Erialane
 Uus teema  |  Algusesse  |  Mine teema juurde  |  Otsi   Uuem teema  |  Vanem teema 
 Kas osta Nikon d3xxx või d7xxx Fine tune mõttes
Autor: Yllo (195.80.103.---)
Kuupäev:   11.09.18 09:56

Tere!
Kuna sensorid on arenenud siis mõtlesin kaamerat uuendada, osta d3400 või d7200.
D3400 on odav ja teeb raw faile, mida saaksin töödelda. Põhimõtteliselt kõik vajalik olemas. Kardan, et AF ei ole paigas. Kui ostsin 5100, siis teravustas objekti ette. See oli ülemaailmne probleem. Pidin saatma reguleerimisele. Lisaks tuleb iga objektiivi puhul saata teenindusse objektiivi kalibreerimiseks. Näiteks Tamroni saates Saksamaale, läheb asi maksma 89€.
D7200 on 2x kallim ja 2x raskem, kuid objektiive saab seadistada (Fine tune). Lisaks palju parem vaade läbi okulaari.
Kas mõistlikum oleks osta odavam ja minna objektiivide kalibreerimise teed või osta kallim ja kaameraga kohandada objektiivid?
Võib olla olen jälle midagi asjatundja jaoks üllatavat küsinud, seepärast palun armuline olla ühele võhikule, kes ei pruugi elementaarseid asju teada.
Aitäh!

Vasta sellele sõnumile

Re: Kas osta Nikon d3xxx või d7xxx Fine tune mõttes
Autor: PS (---.131.52.52.cable.starman.ee)
Kuupäev:   11.09.18 10:27

Mis imehinnalised objektiivid sul on? Tasub neid üldse pidada.

Vasta sellele sõnumile

Autor: MetsJeesus (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   13.09.18 20:00

Ostsin kunagi D7xxx. Seejärel ostsin järelturult optikat. Kuna viitsisin pisut kaubelda siis ca 3x odavamalt kui poest. Seejärel pildistasin pisut testkaarte, sobrasin menüüdes, pildistasin veelkord, vajadusel sobrasin veel pisut ja fookus oli niivõrd paigas kuivõrd üks laperdava peegliga tehnoloogiarelikt seda teha suudab.

Kokkuvõte -- mak$$ad tehnoloogiliselt aegunud ja mõttetult väikese sensoriga kere eest pisut rohkem, säästad KÕVASTI närv ja raha...

PS. Soe SOOVITUS -- kui ostma hakkad siis osta kohe ja korralik ehk täiskaaderkaamera! Mis kriksatrullid sellesamuse kaamera peale on pläkerdatud on tegel suht suva, kui natukene looduses pildiustada tahad ja EI taha statiivi pealt HDR-i plõksida ja hiljem kaadrihunnikut joondada ja kokku kleepida, siis eelista kõrgema dünaamikaga Sony sensoreid (kaamerate peale on pläkerdatud Nikon, Pentax või Sony -- vahet ei ole).

Vasta sellele sõnumile

Autor: Yllo (---.cust.tele2.ee)
Kuupäev:   07.10.18 17:47

Uurisin natuke Nikon d7200 fine tune võimalusi ja otsustasin selle osta. Täiskaader on minu jaoks liiga suur kulutus hobi jaoks. Senine d5100 on algaja kaamera ja d7200 on edasijõudnutele. Seega on samm edasi. Mõtlen oodata jõulu sooduspakkumisi. Kasutatut ei taha osta, sest nende hind on ligi uue aparaadi hind, samas ei tea kuidas on seda kasutatud ning garantiid pole. Veidi on probleemiks - kust osta? Eestis on kõige odavama ja kõige kallima hinnavahe 300€. Ken Rockwellilt lugesin halli turu olemasolu. Võiksin osta ka välismaalt, sest pigem pean odavama hinna poole vaatama. Palun jagage kogemusi, kust võiks osta aparaadi, et ei oleks halli turu ohver? Aitäh!

Vasta sellele sõnumile

Autor: A.T. (---.131.12.254.cable.starman.ee)
Kuupäev:   07.10.18 18:22

osta canon, af microadjustment sisse ehitatud

Vasta sellele sõnumile

Autor: Marko (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   08.10.18 05:04

D7200 VS. D610 kere hinnavahe pole just teab mis suur, või mis?

Vasta sellele sõnumile

Autor: enn (---.253.168.89.cable.starman.ee)
Kuupäev:   08.10.18 05:44

Marko kirjutas:
> D7200 VS. D610 kere hinnavahe pole just teab mis suur, või
> mis?

D610 tahab ju ka FF objektiivi, või mis? Kusagilt varasemast postitusest on meelde jäänud, et algpostitajal on praegu poolkaadri Tamron.

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.131.30.190.cable.starman.ee)
Kuupäev:   08.10.18 07:29

Just, seda ma küsisingi ülevalpool, kas meil on mõtet üldse sellel teemal jahuda, kui me ei tea enamikku vajalikke algandmeid. Teame ainult, et keegi Yllo tahab midagi, mis talle üle jõu käib.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   08.10.18 09:02

Sorri, my bad!

Vasta sellele sõnumile

Autor: Pandres (---.bb.online.no)
Kuupäev:   08.10.18 09:17

Tundub päris mõistlik pakkumine: http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=39&cid=10700&cgid=

Vasta sellele sõnumile

Autor: henry (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   08.10.18 09:38

Siia võiks nüüd kirjutada, et järelturul on A7 hinnad langenud, saad ühekorraga lahendatud AF probleemi, täiskaadri ja kasutada adapteriga nii Nikoni kui Canoni klaasi.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   08.10.18 09:45

Panid tähele, Yllo kirjutas, tal on ühe nupuga probleemid, peab spikri tegema, sa pakud talle kümneid uusi nuppe, enamus programmeeritavad.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   08.10.18 09:56

Eks D7200 AF kalibreerimine ole ka keerulisem lihtsast nupuvajutusest, kui ei saa hakkama, tuleb teenindusse saata. Iga objektiivi korral ei pruugi piisatagi AF mikro seadistamisest.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   08.10.18 10:17

Meil pole au teada, mis tal tegelikult mureks on, alles ta kaebas, et kaamera liiga kerge, seepärast väriseb, nüüd juba mikrohäälestus. Ootaks ära, äkki saame teada, mis objektiiv tal on. Äkki aitab selle välja vahetamisest. Me ei tea seda, mis nõu me talle anname. Vaesekesel pea niigi sassis.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   08.10.18 11:33

Tere!
Näen, et tekkinud väike segadus.
07.10.18 küsin - KUST OSTA, ET EI LANGEKS HALLI KAUBANDUSE OHVRIKS.
Valik on juba tehtud - Nikon d7200. Seepärast palun ärge pakkuge muid aparaate ostmiseks.
Kuna raha palju pole, siis peaks odavama hinnaga ostma.
Objektiiv on Tamron 17-50 ilma VR-ta aga see ei puutu asjasse.

Vasta sellele sõnumile

Autor: enn (---.253.170.37.cable.starman.ee)
Kuupäev:   08.10.18 12:42

Oh taevas küll. Rockwell kirjutab ju USA turust ja USA garantiist.
Nikon Eesti lehelt saad kohalikud Nikoni poolt soovitatud soovitatud edasimüüjad
https://www.nikon.ee/et_EE/where_to_buy/where_to_buy_landing.page?
Hinnad otsid vast ise. Mina pole kuulnud, et üheski Eesti fotopoes oleks müüdud nn gray marketi toodet.
Iseasi, kui ostad mingi (odava) müügikuulutuse kaudu, kus pakutakse uhiuut, pakendis ja tehase garantiiga. Siis võid saada mingi venekeelse menüüga aparaadi, millele kohapeal garantiiremonti ei tehta

Vasta sellele sõnumile

Autor: tom2 (118.193.26.---)
Kuupäev:   08.10.18 14:51

Ma ei kardaks nn grey marketi asju, hind on Fotoluksi hinnast ligi 400 eurot odavam, kui katki läheb (vaevalt, et läheb), ostad teise veel:

https://www.e-infin.com/eu/item/2510/nikon_d7200_digital_slr_camera_body_only_kit_box

Saksamaa Amazonist või Ebayst saad Euroopa garantiiga:

https://www.amazon.de/dp/B00U5W8HFI/?smid=A1Q0ETP46VPQIL&tag=idealode-mp-pk02-21&linkCode=asn&creative=6742&camp=1638&creativeASIN=B00U5W8HFI&ascsubtag=EF0157POIClvF1VAB_DeYQ

https://www.ebay.de/itm/Neu-Nikon-D7200-Digital-SLR-24-2MP-Kameragehause-nur-2-Jahre-Garantie-/322808728343

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.253.220.126.cable.starman.ee)
Kuupäev:   08.10.18 18:33

Kui sul on teravusega probleeme, siis alustatakse vea otsinguid just objektiivist.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   08.10.18 18:43

// 07.10.18 küsin - KUST OSTA, ET EI LANGEKS HALLI KAUBANDUSE OHVRIKS.

siis osta ainult ametlikelt Nikoni müügipartneritelt,
kes foorumis müüb avamata uusi kaameraid, on ilmselt halli turu tooted

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   08.10.18 21:12

> Täiskaader on minu jaoks liiga suur kulutus hobi jaoks

Ka ise arvasin kogu oma kaasantud arukesega soojenduseks niimoodi. Lõpptulemusena on mul lihtsalt 2 kaamerat. -- (üsnagi odav) poolekaadriline ja (üsnagi hea) täiekaadriline. Aktivapoolelt on backup võtta, passivapoolelt on mu rahakott minu peale ikka ja endiselt pisut pahane (või pisut rohkem kui pisut) sest kehtib Vana Rahvatarkus -- kui tahad midagi odavat JA head siis OSTAD odava *JA* OSTAD hea. Kui eelarve kriitiline siis võid pisut kokku hoida ja odava näituseks ostmata jätta...

MIKS ma räägin täiekaadrilisest?
Vastus -- amatöör saab täiekaadrilisega klaasi pealt RÄIGELT kokku hoida. Täiekaadrilise puhul on normaalne ava f8, sealt üles või alla minnakse pigem erandolukorras. f8 on aga mulk, kus ka õllepudeli põhi joonistab päris kena pildi ehk siin ei ole väga grandioosset vahet $€£ 2000 klaasi ja järelturu $€£ 200 klaasi vahel.-

Mida mina sinu asemel hetkel teeksin?
Variant 1. Ostaks järelturult D800. Oma pildi kohta räigelt alahinnatud. Pane Kalasse kuulutus üles et soovid osta ja saad terve pinu pakkumisi. Algatuseks ostaks sinna ette 50-se fixi. ON pisut kitsavõitu (eriti kui oled tulnud nutufööni pealt) kuid ei maksa suurt s***gi ja joonistab päris terava pildi. d800 peal kannatab ka päris rõõmsalt digizuumida (croppida).

Variant 2. Ostaks järelturul mingi Sony a7 ning sinna ette mis-iganes-retroklaasi. Kui eelarve kannatab siis juurde ka mõne kobedama originaalklaasi.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   09.10.18 06:06

Tere, MetsJeesus!
Aitäh heade soovituste eest!
Täiskaader on minu jaoks liiga suur kulutus hobi jaoks - just nii on see mõeldud.
Kui kavatseks osta täiskaadrit, siis alates d810 ja a7rii. Aga nagu juba öeldud. Liiga suur osa eelarvest.
Ja veelgi - mul on kavatsus poolkaadrist allapoole liikuda. Siiski tahan poolkaadriga tee lõpuni käia ja proovida ära entusiast tase.
Flickrit vaadates avastasin, et ka Sony rx 100 uuemate mudelitega on saadud häid tulemusi linna ja maasiku vaadetest. Uurisin ka 4/3 sensoritega kaameraid aga neil ei leidnud häid objektiive. Võib olla neid on, aga aeg piirab uurimist.
Nimelt poolkaadri pilt saab palju suurendada. Kuid näib, et ka väiksema sensoriga saab hea pildi. Näiteks 1 sensoriga nagu rx100 seeria ja Canon G7x ii annavad raw faili töödeldes hea tulemuse. Isegi mu praeguse Panasonic tz30 1/2,3 sensoriga saab teatud tingimustes häid pilte.
Mõtlengi poolkaadri kõrvale millalgi osta rx100 v või G7x ii ja kui neist piisab mu hobiks, siis isegi poolkaadri kaamerast loobuda.

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.131.69.156.cable.starman.ee)
Kuupäev:   09.10.18 07:35

Kui sul on teravusega probleeme, vaheta stabikata Tamron välja. Kergem kere raskema vastu vahetades ei lahenda su muresi. Ühe ja korraliku kaamera jaoks sul võimalusi ei jätku, aga katseteks erineva suuruse (väiksusega) aparaatide jaoks on. RX100 omab küll stabikat, aga ta on kerge. See läheb su 7200 kontseptsiooniga vastuollu. Stabikaga Sigma su praeguse kere ees päästaks rohkem ja hoiaks kokku ka.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   09.10.18 22:56

Kui tahad sensoriga allapoole liikuda siis võta üleüldse mingi kobedama kaameraga nutuföön -- hetkel parim pilt/kubatuur/funktsionaalsus suhe mis saada on.

Hetkel on korralikult kopitama läinud fototurul AINUS liikumine täiekaadrilise ja keskformaadi nurgas -- seadeldis kaamera hakkab oma kubatuuri, kaalu, kasutajaliidese ebamugavust ja $€£ hinda ära tasuma siis ja alles siis kui sellesamuse kaamera poolt välja pritsitud pilt on Väga Oluliselt Parem kui nutufööni toodang.

Täiekaadrilisega see ON nii ja ilmselt jääb veel päris tükiks ajaks. 1-tolliga ENAM mitte. FourThirds on hetkel tulejoonel ja selleks et saada reaalset tuntavat eelist valgustundlikkuses ja/või bokehis tuleb FourThirdsil mulk keerata absoluutse miinimumina f2 peale. Soovitavalt f1.8 või f1.4.
NB! f2.8 *EI* *OLE* f2, on täpselt stopi jagu (2x) pimedam kui f2!!!

Kodeune Ülesanne teha endale selgeks:
.1 Kui palju üleüldse on olemas f2 või valgemat klaasi FourThirdsi jaoks.
.2 Kui head pilti seesamune klaas f2 või valgema peale keeratuna välja suudab pritsida (f8 peal ON joonis ilmselgelt terav ja artefakte minimaalselt, f2 peal ei pruugi see aga teps mitte nii olla).
.3 Pa£ju $€lline klaas ka mak$$ab?!?

Vasta sellele sõnumile

Autor: enn (---.253.168.89.cable.starman.ee)
Kuupäev:   10.10.18 04:28

MetsJeesus kirjutas:
> Kodeune Ülesanne teha endale selgeks:
> .1 Kui palju üleüldse on olemas f2 või valgemat klaasi
> FourThirdsi jaoks.

Täpsustuseks: FourThirdsi asemele tuli juba 10 aastat tagasi MicroFourThirds (MFT)
PhotoPoint valikus leian hetkel alljärgnevad MFT objektiivid:
M.Zuiko
45/1.8 279€
25/1.8 399€
17/1.8 449€
12/2.0 799€
75/1.8 899€
8/1.8 899€
25/1.2 1199€
17/1.2 1399€

Panasonic/Leica
25/1.7 199€
20/1.7 349€
42,5/1.7 399€
15/1.7 599€
25/1.4 599€
12/1.4 1399€
42,5/1.2 1599€

Sigma
30/1.4 329€
16/1.4 419€

Väita, et midagi saada pole (või et see on võrreldes täiskaadriga roppkallis), on pehmelt öeldes demagoogiline. Kvaliteedist ja DxO-st võib muidugi lõputult jahuda.
Ah jaa, ma EI OLE müügimees

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   10.10.18 04:38

Soovitad nutufööne aga kus on siis nende 0,2F objektiivid või need teevad ilma objektiivita pilte.

Vasta sellele sõnumile

Autor: valloj (---.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   10.10.18 05:41

Kulla metsjeesus, täiskaadri peal pildistatakse palju rohkem slahtisema avaga kui f8, kui Sinu jutust välja tuleb.
Minul näites on üksikud juhud, kus avanumber on 8 või suurem ;)

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   10.10.18 06:09

Aitäh selle mõtte eest! Kaalun Nikkor 18-105 ostmist. Sel ka värina stabilisaator ja 18-50 vahemikus jääb stabikata Tamron 17-50 veidi maha. Stabikaga Tamron 17-50 ei ole kõige sobivam maastike ja linnavaadete jaoks dxomarki andmete järgi.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   10.10.18 06:25

Huawei P20 reklaamifotod tehti fotoaparaadiga. Võrdlesin Flickris P20 pilte fotoaparaatide piltidega. Vahest teeb 1/2,3 sensor parema pildi kui see telefon. 1 sensor on juba väga üle.
Ma ei tea, mis peaks telefoni kaameras arenema, et ma sellega hakkaks pilte tegema. Telefoni fotod on suurte moonutustega. Sobib näiteks kaupluse lahtioleku aegade sildi pildistamiseks või kui on hädaolukord, näiteks autoavarii ja mingeid pilte vaja. Pildistan fotoaparaadiga, sest sellega saab paremad pildid.
Maastiku puhul on mul vaja läbivat teravust, et rohi kaadri all servas ja horisondil metsaveerg oleks teravad. Probleem on, et ava f8 ülespoole, näiteks f11, kvaliteet langeb märgatavalt. Lahtine ava ei ole praegu mu huviorbiidis.
Kuna poolekaadrilise puhul on pilti läbivat teravust kergem saavutada kui täiskaadrilise puhul, siis arvan, et ka selles suhtes poolkaadri juurde jäädes olen õigel teel.
Soovitan vaadata Flickris, et telefoni kaamerad ei küündi eriti 1/2,3 sensorist üle.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   10.10.18 06:55

Ikkagi, kui sul on valikus ka M4/3, siis miks sa veel praegu 7200 tahad osta? M4/3 sensoril on küll suurematel ISOdel rohkem müra, aga see-eest on ka topelt stabikas ja võimalik kasutada pikemaid säriaegasid suht edukalt. Palju argumente poolt ja vastu, nagu ikka, aga kui väikest DOF-i ja ülikõrgeid ISO-sid ei ole vaja, siis on puudujäägid pigem maitse asi.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   10.10.18 08:46

Tere!
Kuna mul on üle viie aasta olnud Nikon d5100 ja vahepeal on aparaadid ja mu oskused edasi arenenud, siis tahaksin sel aastal fototehnikat uuendada. Aja jooksul on mul poolkaadrite suhtes tekkinud hulk teadmisi. M4/3 maailma kohta ma ei tea midagi. Et jõulud on lähenemas ja tõenäoliselt tuleb soodusmüüke, siis on plaan osta poolekaadriline entusiast kaamera. Kui see on olemas, siis selle kõrvalt uurin 1 sensor ja M4/3 sensori maailma ja vajadusel lähen umbes 5 aasta jooksul ühele neist üle. Võimalik, et 1 sensoriga kaamera jääb teiseks kaameraks.
Kuid aitäh esimese tehnilise info eest M4/3 sensorite kohta!

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   10.10.18 10:29

Üle viie aasta on olnud D5100 ja nüüd tekkis äkitselt vajadus hüpata vanalt poolekaadriselt uuemale poolekaadrisele, et sealt minna MFT ja RX100 peale! Kus on siin loogika, aru ma ei saa?
Saaksin aru, et progress liiguks pigem D610, D750, D810 või siis A7, A9 seeria vms. jne.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Sulev (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   10.10.18 12:21

Küsijal on oma kaameraeelistus olemas, ma saan aru müügimeeste sebimisest, sest tundub, et keegi hakkab varsti raha kulutama ja see raha paistab minema konkureerivale brändile. Aga katsuge siiski inimese valikuld austada! Teema pealkirjast peaks olema aru saada, et see teema ei ole teie jaoks!

Vasta sellele sõnumile

Autor: Yllo (---.cust.tele2.ee)
Kuupäev:   10.10.18 15:47

Tere!
Progress on selles, et d5100 on algaja kaamera. 7200 on edasijõudnu kaamera. Sellel on rohkem võimalusi kui d5xxx seeria puhul. Tänan foorumit, et mulle selle selgeks tegite!
Samaaegselt nagu paljud teised otsin kergemat-väiksemat kaamerat. Kui nende puhul funktsionaalsuse ja kvaliteedi kadu on väike, siis oleks võimalik kaamerat rohkem kaasas kanda. See annab rohkem võimalusi pildistada. Suure kaamera puhul peab olema spetsiaalne kott. Peab võtma ette spetsiaalse fotografeerimise ringkäigu. Väikese puhul võib see enamasti alati kaasas olla.
Aga ma arvan, et sellist väikest kaamerat ei ole olemas. Ka tööstusele on kasulikum kui inimene ostab 2 kaamerat - ühe suure ja teise väiksema. Et asjas kindel olla, on vaja uurida aga see võtab aega. Võib olla on olemas aparaat, mis on väiksem ning millest mulle piisab. Praegu me ei tea sellist. d7200 saan vana rada edasi minna ja samaaegselt uurida väiksema sensoriga kaameraid. Kui on sobiv olemas, siis võib millagi loobuda d7200-st.
Arvan, et progress ei ole alati suurem, parem jms, vaid progress võib olla ka optimaalne. Eesmärgiks on pilt. See ei pea olema parima tehnikaga tehtud. Hea pildi võib saada ka halvema tehnikaga.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   10.10.18 16:37

laenuta kõigepealt D7200 mõneks päevaks ning siis saad selgeks kas saad sellega paremad pildid.

Vasta sellele sõnumile

Autor: petslane (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   10.10.18 16:53

Yllo kirjutas:

> Tere!
> Kuna mul on üle viie aasta olnud Nikon d5100 ja vahepeal on
> aparaadid ja mu oskused edasi arenenud, siis tahaksin sel
> aastal fototehnikat uuendada.

Ma soojalt soovitan vältida (meie jeesukest tsiteerides: \"laperdava peegliga\") tehnoloogilisi igandeid.
Pildistamise hetkel otse sensori pilti jälgides avanevad hoopis uued vöimalused.
Kas täiskaader, poolkaader või 4/3 on maitseasi. Kaamera on niikuinii kompromisside kunst, väiksema sensoriga kaotad veidike kvaliteeti pimedas kõrgetel isodel, samuti veidike miinimum dof-i. Aga võidad kergust, võidad teleobje ulatust, võidad max dof-i. Kui tahad telega luurata või otsast otsani teravaid looduspilte või lihtsalt reisikaamerat, siis on väiksem sensor parem.
Hästi kvaliteetsed väiksemale sensorile sobivad objed on ka üldiselt natuke odavamad -- Zeiss, Leica, kuid need pole ainsad. Ja kui su põhiobje on oluliselt odavam kui kere, siis sa arvatavasti oled valest kohast kokku hoidnud.

Ma olin kunagi aus Nikonifänn, aga kuna sealt alla 850-e klassis tuli ainult tehnoloogilist mahajäämust, siis soetasin Pana ja Sony ja ei kahetse.
Kui too Nikon Z seeria kunagi tippu, teistest oluliselt kõrgemale jõuab, siis võibolla mõtlen ümber :-)

--
petslane

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.253.248.231.cable.starman.ee)
Kuupäev:   10.10.18 16:55

Sulle on lainurka vaja, mitte järjekordset kitikat.

Vasta sellele sõnumile

Autor: mihk (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   10.10.18 18:34

Katsu siis Sony 6000-seeria aparaate (poolkaadrid), need on väiksemapoolsed, aga erinevalt RX100-st on neil ikkagi mingi koht, kust saab käega kinni võtta. Võta 20mm pannkook vm väiksema gabariidiga klaas ette ja saad tuntavalt väiksemate mõõtmetega komplekti kui Nikon 5100-ga. Pluss EVF, sest peegliajastu hakkab läbi saama. Vastu jõule lastakse kindlasti hindu alla ka. Nii poes kui järelturul.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   10.10.18 19:25

Tänud Ennule asjaliku töö eest.
PARAKU on kõik eeltoodud klaasid fixid. Zuumidest on f2.0 vaid Olympuse 35-100mm telezuum ja seegi sobib FourThirdsile, mitte micro FourThirdsile...

Võrdluseks tegi Sigma poolekaadriliste jaoks 18-35mm f1.8 ehk pmst täiskaadri f2.8 normzuumi analoogi poolekaadrilise jaoks. St. poolekaadriline + f1.8 zuum annab suuresosas sama tulemuse mis täiekaadriline f2.8 zuumiga. Võidad kaalus-kubatuuris, kaotad joonise teravuses.

FourThirdsi ja täiekaadrilise võrdlemine on iseenesest suht lihtne -- ekvivalentne fookuskaugus on 2x väiksem ja ekvivalentne mulk on 2 stoppi rohkem ammuli -- siis saad suht sama valgusetundelisuse ja DoF-i

Nt klassikalise kitizuumi 24-85mm fg3.5-f4.5 funktsionaalne analoog oleks 12-43mm f1.8-f2.2. Paraku sellist klaasi ei ole ja ei ole isegi mitte ligilähedast.

Väga universaalse ja sisuliselt kopikaid maksva f1.8 niftyfifty analoog on 25mm f0.9. Seda ON isegi võtta kuid paraku manuaalfookuse, suht kehva joonise ja natukenegi kobedama joonise korral suht üüratu hinna, kaalu ja kubatuuri juures....

Kokkuvõte -- mingit erilist rahalist kokkuhoidu MFT *EI* anna -- VÕID saada suht väikese võidu kaalus-kubatuuris kuid kui kruvid külge klaasi millega kannataks isegi pilti teha siis seesamune klaas on märkimistväärivalt kobakas ja raske. Hinnast ma parem ei räägi...

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   10.10.18 20:01

Selle mis pilti su kaamera välja pritsida suudab, määrab esmalt sensori füüsiline suurus, seejärel sensori realisatsioon (kuigi jahh -- Canoni sensorisepad suudavad toota üsnagi FourThirdsi nurka jäävate karakteristikutega poolekaadrilisi kuid erandid ongi reeglite kinnitamiseks).

d5100 ja d7200 põhiline erinevus tuleb põlvkonnast (mingi väike arendus siiski tiksub kusagil edasi), siin 5100 vs. 5200 vs 7200
https://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Nikon-D7200-versus-Nikon-D5200-versus-Nikon-D5100___1020_850_698

Siit tekib küsimus et kas TASUB kõik see $$$ väljaköhida, asendada üks poolekaadriline teise poolekaadrilisega ja konstanteerida et reaalset ja tuntavat eelist pildis nagu ei ole ja ega ei tule?

Vasta sellele sõnumile

Autor: Alari (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   10.10.18 20:23

Yllo, võin sulle enda kogemusest kinnitada, et D5200 ( mitte D5100 ) ja D7200 vahe on tegelikult olematu AF-S 50mm 1.8G klaasiga.
Väga suur vahe on sees kui võrdelma hakata D610 mis järelturul natukese 7200 kallim.
Sinna juurde 24-85mm VR ~250€, 50mm f/1.8G ~150€ ja sul on 5++ komplekt ja tõsine apgreid.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   10.10.18 20:37

Nikoni d7200 on igati tore aparaat, aga kui ikkagi soovid ka väiksemat, siis neid pakuvad Olympus/Panasonic M4/3 süsteemi jaoks, Fuji ja Sony 6XXX seeria APS-C suuruse jaoks. Lisaks, võid nii Fuji kui M43 puhul teha kahe kaamera süsteemi, st on üks natuke suurem ja väga hea ja teine pisem kogu aeg taskus kandmiseks (kui on ikka kahtlus, et kas see väga väike on ikka piisavalt hea). Ja kaamera suurusel on efekt, väiksemat on igal juhul parem ja mugavam kaasas kanda.
Nikonil on eelis peamiselt siis, kui soovid kasutada järelturu objektiive või kolmandate tootjate objektiive, mille valik on Nikoni jaoks parem. Samuti on loodusfotograafil pikkade torude valik ilmselt Nikoni jaoks soodsam ja laiem.

Vasta sellele sõnumile

Autor: enn (---.253.169.120.cable.starman.ee)
Kuupäev:   11.10.18 06:12

MetsJeesus kirjutas:

> FourThirdsi ja täiekaadrilise võrdlemine on iseenesest suht
> lihtne -- ekvivalentne fookuskaugus on 2x väiksem ja
> ekvivalentne mulk on 2 stoppi rohkem ammuli -- siis saad suht
> sama valgusetundelisuse ja DoF-i

Fookuskauguse teisendamist täiskaadrile saan ma aru- seda on vaja vaatenurga ühtlustamiseks. Mis kuradi asi on aga ekvivalentne ava? Tuletan meelde, et selle objektiivile kirjutatud Fx.x pikem nimi ongi SUHTELINE ava.
Teisiti öeldes- kui võtta MFT ja FF kaamerad, MFT 25mm objektiiviga ja FF 50mm ning pildistada avaprioriteediga ühesuguse avaga (nt. 2.0) sama objekti/maastikku, siis on kaameratel ka säriajad ühesugused (nt. 1/100). Sama ISO-ga muidugi.

Mitu stoppi on nt Huawei P20 (f/1.8, sensor 1/2.3\") ja FF kaamera vahe? Ja mida selle teadmisega peale hakata?

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.253.49.178.cable.starman.ee)
Kuupäev:   11.10.18 06:43

Kuskil keegi loll juutuubis arvutas teravusulatusi, aga LollJeekimile jäi see külge. Korrutab nüüd kõik ettejuhtuvad numbrid läbi. Kohe näha, et teoreetik, praktiline fotograaf pidevalt sellist mula ei ajaks.

Vasta sellele sõnumile

Autor: petslane (---.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   11.10.18 06:53

enn kirjutas:

> Fookuskauguse teisendamist täiskaadrile saan ma aru- seda on
> vaja vaatenurga ühtlustamiseks. Mis kuradi asi on aga
> ekvivalentne ava?

Enn, ava reguleerib põhiliselt kahte asja: sensorile langevat valguse kogust ja teravussügavust.
Valguse hulka näitab suhteline ava.
Teravussügavus aga on sõltuvuses sensori suurusest, otsi netist \"dof calculator\". Sealt saad teada ekvivalentse teravussügavse võrreldes 35mm-sega.
Väiksemal sensoril peab olema sama vaatenurga korral ava rohkem lahti, et samaväärselt ilusat pehmet fookusest väljas tausta saada.

--
perslane

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   11.10.18 07:36

Ma pole ju väitnudki, et DOF neil kahel juhul sama on. Selge see, et MFT-l on ta suurem, telefonist rääkimata

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   11.10.18 08:05

Su jutus on iva, aga kui piirduda ainult sinu sõnastusega, siis ropp vale. Lihtsalt sensori suuruse muutmine objektiivi taga ei muuda ei doffi ega bokehhi. Võttekaugust peab ka muutma, objekt peaks sama suurelt kaadrisse jääma, siis on sinu kirjutatud teadus õige. Aga teema ei ole selles teoorias, vaid Lolljeekimi pidevas avaarvude arvutamises. Ta ei arvuta isegi suhtelist ava, ainult avaarvu. Selle teooria lombakusest veel niipalju, et kui objekt asub lõputuses, siis ei ole võimalik võttekaugust muuta, Tähendabki siis, et teravusulatus ei muutu sensori suuruse muutumisega sama objektiivi korral. Seda rõhutan just seepärast, et teemaalgataja on maastikupildistaja, tal pole taganeda kuhugi oma poolkaadriga, et seda kuradi doffi täikaga võrrelda ja arvutada üldse saaks.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   11.10.18 09:09

Tere!
Kas ma ei saa d7200 ga pilte detailsemaks, teravamaks, sest sensoril rohkem megapiksleid ja sensorilt 1 filter maas, võrreldes d5100-ga? Kui Flickrit vaatan, siis d7200 ga tehtud pildid on detailsemad, teravamad kui d5100 ga tehtud.
Kust saaks d7200 rentida, et proovida oma objektiiviga, kas tulevad pildid teravamad?
Mul on eelarve, kus ehk d7200 18-105 objektiiviga saaks. Kui teised valikud on kallimad, siis jäävad need teised seekord ära. Kui d7200 pole mõtet, siis esialgu olen nõutu.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   11.10.18 09:53

Pildi teeb teravamaks ja detailsemaks ikka kõigepealt objektiiv, mitte kaamera. Rendi 18-105 ja vaata, kas 5100-ga lähevad pildid teravamaks võrreldes sinu Tamroniga. Kui ikka ei lähe, siis ei päästa d7200 siin midagi.
Objektiive rendivad Google põhjal ntx nemad
http://operaatorkops.com/tooted/nikon-objektiivid/
Pigem võiksid küll rentida prooviks sealtsamast 35mm/1.8 ja saad 5100-ga märksa teravamad pildid.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   11.10.18 10:34

Olen lugenud, et teravus ei sõltu ainult objektiivist, vaid ka sensorist. d7200-l on parem sensor ja seda on Flickri piltidelt näha. Nii on sama objektiiv d7200-l teravam kui d5100-l. Kui ma võtan kehvema 18-105 ja võrdlen seda parema Tamron 17-50 -ga, siis tuleb esimesega kehvem pilt kõigil aparaatidel.
Olen neid objektiive võrrelnud dxomarkis kaameratel nikon d7000 ja d7100. Viimasega on teravamad pildid. Märkusena, et d7000 ja d5100 on sama sensoriga.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   11.10.18 10:53

No aga siis ostagi D7200 ja anna meile teada, kuidas teravus paranes :)

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   11.10.18 11:11

Kui suurelt sa oma pilte tavaliselt vaatad või trükid? d7200 sensoril on 24MPix vs d5100 16MPix, seal on vahe loomulikult, tervelt 50%. Aga ka 16MPix on ju tegelikult rohkem, kui enamike ekraanide peale ära mahub, 4K UHD on pigem nagu 8MPix. Targemad võivad täpsustada, aga kui 16MPix pilt paistab 4K ekraanil ebaterav (näidatuna ekraani suuruselt), siis tuleb ikka objektiivi poole vaadata esimese asjana.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   11.10.18 11:57

Vinge, igat asja peab sulle kümmekond korda kordama. Üheteistkümnes kord siis: Vaheta see lombakas Tamronijunn kiiremas korras välja, foorumis jahudes ei muutu midagi. Leia kuskilt Sigma 1,4/85 A, see on üks teravamaid objektiive, mis üldse Nikonile tehtud, ja sa saad teada, misasi teravus üldse on. Praegu sa arvad arvavat, et tead, et Tamroniplönn on mõnikord terav. Korralik objektiiv on kogu aeg. Tee midagi jahumise asemel.

Vasta sellele sõnumile

Autor: petslane (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   11.10.18 13:17

PS kirjutas:

> Su jutus on iva, aga kui piirduda ainult sinu sõnastusega,
> siis ropp vale. Lihtsalt sensori suuruse muutmine objektiivi
> taga ei muuda ei doffi ega bokehhi. Võttekaugust peab ka
> muutma, objekt peaks sama suurelt kaadrisse jääma, siis on
> sinu kirjutatud teadus õige.

Oh krt küll, ma pean sinuga ka siin tehnilistes küsimustes vaidlema?
Bokehh muidugi sensori suurus otseselt ei mõjuta vaid läätsede konstruktsioon.

Aga teravussügavus sama vaatenurga juures sõltub sensori ja obje mõõtmetest. Väiksem sensor, väiksem absoluutne fookuskaugus, suurem teravussügavus.

--
petslane

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   11.10.18 13:29

Kui inimene tahab endale tuhande euro eest uut kaamerat osta ja talle on puust ja punaseks tehtud, et ainult sellest tal pildid teravaks ei lähe, no las siis ostab. Ärgu ainult enam jahugu oma Flickri ja DxO-ga.
`Olen lugenud, et teravus ei sõltu ainult objektiivist, vaid ka sensorist.` Õige, ainult kehva objektiiviga ei aita ka sensori vahetus, pilt jääb uduseks ikkagi

Vasta sellele sõnumile

Autor: enpysty (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   11.10.18 13:46

D7xxx seerial ei ole low pass filtrit, seetõttu ongi pilt ehk veidi teravam kui D5xxx. Aga seda kõike hetkel teiste inimeste piltidel, oma piltidel ei pruugi sa vahet märgata juba teiste poolt väljatoodud põhjustel.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   11.10.18 13:48

Sa ei vaidle, sa räägid täpselt seda, mida minagi. Võta üks õlu ja mõtle järele rahulikult.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   14.10.18 01:03

> Olen lugenud, et
Midagi pole parata -- enamus tarkusest tuleb lugemisest ning lõpuks tuleb ka Tarkus kuidas filtreerida lahku Science ja Saientoloogia. Olen ise nt lugenud Fotoõpikut mis plägiseb et keskpäevavalgus on igav ja kontrastne ja kole jms. *EI* ole igav. *EI* ole kontrastne. Tuleb lihtsalt võtta õige töövahend (piisava dünaamikaga sensor või statiiv sitta sensorit toetama ning exposure bracketing) ning õppida selgeks järeltöötlus. Alternatiiv: koukida tasku põhjast välja keskmine/kobedam nutuföön ja oodata paar sekundit kuni asjake auto-HDRi genereerib. Tulemusena selgub et keskpäevase päikese valgus ON tegelikult ILUS. Sitaks ILUS...

> teravus ei sõltu ainult objektiivist, vaid ka sensorist
Aga täpselt nii see ongi...
- Suht rusikareeglina annab 2x kõrgema resoga sensor piiripealse joonisega klaasile +20% teravust otsa (st kui 10-mpix sensori ees joonistab klaas välja 6 mpixelit siis 40-mpix sensoriga punnitab samast pudelipõhjast välja 7,2Mpixelit. Kestvad aploditsioonid ja ovatsimendid...
- Suht rusikareeglina annab Low-Pass filtri väljafiltreerimine lisaks Ohtrale Muareele +20% teravust. Jätkuvad Ovatsioonid.

Kui sinu uduzuum punnitab välja ca 2 Mpixelit siis low-pass filter, kõrgem reso jms päeva EI päästa ehk ka siitpoolt soovitus -- osta Objektiiv. Suure O-ga Objektiiv...

Vasta sellele sõnumile

Autor: mihk (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   16.10.18 16:40

Paljud on siin heatahtlikult soovitanud, et osta tulemuse parandamiseks hakatuseks korralik objektiiv. Sellest kulutusest ei pääse isegi aparaadi vahetamisel. Või vähemalt proovi paar päeva teha testpilte korraliku fiksobjektiiviga. Siis näed, milleks see vana sensor on hea optika taga võimeline. Kui sellise katse oled korralikult ära teinud, siis ei ole Sa enam algaja. Kui saad, kasuta katsetel statiivi ja 2sek viidet, et käevärina mõju täielikult välistada.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   16.10.18 21:17

> Kui saad, kasuta katsetel statiivi ja 2sek viidet, et käevärina mõju täielikult välistada.

Kätevärina ellimineerimiseks ja subjektide paigalenaelutamiseks (või laperdamise oluliseks vähendamiseks) on järgmised meetodid:

1. VÄLK mis tulistab võimalikult minimaalse võimsusega -- n.ö. väikeste välkude võimsust juhitakse välgatuse pikkusega ehk kondeka ja toru vahel on transikas mis lülitub hetkeks sisse. Mida pikemaks hetkeks seda heledam ka sähmakas. Väiksemad välgatused kustuvad täielikult 1/10 000 sekundiga või kiiremini. Pmst ellimineerib IGASUGUSE liikumise. Ka püssikuuli oma...

2. Lühike säri.- 1/35-mm-ekvivalent nõuab sepakäsi ja Väga Häid suhteid kõikide mitteteadaolevate ja teadaolevate fotojumalustega. 1 / 10 x 35-mm-ekvivalent on suht kindla peale minek. Näide 50mm fix 1,5x roppusfaktoriga poolekaadrilise ees tähendab see 1/750 või kiiremat säri. Püssikuuli sellega just kinni ei püüa kuid värisevate kätega külafotograaf saab külataidlejad suht selgelt kaadrisse...

3. KINDEL statiiv *JA* distantspäästik või säriviide. Kui statiiv ja kinnitused korras siis ellimineerib kaamera liikumise suht efektiivselt kuid Ta-Pöörleb-Siiski...

NB! 2-sek-säriviide on üsnagi efektiivne vaese-mehe-distantspäästik. Rikas mees tellib ee-baist $1 maksva IR kaugjuhtimise või $3 maksva juhtmega kaugjuhtimise ja saab klõpsu KOHE tehtud...

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   17.10.18 04:38

//Rikas mees tellib ee-baist $1 maksva IR kaugjuhtimise või $3 maksva juhtmega kaugjuhtimise ja saab klõpsu KOHE tehtud...

a kuhu jääb sinu propageeritav innovaatiline nutifon, kas Nikoneid ei saagi sinihamba kaudu juhtida.

Vasta sellele sõnumile

Autor: petslane (117.182.96.---)
Kuupäev:   17.10.18 10:48

henry kirjutas:

> //Rikas mees tellib ee-baist $1 maksva IR kaugjuhtimise või $3
> maksva juhtmega kaugjuhtimise ja saab klõpsu KOHE tehtud...
>
> a kuhu jääb sinu propageeritav innovaatiline nutifon, kas
> Nikoneid ei saagi sinihamba kaudu juhtida.

Tehnoloogilisi igandeid ei saa mobla kaudu kaugjuhtida. Normaalseid fotokaid saab ning kaugjuhtimise äpp on fotoka hinna sees.
Samuti saab mobla või pad-i ekraanilt kaadrit jälgida ja üht-teist sättida. Ja oodata kuni aku kiiresti tühjeneb :-)

--
petslane

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   17.10.18 20:37

Vaata vahelduseks threadi algust -- Yllo rääkis om Nii-Konnast (ja Tamm-Rondist) ja siit ka soovitused Nii-Konna kontekstis.

PS. Tegel on Tamm-Rontide stabikas suht toimiv -- pead laskma asjakesel pool sekki rahuneda ja siis teeb asi suht kasutuskõlbulise klõpsaka ka suht pika säriga.

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.131.13.226.cable.starman.ee)
Kuupäev:   18.10.18 09:46

Vaata vahelduseks trehiaadi algust - jutt on ilma stabikata rondist.

Vasta sellele sõnumile

Autor: enn (---.253.170.68.cable.starman.ee)
Kuupäev:   18.10.18 10:18

Talle on juba 40 korda eespool öeldud, et ostku parem objektiiv. Ei, ta on ikka kindel, et d7200 teeb tema Tamroni pildid palju teravamaks

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.131.13.226.cable.starman.ee)
Kuupäev:   18.10.18 11:19

Juba 40 korda?

Vasta sellele sõnumile

Autor: marek (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   18.10.18 11:21

nikk-onnile af-s 35mm dx ja 50mm f/1.8g ette ja ylo kukub pikali pildi teravuse peale.

Vasta sellele sõnumile
 Fotofoorum  |  Loe sõnumeid teema sees   Uuem teema  |  Vanem teema 

Vasta sellele sõnumile
 Sinu nimi:
 Sinu epost:
 Teema: