokkuhoid interneti taevasse vaatamise ja ootamise hinnaga. Ei suuda mõista kuidagi seda sendi lugemist, kus kaotused on suuremad.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: hea mõte
Autor: Mart (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   05.11.18 19:36

Ei tea midagi. Mul on just Overallist suht sitt mulje jäänud. Oleks nagu Canoni esindus, aga häda korral abi ikka ei saa. Ei vaevuta isegi vastama. Lõpuks tellid ikka Saksamaalt või kust tahes ja saad asjad kiiremini kätte.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: hea mõte
Autor: Tiit Veermäe (---.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   05.11.18 20:40

Hästi hägune: meiliga otsinud abi, ei saa, kuskilt mujalt saab abi? mis see abi siis oli? mingi haruldane asjake?

Ma ju rääkisin, et lähen poodi oma jalakestega ja ütlen nt, et mul vaja (suht haruldast)17mm/ts ja see tuuakse laost minutiga letti ja tehtud. Ootasin tegelikult tellimist. st ma ei kujutagi ette, mis asi oleks \"abi\" , mida sealt abitult otsiks ja siis saksamaalt või hongkongist saaks abi. Katiku vahetus käis paari päevaga, katik oli neil laos võtta. Kuhu selle abiotsimisega oleksin meile saatnud ja kükitanud ilma kaamerata?

Pole kunagi meiliga \"abi\" otsinud :) Kõik vajaliku olen kätte saanud. Mulle kohutavalt ei meeldi meilida nädalaid ühe küsimuse-vastuse kaupa, lähen kohale või helistan ja rääkides mõne minutiga on nädalate meilimine tehtud. Peab palju tühja aega olema, et meilidega asju ajada. Võibolla kuskil riigiametis, kus meilitakse kõik asjad 5m kaugusele teisele lauale?

Aga selle küsimuse juurde tagasi, et kellel on kered-muud-kaubad kohe letis võtta.
Keegi fotojutud või keegi muu võiks äkki asja uurida ja kokku võtta?

Photopoint on kõva tegija ja palju asju on neil tegelikus poes kohe võtta, veebis näed, millises poes asi olemas. Kipuvad küll asju veebipoodi ainult viima, siis on neist ka lihtsam loobuda, kui \"kohe\"eelist pole. Fotoluks on viimasel ajal oma asjade saadavuse ära kaotanud veebist, võta ja meili meile... Siis pole enam suurt vahet, kuhu või mis keeles meilida... küll raha endale koha leiab.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: hea mõte
Autor: H.P. (109.204.207.---)
Kuupäev:   06.11.18 08:46

Variant veel Helsinki Rajalasse p6rutada. V6i ka verkkokauppa.com .

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: hea mõte
Autor: aivar (---.253.51.183.cable.starman.ee)
Kuupäev:   06.11.18 12:49

Mart kirjutas:

> Ei tea midagi. Mul on just Overallist suht sitt mulje jäänud.
> Oleks nagu Canoni esindus, aga häda korral abi ikka ei saa. Ei
> vaevuta isegi vastama. Lõpuks tellid ikka Saksamaalt või kust
> tahes ja saad asjad kiiremini kätte.

Jagan arvamust.Overall näiteks üldse ei vasta e-mailidele.Hinnad esinduses on kosmilised.Tellid sama toote Euroopast on hind kohe -50% soodsam. Lähed printerit remontima öeldakse et odavam on uus osta jne... Overall võiks üldse sohu vajuda.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: hea mõte
Autor: MetsJeesus (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   06.11.18 17:21

Hale lugeda pisitegija pisikest pininat...

> Kui asi oli Kopli laos ja võte pooleli, anti riiulist riist pihku ja järgmine päev sain õige.

Saame aru väga lihtsast asjast -- Tõelisel Tegijal (kes teeb Tõelise Raha eest Tõlisi Asju) on _OMAL_ ladu kus on nii mõnigi varukere (või vana kere, mis väga suuresosas sama mis leitist-greitist <<tipptehnoloogia>> -- fotoarendajate rämeda arengupeetuse tõttu reaalset arendust eelmise ja praeguse mudeli vahel sisulist ei ole). Seesama ladu laotakse täis otse tootjalt, mägisev maaletooja on 100% dispõusable vahelüli, arengupeetusega arendaja 99% dispõusable ehk ruumi <<mõningaseks>> kauplemiseks ON...

Kröösus-kaameramehel on loomulikult üks ja ainus kere ja siis käib hale kögin kui hea on süppöört ja kas saab mingist poolperssekukkund zalüünist mingi hädise asenduse klanida...

PS. Kui tahta pakkuda 7/24 IT teenust reaalsetele klientidele siis pakkujal on peotäis servereid klastris, kui mõni juhtumisi poole lennu pealt maha kooleb siis teeb kasutajal sirviku rõnglik Väga Halval Juhul veel pool tiiru. Normaaljuhul ei märka-ärka keegi midagi, vaid adminn saab nukra notifikatsiooni mingi serverinässaka enneaegse surmajuhtumi kohta ja paneb garantiicase püstiupitamise kuhugi järgmise-nädala-tasklisti. Tõsisem Tegija hakkab ennast liigutama alles siis kui laipade kontsentratsioon mingis rackis ületab valuläve ja saadab garantiisse terve racki koos sarvede ja sabadega...

PPS. Pole palju lisada et nii endal kui ka minu Amatööridest sõpradel-tuttavatel ON kuidagi iseeneslikult tekkinud aktsepteeritav fotokola ladu ja suppordi headusest on sügavaim saadaolev savi, küll aga ON küsimus HINNAS -- MIKS ma pean sama kaameranäraka eest maksma 20% rohkem kui kaameranärakas on ikka seesama ja supporti teeb nii-ehk-nii arendaja ise...

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: hea mõte
Autor: MetsJeesus (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   06.11.18 17:58

Overalliga mul tänu Targale Tootevalikule pole ÕNNEKS kogemust olnud -- mina nimelt mõistan lugeda DxO mõõtmistulemusi ja hoidun seetõttu Canoni kaameralaadsetest maastikukujunduselementidest nii kaugele kui vähegi annab ja siis veel natukene kaugemale.

Küll aga meenub siinkohal üks tõega VASTIK lugu Mekaplärtsaka välgunäkatsiga. Ostsin tolle välgunäraka õppimisvõime pärast -- see kusjuures isegi töötab -- paraku ununeb kõik õpitu peale järgmist PauerOffi ära kuid seeselleks. Oh aga äda, kui kinnitasin välgunässaka kaamera kanna külge (üldjuhul nii EI tee kuid just-4-testing), siis selgus et autofookusvalgus oli Kusi Kuubis. Seda võrreldes Nii Konn välkude ISS-uni ulatuva autofookusvalgusega. Talumeheloogika järgi tundus asi olema Tootmisõnnestus, Mekapläraka koduleht andis suppordiesinduseks Nordic Analoogi kuhu ka kõlistasin.
KUST TE SELLE VÄLGU OSTSITE??!!?? oli suppordi esimene küsimus. Vastasin viisakalt et ostsin €uroopa Liidust ja €uroopa liidu tootja koduleht soovitas pöörduda teie poole, kas ma helistan õigel numbril. Selle peale pomiseti et eks ma küsin järgi ja nii minuti pärast soovitati vingus häälega võtta ostupaber kaasa ja pöörduda lähimasse Pee-Pointlessi zaluuni. Mille [väga tugevalt tsenseeritud] pärast omab tähtsust KUST [tsenseeritud] kohast ma selle välgukäkatsi ostsin?!? Tootja esindaja task on pakkuda garantiiteenust, minu task on tõestada et garantii (veel) kehtib...

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: hea mõte
Autor: erko (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   06.11.18 18:32

Mnjaa, vot see on tase...

Samas näitab metsahullu hüperboolides sõnavõtt ilmekalt ära kui erinevatel lähtekohtadel ja ootustega on pro-d ja hobitajad fototehnika pakkumisviisidele. Ja kuna selliseid diletantidest hobitajad on tõenäoliselt 80/20 printsiibi alusel enam kui pro-sid siis on mõistetav miks kaovad reaalset kaupa riiulis hoidvad poed ning viimased vastu pidajad hulgilao eeskoja tüüpi netiäriga võidelda ei suuda.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: hea mõte
Autor: mihk (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   06.11.18 18:56

Mõne aja pärast on isegi hästi, kui Eestis on üks maaletooja salong, kus elusad asjad riiulilt võtta, ainult Tallinnas. Kui läheb kehvemini, siis ainult Helsingis. Vaba netikaubandus surub ostuhinda allapoole ja teenuse kvaliteeti samuti, allapoole.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: hea mõte
Autor: MetsJeesus (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   06.11.18 20:10

Oh seda rasket elu. Needsamad Metsalised:

.1 Ei oma vähimatki austust suure vaevaga pränditurundatud prändide vastu. Loevad vaid specce ja võrdlusteste. Nõuavad ka kaamerale GPSu ja 4G ühendust. Ime veel et piltiidega menüüd tahtma ei hakka. Ohhh on see noorus ikka hukas...

.2 Ostavad kõige odavamast kohast ja ka siis üritavad hinda 50 senti alla kaubelda. Kui 50 senti ei saa siis äkki saab kasvõi 50 venemaa kopikat alla. Kas üks inimene rohkem kooner olla enam ei saa...

.3 Tänu Internetile on täiesti ära unustanud et Jumal (või vähemasti Jumala Ainuesindaja) on Tema Pühadus -- Maaletooja. Mis kõige hullem -- €uroopa Liit lausa soosib sellist Ketserluse Kõrgeimat Vormi...

.4 On avastanud et uus ja edev nutuföön teeb täiesti aktsepteeritava kvaliteediga pilte. Vähemasti aktsepteeritavama kvaliteediga kui Koda-Kroomi Viimane Rull...
https://www.vanityfair.com/culture/photos/2011/02/last-kodachrome-slide-show-201102_old

Mida nüüd ette võtta?
- Ehitame Paastumaarjamaa ümber elektritara?
- Saadame Tuleriidale kõik need kes pildistavad Nutufööniga?
- Saadame nutuföönidest mõtlejad 25 aastaks Sillamäele Uraani kaevandama ning sinnaotsa 5 aastaks Narwa asumisele?

Või hoopis alternatiiv -- katsume kuidagiviisi kohaneda Uue Normaaalsusega ja müüme Turuliidrit ja sellises soustis nagu ostja osta soovib -- see MÜÜB (testitud ja toimib -- ausõna).

Vasta sellele sõnumile
 Fotofoorum  |  Loe sõnumeid teema sees   Uuem teema  |  Vanem teema 


 
 Vasta sellele sõnumile
 Sinu nimi:
 Sinu epost:
 Teema: