Erialane
 Uus teema  |  Algusesse  |  Mine teema juurde  |  Otsi   Uuem teema  |  Vanem teema 
 Välgud, statiivid jm fotostuudiosse
Autor: S. (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   20.02.20 20:43

Olen siiani aastaid põhitöö kõrvalt õuesessioone teinud. Peamiselt pered, lapsed, paarid, peod ja üritused. Nüüd on võimalus hakata pildistama ka stuudios. Põhitöö osakaal väheneb ja stuudios pildistamise mõte täitsa kõnetab. Stuudioruumid on olemas, laed pole küll teab mis kõrged (ruumide kõrgus 2,5 m) ja ainult päevavalgusega pildistamine nendes ruumides jääks enamus päevadel liiga pimedaks. Suurema ruumi suurus umbes 5x7 m, on ka väiksemaid \"nurgataguseid\". Stuudiofoto koolitusele pole veel jõudnud ja kunstlikust valgustamisest paraku ei tea veel suurt midagi. Olemas on mõned taustad - must, valge ja mõned kangast fototaustad. Enne, kui lisakoolitusi võtma hakkan ja stuudios pildistamisele päriselt \"jah\" sõna ütlen, tahaksin enamvähem kulud ja väljaminekud kokku arvutada, aru saada mida mul heaks fotosessiooniks vaja muretseda on. Pildistama hakkan jätkuvalt peamiselt lapsi ja peresid. Kas ruumi mõõdud annavad üldse fotostuudio mõõdud välja? Olen vaadanud erinevad stuudiovälke ja statiive ja välgukomplekte, aga valik on nii suur ja kirju, et oma peaga valikut teha on väga raske. Millised välgud valida, millised statiivid (ja kas ka poom), kas softboxid või vihmavarjud või mõlemad, milliseid firmasid eelistada... Rahakott just punnis raha täis ei ole, aga ainult hinda vaadates ja raha kokkuhoidmise pärast odavama otsa kraami ka kokku osta ei tahaks. Pigem otsin hea hinna ja kvaliteedi suhtega tehnikat, mis vastu peaks. Ootan asjalikku vestlust ja häid nõuandeid.
Ette tänades, S. 

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Välgud, statiivid jm fotostuudiosse
Autor: PS (---.131.98.83.cable.starman.ee)
Kuupäev:   21.02.20 09:56

<<päevavalgusega pildistamine nendes ruumides jääks enamus päevadel liiga pimedaks<<

Ära seda viga tee, nagu suur enamus stuudios pildistajaid, et muretsed kalli raha eest hunniku valgusteid selleks, et saavutada teatud valguse hulk, teatud koguse särituse saavutamiseks. Valgusega saab joonistada ka. Koolituse koha pealt saan aidata, selliseid koolitusi teen igapäevaselt.

Ruum on väike ja madal, väga täpset valguse joonist polegi alati võimalik saada. Maailma vallutab praegu Godox. Kõige kallimad mudelid on vinged, endalgi kade meel. Kõige odavamatel pole mõtet. Särituse taseme saavutamiseks piisaks ühest lambist, joonistamiseks võiks veel paar tükki olla.

Proovi kuskil rendistuudios korra või paar, kas saad maigu suhu või mitte. Ma alustaks kola ostmist koolitusest.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Välgud, statiivid jm fotostuudiosse
Autor: aivar (---.253.249.57.cable.starman.ee)
Kuupäev:   21.02.20 12:08

Mina olen välkudest stuudios üldse loobunud.Kasutan akutoitega Bi-Color LED paneele.Ma ei ole ülikalleid LED paneel ostnud,kasutan GVM´i .Ja täiesti toimivad.Mugav kasutada,kerged,võtavad vähe ruumi.Ka kliendid on rahul,ei ole pidevaid välgu sähvatusi,lapsed jäävad rahulikuks,kõik on loomulikum.
Eks LED paneelili ole ka palju puudusi(võimsusest jääb puudu) kuid inimeste pildistamiseks ta ikka sobib.
Eks kõik sõltub ka sellest mida konkreetselt teha tahad.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Välgud, statiivid jm fotostuudiosse
Autor: MetsJeesus (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   25.02.20 19:39

Püsivalgus on tore ja hästitehtud-isetehtud LED paneel maksab sõna otseses mõttes kopikaid kuid kuid paraku on piisavalt madala ISO ja piisavalt suure DOFiga (loe piisavalt väikese mulgu) jaoks vaja parajalt palju valgust. Nii palju et inimeste-loomade pupillid lähevad selles valguses korralikult kokku ja pildid ei tule teps mitte armsad...

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Välgud, statiivid jm fotostuudiosse
Autor: H.P. (109.204.207.---)
Kuupäev:   26.02.20 07:35

just nimelt ... 6ues päikse käes on sama jama, liiga väiksed pupillid. Suurte pupillidega pilves LSD m6ju all olevad inimesed on k6ige armsamad ... Antsuga saaks kah vist silmad särama-kilama pähe :)

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Välgud, statiivid jm fotostuudiosse
Autor: Tiit Veermäe (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   26.02.20 11:50

Too suur pupill mõjub portree-kommertsis tõesti. See on üks koht, kus paberi pealt numbritest asja välja ei loe, kui ei tea.
Piloodid piisavalt tugevad, et af töötaks ja välk nii nõrk, et lapsed nutma ei hakkaks ega koer põrandale tilku ei teeks.
Mõistlik on paar korda kuskil üüristuudios proovida sarnaseid gruppe nii, et keegi nupud ja esimesed sammud ära näitaks. Hoiab hulga raha kokku.
Palju jama tuleb ka eri võimu ja eri tüüpi valguste ja softbokside segamini kasutamisest.

Vasta sellele sõnumile
 Fotofoorum  |  Loe sõnumeid teema sees   Uuem teema  |  Vanem teema 


 
 Vasta sellele sõnumile
 Sinu nimi:
 Sinu epost:
 Teema: