Erialane
 Uus teema  |  Algusesse  |  Mine teema juurde  |  Otsi   Uuem teema  |  Vanem teema 
 Vana fototehnika spetsialiste leidub?
Autor: K (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   05.07.18 21:11

Kas on olemas kuskil keegi, kes oskab vanemate objektiivide kohta miskit öelda? Kasvõi piltide põhjal näiteks. Räägime aastast ca 1900.
Lugu nimelt selline, et leidsin sahtlit koristades sinna kunagi ununenud vasest Krauss Paris Unar-Zeiss objektiivi.
Tahaks teada, kas tasub sellisele sahtliruumi hoida või kõlbab see pigem prahihunnikusse.
Tänud.

Vasta sellele sõnumile

Re: Vana fototehnika spetsialiste leidub?
Autor: petslane (---.108.190.90.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   05.07.18 23:05

Vaata mis e-bays maksavad...

Ma pole küll spetsialist, aga nii vanad nipsasjad huvitavad kedagi ikka, isegi kui neil pole praktilist väärtust

--
petslane

K kirjutas:

> Kas on olemas kuskil keegi, kes oskab vanemate objektiivide
> kohta miskit öelda? Kasvõi piltide põhjal näiteks.
> Räägime aastast ca 1900.
> Lugu nimelt selline, et leidsin sahtlit koristades sinna kunagi
> ununenud vasest Krauss Paris Unar-Zeiss objektiivi.
> Tahaks teada, kas tasub sellisele sahtliruumi hoida või
> kõlbab see pigem prahihunnikusse.
> Tänud.

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.131.99.136.cable.starman.ee)
Kuupäev:   06.07.18 05:53

Ma olen nõus sellele objektiivile prügikastiks olema. Mul on selleaegseid kaameraid, kõlbab sinna ette küll.
Kirjuta.

Vasta sellele sõnumile

Autor: K (---.68.196.88.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   06.07.18 06:23

Aitäh vastajatele.
E-bay on loomulikult juba korra läbi vaadatud, täpselt sellist ei leidnud.
Sarnaseid seal läbi käinud paarist sotist ja mõni optimist küsib isegi tuhandetes numbreid, aga neid hindu ei saa ka väga tõsiselt võtta.
Kõige lähedasem leitud asi on see https://www.worthpoint.com/worthopedia/unar-zeiss-155-5-lens-krauss-paris-1725568110
Mul näib olema sama objektiivi vanem versioon, st kõik info esiserval on sama, aga ei näe nii \"moodne\" välja ja on pisut pikem.
Müüa mul seda toru huvi pole, lihtsalt oleks põnev teada, kas sel reaalselt ka mingi väärtus on.

Vasta sellele sõnumile

Autor: endel (---.131.28.243.cable.starman.ee)
Kuupäev:   06.07.18 07:24

Keegi on vaeva näinud obje tegemisega...austusest tema vastu võiks selle obje kaamerale ette sobitada ja pilti teha,siis juba kollektsionäärile kinkida--eluaeg mäletatakse tänuga!

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.131.99.136.cable.starman.ee)
Kuupäev:   06.07.18 11:41

Kaamera ees saabki teada, mis ta väärt on. Põhimõtteliselt saab teda ka digikere ette pista, aga tema väärtus tuleb välja ikka 4X5 või 5X7 kaadriga.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Tiit Veermäe (---.75.219.213.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   06.07.18 16:34

\"kas sel reaalselt ka mingi väärtus on?\"

Misasi see \"reaalne väärtus\" on? reaalses sahtlis reaalselt hoidmine on reaalne väärtus? aga koos hinnaga hoidmine nagu oleks juba?

Reaalne väärtus on teadmine, et kus on tüübid, kes selle arusaamatu kolu eest reaalset pappi köhiks? ilma maksnud ostjata pole ka reaalset väärtust, ainult pisiahned luulud silmapiiri taga, ja naljaks laul foorumis, et müüa pole miskit huvi, aga reaalne väärtus kangesti huvitaks :)
Arusaadav, et sahtel õigustatult küsib, mis tarbetut \"reaalse väärtuseta\" kolu mu kõhus hoitakse

Vasta sellele sõnumile
 Fotofoorum  |  Loe sõnumeid teema sees   Uuem teema  |  Vanem teema 

Vasta sellele sõnumile
 Sinu nimi:
 Sinu epost:
 Teema: