Erialane
 Uus teema  |  Algusesse  |  Mine teema juurde  |  Otsi   Uuem teema  |  Vanem teema 
 Canon A-1 patarei tühjeneb kiiresti
Autor: erikpets (---.scansafe.net)
Kuupäev:   04.07.18 12:19

Tere!

Otsin parandajat, kes oskaks ja oleks nõus ette võtma analoogkaamera Canon A-1 parandamist. Defekt esineb tõenäoliselt elektriahelas ja seetõttu ei ole ma veel leidnud inimest või ettevõtet kes oleks valmis asja ette võtma.

Probleemikirjeldus:

Selle mudeli valgusmõõdik töötab patareitoitel. Kahjuks on nii, et kui aparaat on sisse lülitatud, siis patarei tühjeneb paari päevaga. Tühjast patareist saab aimu sellele fotokale sisseehitatud patarei indikaator-LEDi järgi ning olen katsetuse meetodil mõõtnud ka patarei pinget enne ja pärast seda kui ta on olnud sisse lülitatud ööpäeva. Internetis ringi kolades leidsin, et tegu ei ole sugugi haruldase veaga A-1 puhul. Samas ühtegi õpetust paranduse kohta ka leidnud pole. Niipalju võib ilmselt järeldada, et tegu on kas lühisega elektriahelas (näiteks korrosiooni tõttu) või mõni elektroonikakomponent hakkab saba andma.

Soovitused on teretulnud.

Vasta sellele sõnumile

Re: Canon A-1 patarei tühjeneb kiiresti
Autor: endel (---.131.31.64.cable.starman.ee)
Kuupäev:   04.07.18 13:32

Fotomeister Tiit vaatab ehk.....sama raha eest saad EOS 300 või veel parema...

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   04.07.18 14:00

Tänan soovituste eest.
Tiit vastas kahjuks, et sellega tema ei tegele.
Uut masinat ei soovi. Eesmärk see isend ikkagi korda saada.

Vasta sellele sõnumile

Autor: endel (---.253.250.84.cable.starman.ee)
Kuupäev:   04.07.18 18:19

Tiidul digitopsik tulusam korda teha--selge see:) Soome,Soome--seal tehakse nii remont kui hooldus--aastakümneid tagasi käisin seal,sändvitsi süsteem ei töötand...kaamera küll sõbra oma...siinsed juba vanaks jäänud ja enam ei huvita....võid küll 35mm-st uurida.

Vasta sellele sõnumile

Autor: mihk (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   04.07.18 19:24

Kui eesmärk on kindel ja raha ei pea lugema, siis otsigi Soomest, kes selliseid veel lappida võtab. Nüüd ja edaspidi, sest ajapikku ütleb nii mõnigi elektroonikakomponent veel üles või lihtsalt väsib ära.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   05.07.18 13:00

Tänud hüva soovituse eest!

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   05.07.18 13:02

Tänan Soome soovituse eest!
35mm-st soovitati ka Tiitu, kuna nemad ise väga enam analoogkaameraid ette ei võtvat.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Tiit Veermäe (---.75.219.213.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   05.07.18 20:26

Mu mälu järgi kõik (või enamus) selle aja masinaid lülitasid pealülitist tarbimise(vist mõõtja?) taha ja alati töö lõpus kohe pealüliti välja keerata oli mu harilik rutiintegevus pärast paari haledat õpetus-juhtumit.
Mingit menüüd valikuga, mitu sekundit voolu kannatab ja siis välja lülitab, veel polnud. Tegin küll sel ajal tööd harilikult nikonitega, aga mõned tööd ka olude sunnil canoni tippmudelitega. Need käitusid sarnaselt, ainult teravustamine olid vastupidi.

Ehk keegi elektroonika ajalooga kursis olev inimene täpsustab, aga mu meelest oli see normaalne kaamera käitumine sel ajal, mitte põhjus otsida raha maksmise võimalust täna :)
Pea meeles, et kotti pannes on lüliti väljas ja alati on vähemalt üks patareide komplekt kotis kaasas õnnetuse varuks.

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.131.99.136.cable.starman.ee)
Kuupäev:   06.07.18 05:47

Lisaks sellele võivad tänapäevased patarei tabletid olla pehmelt öeldes sitavõitu. Originaal 6V patareisid niikuinii enam pole saada. Paari päevaga sisse lülitatud kaamera suremine on täiesti normaalne.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   06.07.18 07:30

Tere Tiit,

Tänan asjaliku tagasiside eest. Kusjuures tõepoolest nii ongi. Antud on mudelil on väljalülitatud olek (L-asend pealülitil) mis lülitab kogu vooluringi välja ning aktiivolek (A-asend pealülitil), mis siis võimaldab pildistada valgusmõõdikuga. Olen ka siiamaani nii käitunud, et kui ei pildista siis lülitan masina \"välja\" ehk L-asendisse. Ja siis tundub ka patareiga kõik ok olevat, st ei tühjene nii kiiresti. Selline rutiin muidugi nõuab harjutamist, et mitte unustada aparaati väljalülitamast.

Teiselt poolt. Niipalju mul elektriahela toimimisest baasteadmisi on, et isegi kui aparaat on lülitatud aktiivolekusse, ei tohiks elektriahel patareivoolu tarbida muul ajal kui pildistamise nupp vajutatakse poole peale ja rakendub valgusmõõdik (võin ka eksida, pead ei anna). Kui patarei tühjeneb kiiresti, siis tähendab see, et elektriahelas on mingi pidev tarbimine. See võib näiteks tekkida kui kuskil on elektrikontakt korrodeerunud, põhjustades lühise või lisatakistuse. Interneedusest erinevaid foorumeid lugedes jäigi paaril korral silma, et näiteks sellel mudelil võivad olla patarei indikaatornupu kontaktid kulunud või korrodeerunud. Ise siiski lahti ei tahaks asja kiskuda, kuna nii pädevalt ennast ei tunne. Võiks olla keegi, kes on asjaga ennem kokku puutunud ja teab elektroonikast rohkem.

t. erik

Vasta sellele sõnumile

Autor: rainer k (---.65.219.213.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   06.07.18 11:32

Hmm... Internetis Repair guide täiesti saadaval.
http://jameskbeard.com/Photography/Legacy_Canon_Manuals/CANON%20A%20-%20SERIES%20CAMERAS/A-1%20Camera%20Service%20&%20Repair%20Guide_z.pdf

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.131.99.136.cable.starman.ee)
Kuupäev:   06.07.18 11:52

Canoni A seerial toimib kõik elektriga, kui katik on kogu aeg voolu all, ikka kulub midagi. Eksponomeetri sisselülitamisi on väga erinevaid. Mõnel on \"lülitiks\" objektiivi kork. Pimedas voolu ei tarbi. Mul on mõned tolleaegsed kered, kus patarei mitukümmend aastat sees, lülitad sisse, töötab nagu uus. Aga need ei ole Canonid. Kõik Canonid seisavad riiulis ilma patakateta.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Tiit Veermäe (---.75.219.213.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   06.07.18 16:09

Ma usun, et \"parima\" mõistliku loogika järgi peaks \"müügitoode\" su kirjeldatult toimima. Mu meelest jäeti lihtsalt see ohutuse skeemike ära ja lülitati otse mõõtja pealülitile taha. Et mõõtja oli tegelikult fototakisti, siis ta ju pidi olema odavaks lahenduseks lülitatud.

Kindlasti oleks olnud miski aja vm tarbija sisselülitatult tühioleku piiraja ka tol ajal inseneridele käkitegu.

Aga tegemist on maksimaalse müügimarginaali saavutamise liberaalse e häbitu vaba ahnus-majandusega, st tootja poolt tuleb iga vähegi raha maksev vidin skeemist kõrvaldada ja süü oskamatu kasutamise eest lolli ostja kaela ajada. Juristid peavad tagama, et kasutusjuhendis oleks jama kirjeldatud mitteloetavas peenkirjas.

Ja siin nüüd oledki, ei lugenud \"manuaali\" piisavalt korralikult.
Jurist firmast küsib kohtus, kas üldse oskad lugeda? kõik naeravad ja otsus on tehtud lolli kahjuks. Juristil on kohtule näidata 164 lk õpetus , kus taolisest jamast hoidumine on nt lk158 all ääres mainitud tärniga joonealuses.

Üsna sarnane \"known issues\" jamadega tänapäeval, internetis otsitav-leitav vaid müüva firma veebis. Raha eest on tarbijale müüdud teadlikult vigast toodet.

Vasta sellele sõnumile
 Fotofoorum  |  Loe sõnumeid teema sees   Uuem teema  |  Vanem teema 

Vasta sellele sõnumile
 Sinu nimi:
 Sinu epost:
 Teema: