Erialane
 Uus teema  |  Algusesse  |  Mine teema juurde  |  Otsi   Uuem teema  |  Vanem teema 
 CaptureOne kataloogi sünkroonimine ketta muutunud sisuga
Autor: Tiit Veermäe (---.75.219.213.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   04.04.18 11:25

See puudulik protseduur CaptureOne kataloogis on hoidnud mind seni temast eemale. Aegajalt olen vaadanud, aga v 9 on jama kestnud.
Probleem, et nn sünkroonimine ei võta üles juurde tulnud alamfoldereid, pead käsitsi iga folderi uued tütred eraldi importima. Lihtroom otsib ise kõik tütarde tütred üles, impordib need ja kõrvaldab puuduvad, st seda ma ootaks CaptureOne kataloogilt :)

Kas keegi on praeguse v11-ga tuttav selle külje pealt? Kas nende eraldi pildi andmebaas oskab seda teha?

Kas on vahepeal (ca 3 aasta jooksul) mingi muu mugav pildi andmebaas tekkinud, mida pole kuulnudki? Mis suudaks kuni miljon pilti sisse imeda ja veel liiguks selle juures.

Vasta sellele sõnumile

Re: CaptureOne kataloogi sünkroonimine ketta muutunud sisuga
Autor: petslane (217.152.203.---)
Kuupäev:   04.04.18 22:05

Tiit Veermäe kirjutas:
.
> Probleem, et nn sünkroonimine ei võta üles juurde tulnud
> alamfoldereid, pead käsitsi iga folderi uued tütred eraldi
> importima. Lihtroom otsib ise kõik tütarde tütred üles,
> impordib need ja kõrvaldab puuduvad, st seda ma ootaks
> CaptureOne kataloogilt :)

Ma pole küll mingi C1-e poweruser, aga ver 10 ja 11 oskavad importimisel kõik uued ja vanad alamkataloogid läbi käia ja paari nupuvajutusega ära importida. Just proovisin :-) Vanemaid versioone ma ei tea.

> Kas keegi on praeguse v11-ga tuttav selle külje pealt? Kas
> nende eraldi pildi andmebaas oskab seda teha?
>
> Kas on vahepeal (ca 3 aasta jooksul) mingi muu mugav pildi
> andmebaas tekkinud, mida pole kuulnudki? Mis suudaks kuni
> miljon pilti sisse imeda ja veel liiguks selle juures.

C1 kõhus on SQLite andmebaas, tabelid, indeksid, pildid ise, kõik ühes koos. Võib oletada, et miljoni pildiga läheb sihuke asi väga aeglaseks ja tahab roppu moodi mälu saada. Pigem tasub selline kataloogi andmebaas mingi oma meetodiga väiksemateks tükkideks jagada ja siis nende tükkidega eraldi töötada. Kataloogi alamosade eksportimise võimalused on kõik olemas.
Ma hea meelega katsetaks, kuidas sihuke suur andmebaas töötab -- lihtsalt oma profesionaalse kretinismi rahuldamiseks. Aga fotoamatöörina pole mul kuskilt nii palju pilte käepärast võtta, et C1 andmebaas kooma tõmmata :-) Paarisaja GB jagu kiire läpaka SSD ära täitmisel on CaptureOne 11 veel üsna nobe.
Aga eks Sa katseta ise ära, pärast jaga meiega tulemusi...

--
petslane

Vasta sellele sõnumile

Autor: petslane (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   04.04.18 23:22

petslane kirjutas:

> Tiit Veermäe kirjutas:
> .
> > Probleem, et nn sünkroonimine ei võta üles juurde tulnud
> > alamfoldereid, pead käsitsi iga folderi uued tütred eraldi
> > importima. Lihtroom otsib ise kõik tütarde tütred üles,
> > impordib need ja kõrvaldab puuduvad, st seda ma ootaks
> > CaptureOne kataloogilt :)
>
> Ma pole küll mingi C1-e poweruser, aga ver 10 ja 11 oskavad
> importimisel kõik uued ja vanad alamkataloogid läbi käia ja
> paari nupuvajutusega ära importida. Just proovisin :-)

Jah, huvi pärast nokkisin veel -- ka 11. versioonis \"Synchronize folders\" tõesti uusi alamkatalooge sisse ei võta. Vaja on ikkagi ülemkataloogile import teha ja sinna linnuke, et topelt pildid välja jäetakse. Aga tulemus on sama, mida sünkroonimiselt ootaks.
Huvitaval kombel ma pole kunagi toda synchronize valikut tähele pannudki, minu loogika jaoks on uued pildid olnud alati \"import\" ja ülearused \"delete\", üksiti või hulgi korraga...

--
petslane

Vasta sellele sõnumile

Autor: Tiit Veermäe (---.75.219.213.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   12.04.18 18:12

Kui vahepeal tekitada mujal programmides HDR-e mitmes folderis ja kuskil bridge-kaudu kiiresti asju käsitsi sorteerida-ümber tõsta, oleks ikkagi mõistlik eeldada, et ei peaks mitte paberi peale kõik muutunud asukohad üles kirjutada ja siis hakata käsitsi nendest kõigist uuesti importima ja hävitama eraldi.
CaptureOne lihtsalt ei oska keerulisi asju piltidega teha, ta on hea raw-konverter. Ka Lightroom ei oska, peab vahepeal mujal askeldama. Pealegi ei tunne nad kumbki mitmeid vajalikke failiformaate (psb tuleb esimesena meelde).

Tõmbasin vahepeal V11 ja püüdsin sellesse importida praegust Lightroomi andmebaasi (nad peaks minu teada mõlemad sama põhja , st SQLite peal olema) ja CaptureOne sees on täiesti menüüs käsk olemas, et \"impordi LR kataloog\". Kolm korda katsetasin. Kukub lihtsalt ära ilma midagi ütlemata või virisemata. LR-s on mul praegu agressiivse hävitamise käigus veidi üle miljoni pildi. LR anmebaas igatahes liikus korraliku optimeerimisega lahtiste otse hävitamisega veel 1,5 miljoniga ja vastas päringutele kogu pakist suht normaalselt.

Aga midagi on vigast CaptureOne kataloogiga, kui niimoodi hääletult nohisedes impordil ära kukub. Olen ju \"tavakasutaja\", st Sinu spetsialisti oskusi ei tohiks rahvaprogramm nõuda.

Sünkroonimine on V11 sama, nagu mul varemgi oli V9, st import ja delete eraldi. Adobe on osanud selle andmebaasile parema ja asjalikuma katuse teha vist, kus ühe käsuga suudab kõik tuntavad failid ühe käsuga sünkroonida kogu tütarde karja ulatuses.

Vasta sellele sõnumile

Autor: petslane (---.68.191.90.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   12.04.18 21:19

Tiit Veermäe kirjutas:

...
> Tõmbasin vahepeal V11 ja püüdsin sellesse importida praegust
> Lightroomi andmebaasi (nad peaks minu teada mõlemad sama
> põhja , st SQLite peal olema) ja CaptureOne sees on täiesti
> menüüs käsk olemas, et \\\"impordi LR kataloog\\\". Kolm korda
> katsetasin. Kukub lihtsalt ära ilma midagi ütlemata või
> virisemata.

Sama on ainult SQLite mootor kui selline, tabelid, indeksid, andmed on ilmselt ikkagi üsna erinevad. Masin peab vaeva nägema et andmebaasi struktuur ringi konverteerida. Arvatavsti on seal mingi bugi, kui suur andmebaas läbi ei lähe.

> LR-s on mul praegu agressiivse hävitamise käigus
> veidi üle miljoni pildi. LR anmebaas igatahes liikus korraliku
> optimeerimisega lahtiste otse hävitamisega veel 1,5 miljoniga
> ja vastas päringutele kogu pakist suht normaalselt.

Tegin CaptureOne-iga katseid selle küsimuse peale :-) Genereerisin 100 000 pisikest jpg-i tuhande kaupa kaustadesse ja proovisin sisse importida. Mõnekümne tuhande peal läks importimine märgatavalt aeglaseks, aga samal ajal kui import käis, sai juba imporditud piltides navigeerida ja redigeerida üsna normaalselt.
Suurema arvuga ei viitsinud jännata, aga oletan, et miljoniga hakkavd igasugused probleemid tekkima, kui sellest kogusest oleks vaja suuri tuhandelisi tükke korraga majandada -- filter selga lasta vms. Üksikute piltidega töö võiks ikka kiiresti käia.
Aga samas miljon pole arvutustehnikale mingi suur number, kui baas hästi disainitud ja ilma vigadeta, võiks eeldada, et ka koduarvutis käib miljoni lugemine, sorteerimine, filtreerimine sekunditega. Loomulikult miljoni anmebaasikirje, mitte pildi.

> Sünkroonimine on V11 sama, nagu mul varemgi oli V9, st import
> ja delete eraldi. Adobe on osanud selle andmebaasile parema ja
> asjalikuma katuse teha vist, kus ühe käsuga suudab kõik
> tuntavad failid ühe käsuga sünkroonida kogu tütarde karja
> ulatuses.

Seda minagi, et kui Adobe ja CaptureOne joonele panna, siis Adobe võidab omaduste rohkuses ja majandamise võimekuses üleüldiselt. Teisalt, minusugusele mõne tuhande pildiga amatöörile käib C1 küll. Eriti, kui ainult Sony raw-d kasutada ja Adobe lollide pilvelitsentsi tingimustega võitlema ei pea :-)

--
petslane

Vasta sellele sõnumile
 Fotofoorum  |  Loe sõnumeid teema sees   Uuem teema  |  Vanem teema 

Vasta sellele sõnumile
 Sinu nimi:
 Sinu epost:
 Teema: