Erialane
 Uus teema  |  Algusesse  |  Mine teema juurde  |  Otsi   Uuem teema  |  Vanem teema 
 Soovitage printerit
Autor: küsija (---.253.51.183.cable.starman.ee)
Kuupäev:   06.11.18 15:32

A4 ja värviline.Koopia ja skanneri võimalus oleks ka hea.
Kas seda printerit võiks osta? https://www.epson.co.za/products/printers/inkjet-printers/for-home/l382
Maksab 100 euri.On tindi anumad ja kassette ei ole.Lisaks skanner ja koopia kodukasutuseks.
Amazonis on arvamusi seinast seina.Kas kellegil on analoogne printer?
Canoni saab poole odavamalt kuid neil üliväiksed kassetid on ülikallid.Uus tindi komplekt maksab sama palju kui uus printer.

Vasta sellele sõnumile

Re: Soovitage printerit
Autor: enn (---.253.168.78.cable.starman.ee)
Kuupäev:   06.11.18 16:51

Ostsin ca aasta tagasi L386 (praktiliselt sama kui sinu küsitud L382). 10.kuul hakkas printides osa värve ära jätma. Viisin garantiiremonti, oli kuu aega Kulbertis, kus tehti saatelehe põhjal otsustades survepesu (mida iganes see ka tähendaks), nüüd jälle OK. Olen kasutanud vaid tavalisele paberile printimiseks (eelkõige internetist), spetsiaalseid fotopabereid pole proovinud, kuna olen sügavalt veendunud, et fotoalbumi pildid tehakse mulle korralikus fotoateljees kvaliteetsemad.
Skänner on töötanud korralikult, olen hulga perekonnaloo pilte digitaliseerinud (loomulikult paberpilte, negatiivide jaoks ta ei kõlba)
Kõige totakam on see paremal küljel olev tindihoidik, mida hoiavad üleval mingid sümboolsed konksud. Niipea, kui printerit mujale tõsta, kukub hoidik konksudelt maha ja jääb torude külge rippuma. Panin ta lõpuks teibiga põhikorpuse külge kinni.
Minu arvates on tegemist normaalse kodukombainiga, otseselt kahetsenud ostu pole. Kuna tindimahutid hakkavad tühjaks saama, seisab mul ees ca 40€ väljaminek

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   06.11.18 17:55

enn kirjutas:

> Viisin garantiiremonti, oli kuu aega Kulbertis, kus
> tehti saatelehe põhjal otsustades survepesu (mida iganes see
> ka tähendaks), nüüd jälle OK.

Kas Epsonil enda printeripea puhastamise programme ei ole? Canonil on need olemas ja üsna tõhusad teatud piirini.Ehk kui printer on uues veel siis Canonil see programm töötab.

Vasta sellele sõnumile

Autor: enn (---.253.168.78.cable.starman.ee)
Kuupäev:   06.11.18 18:35

küsija kirjutas:
> Kas Epsonil enda printeripea puhastamise programme ei ole?

On ikka, paaril korral ka on aidanud, aga sel korral enam mitte. Puhastasin korduvalt ja installeerisin isegi driverid uuesti. Enne seda oli ka printimises kuuajaline või isegi pikem paus. Võimalik, et sellest läkski kapitaalselt umbe. Igatahes Kulbert aktsepteeris seda garantiialuse veana (st minult raha ei küsitud)

Vasta sellele sõnumile

Autor: petslane (---.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   06.11.18 21:45

küsija kirjutas:

> https://www.epson.co.za/products/printers/inkjet-printers/for-home/l382
> Maksab 100 euri.On tindi anumad ja kassette ei ole.

Alles natuke aega tagasi oli siin sama teema:
https://fotokala.ee/foorum/read.php?f=2&i=111231&t=111231

Ja järeldus üldine, et suurte tünnidega Epson on küll odav, aga töökindlus pole kiita.

--
petslane

Vasta sellele sõnumile

Autor: henry (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   07.11.18 05:14

Mitte, et ma küsitud printeri kohta midagi teaksin, aga ääremärkusena mainin, et 10a tagasi kui meil oli kontoris veel igal laual oma printer, enamasti epson ja ainult üks canon, siis see canon oli ainuke mis igal esmaspäeval kuivanud ei olnud, kuigi jah värvid olid veidi kallimad. Tänast olukorda ei tea.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Vello (---.65.212.157.cable.starman.ee)
Kuupäev:   07.11.18 09:23

Kunagi kasutasin kodus EPSON printerit, nüüd juba mitu aastat CANON PXMA 6150. Ei nurise, prindib korralikult ja skaneerib nagu vaja. Mis on kõige olulisem, kodus ju koormus pole suur ning suurt tindivaru pole vaja. Lõppude lõpuks on just kulumaterjal see, mis määrab.
Printeri soetamisel sain kogeda, et mujalt ostes peab olema kindel, et tindikassetid oleksid kohapeal saadaval. Tuli välja, et nt. USA-s soetatud täpselt samasugune printer pidi saama täpselt sama regiooni tindikassette. Nimetused olid tegelikult samad, kuid mingi tarkvara pidi kohapeal soetatud tindikassetid kasutukõlbmatuks muutma.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   07.11.18 11:26

No tore.Hetkel käib Canoni pinterite üleüldine kiitmine.Päriselt ka ostate arulagedalt kalleid Canoni originaal tinte? Kus tindikomplekt maksab sama palju kui uus printer?

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   07.11.18 12:13

Lisan oma eelmisele postitusele selgituseks et olen 15 aastat Canoni tindiprintereid kasutanud ja nüüd olen jõudnud selgusele et nüüd aitab.Lihtsalt totaalselt on kopp ees.Ei taha Canonist enam midagi kuulda.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Vello (---.65.212.157.cable.starman.ee)
Kuupäev:   07.11.18 16:55

Miks nii kurjalt? Igaüks püüab seletada oma kogemuse najal. Kuid antud juhul näen nokk kinni - saba lahti olukorda. Kõige lihtsam- poodi minna ja leida oskaja müügimees (mis on vast kõige raskem osa). Välista CANON ja osta, mis näib kõige soodsam.

Vasta sellele sõnumile

Autor: tom2 (---.fix.access.vtx.ch)
Kuupäev:   07.11.18 18:46

Miks laserprinter ei sobi? Tindiprinter on nuhtlus.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   07.11.18 19:20

tom2 kirjutas:

> Miks laserprinter ei sobi? Tindiprinter on nuhtlus.

Võiks sobida küll.Sest üsna väsinud nendest juba :)
Millist värvilaserit soovitaksid?

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   07.11.18 20:29

küsija kirjutas:

> tom2 kirjutas:
>
> > Miks laserprinter ei sobi? Tindiprinter on nuhtlus.
>
> Võiks sobida küll.Sest üsna väsinud nendest juba :)
> Millist värvilaserit soovitaksid?

Mul on Xerox combo masin, selline kõige lahjem variant. Üldiselt olen rahul, prindi kvaliteet OK, saab kalibreeria erinevatele paberitele, kuigi mitte liiga paksule. Tooneri kassette peab ostma ka kord paari aasta tagant, mida ma ei pea ülearu kulukaks.
Aga skänneri soft Mac-ile on olematute võimalustega ja Vuescan ka seda ei toeta. Lihtsad dokumendid saab kergesti skännitud pdf-iks või png-ks, aga kui vaja midagi korralikult korrigeerida: heledust, kontrasti, värve, failisuurust, siis on nuhtlus ja järeltöötlus mingi teise softiga.

--
petslane

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   07.11.18 20:43

Kas keegi julgeks mõnda värvi laserprinteri mudelit ka soovitada?
Silma jäi Samsungi värvilaser. https://www.reset.ee/ee/colour-laser-printer-samsung-xpress-sl-c430-usb-2-0-ss229d-eee-551558
Hind mingi 113 euri.On see ka midagi väärt?

Vasta sellele sõnumile

Autor: tom2 (---.fix.access.vtx.ch)
Kuupäev:   07.11.18 20:51

Ei oska konkreetset printerit soovitada, eks sõltub su vajadustest ja eelarvest.
Aga HP on aastakümneid häid laserprintereid teinud. Need lihtsalt töötavad tõrgeteta ja nii aastaid. Ükskõik kui pika seismise järel tööle panna. Lehe printimise maksumus on väga madal. Kassette saab lasta täita ka.
Väiksematest printeritest on HP LaserJet Pro MFP M281fdw ja HP LaserJet Pro m452dn ehk kõige tuntumad, ma ise pole küll kumbagi kasutanud.

https://www.bestbuy.com/site/hp-laserjet-pro-mfp-m281fdw-color-wireless-all-in-one-printer-white/5981801.p?skuId=5981801

https://www.bestbuy.com/site/hp-laserjet-pro-m452dn-color-printer-white/4420800.p?skuId=4420800

Vasta sellele sõnumile

Autor: enn (---.253.169.136.cable.starman.ee)
Kuupäev:   07.11.18 21:49

küsija kirjutas:

> Silma jäi Samsungi värvilaser.
> https://www.reset.ee/ee/colour-laser-printer-samsung-xpress-sl-c430-usb-2-0-ss229d-eee-551558
> Hind mingi 113 euri.On see ka midagi väärt?

Iga 1000 lehe järel pead välja vahetama 4 tahmakassetti 4x40=160€ (ja need on odavad Poola kloonid, mitte originaalid)

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   08.11.18 10:08

küsija kirjutas:

> Kas keegi julgeks mõnda värvi laserprinteri mudelit ka
> soovitada?
> Silma jäi Samsungi värvilaser.
> https://www.reset.ee/ee/colour-laser-printer-samsung-xpress-sl-c430-usb-2-0-ss229d-eee-551558
> Hind mingi 113 euri.On see ka midagi väärt?

Eks see hind räägib nii mõndagi.
Korralik kvaliteetne kodukasutuseks mõeldud värvilaser võiks arvatavasti olla 2-3 korda kallim.
Ehk kui mingi asi on liiga odav, siis on seal mingi konks: kvaliteediprobleem või tahmakassetiprobleem vms.
Ma siin mõni aasta tagasi olin sama küsimuse ees ja leidsin, et Xerox Workcentre oli tol hetkel hinna-kvaliteedi suhtelt kõige sobivam. Aga ajad muutuvad. Tuhni ise veebipoodide lehtedel, mis on saadaval ja milliseid arvustusi on kunded netti riputanud.

--
petslane

Vasta sellele sõnumile

Autor: enn (---.253.170.116.cable.starman.ee)
Kuupäev:   08.11.18 11:32

petslasel kahjuks on õigus. Otsi, palju tahad (või uuri arvamusi), sa ei leia ühtegi HEAD printerit hinnavahemikus 100-150€. Head printerid lihtsalt maksavad kordades rohkem, usu või ära usu.
Mina ostsin oma 200€ Epsoni kombaini just teadmisega- you get what you pay for ja ei pidanud seepärast pettuma.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   08.11.18 13:54

enn kirjutas:

>sa ei leia ühtegi HEAD printerit hinnavahemikus
> 100-150€. Head printerid lihtsalt maksavad kordades rohkem,
> usu või ära usu.

Mul sõber ütles et printer ei ole nüüd küll koht kuhu investeerida.

Vasta sellele sõnumile

Autor: PicNoir (---.65.212.157.cable.starman.ee)
Kuupäev:   08.11.18 14:21

Maa on külmas ja ...
Amazon.de andmetel pole mitte ühtegi arvustust. Vaata ka hinda.
Epson L382 Rechargeable Multifunctional Inkjet Printer, Scanner and Copy Machine to inclus,
by Epson
Be the first to review this item
Our Price: EUR 208.78 FREE Delivery. Delivery Details
Prices for items sold by Amazon are inclusive of German VAT. For other items, please see details.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Siim Raadik (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   08.11.18 14:21

Printer on kulu, mitte investeering. Su sõber pole majandusasjades vist väga adekvaatne, ega sinagi, kui sihukest väidet usud..

Vasta sellele sõnumile

Autor: enn (---.253.170.116.cable.starman.ee)
Kuupäev:   08.11.18 15:51

küsija kirjutas:

> Mul sõber ütles et printer ei ole nüüd küll koht kuhu
> investeerida.

Aga ära siis investeeri, st ära osta printerit (investeering muide on raha kasvatamine). Mida paganat sa aga siin foorumis küsid, küsi sõbralt. Minu jaoks sellest jahumisest piisab, lõpetan oma osalemise siin teemas.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Sulev (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   09.11.18 10:19

Investeering ei ole tingimata raha kasvatamine. Investeering on pikaajalise kasusaamise eesmärgil tehtav rahamahutus. Kui inimene saab pikka aega kasu sellest, et tal on printimise võimalus, on ka printeri soetamine investeering.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Katariina (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   01.12.18 18:12

Mina kasutan Xerox Phaser 6180N, suured kassetid ja minul peavad vastu 2-3 aastat. Kui suurem piltide vajadus on, siis olen ikka fotolaboris lasknud teha

Vasta sellele sõnumile
 Fotofoorum  |  Loe sõnumeid teema sees   Uuem teema  |  Vanem teema 

Vasta sellele sõnumile
 Sinu nimi:
 Sinu epost:
 Teema: