Erialane
 Uus teema  |  Algusesse  |  Mine teema juurde  |  Otsi   Uuem teema  |  Vanem teema 
 Nikon Z mounti perspektiiv?
Autor: aivar (---.131.68.39.cable.starman.ee)
Kuupäev:   24.05.20 10:03

Oskab keegi öelda miks Sigma,Tamron,Tokina,Samyang ei tooda Nikoni Z mountile objektiive?
Nikon Z mount on turul juba 2 aastat ja torusid Z mountile on äärmiselt vähe.
Kas Z mount on niivõrd perspektiivitu?

Vasta sellele sõnumile

Re: Nikon Z mounti perspektiiv?
Autor: erko (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   24.05.20 10:10

Eks see põhimõtteliselt nii vist ongi. Objede tootjad vaatavad väga hoolega kuhu arendust ja ressurssi suunata ning hetkel veel on Z mounti mahud vist nii väikesed et ei tasu neile ära. Z mount-i töökaugus peaks ka vist kõigist teistest nii erinev olema et sisuliselt tähendab see täiesti uute optiliste skeemide loomist objedele. Pole lihtsalt praegustel torudel mounti vahetamine ja pisut sättimist siit-sealt.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   24.05.20 11:14

Nikon on probleemist teadlik : https://nikonrumors.com/2020/05/16/new-nikon-interview-we-plan-to-move-faster-on-our-lens-roadmap-for-nikon-z.aspx/?fbclid=IwAR0EvabAPQIPu0xcfmElI_zqIexxR6dKfE8vFxo0e2460JmPaodCa2n4BjY

Vasta sellele sõnumile

Autor: enn (---.253.171.12.cable.starman.ee)
Kuupäev:   24.05.20 13:12

aivar kirjutas:

> Nikon Z mount on turul juba 2 aastat ja torusid Z mountile on
> äärmiselt vähe.
> Kas Z mount on niivõrd perspektiivitu?

Sama lugu on ju ka Canon RF mountiga
Nii Z kui ka RF on 2019/20 välja tulnud teistelt tootjatelt vaid 2 Samyangi MF objektiivi, Nikonil oma Z objektiive sama aja jooksul 10, Canonil oma RF 6 tk

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.253.250.145.cable.starman.ee)
Kuupäev:   24.05.20 18:03

Võibolla on litsensid ja patendid risti ees. Sigmal läks ka tohutu aeg, et Sonyle asjad tehtud saaks, kõigepealt tehti peegeldite torud ümber, ja nüüd hakkab paralleelselt L-auguga torusi tulema. Tulevad ka Z ja R augutorud.

Vasta sellele sõnumile

Autor: petslane (---.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   24.05.20 20:29

aivar kirjutas:

> Oskab keegi öelda miks Sigma,Tamron,Tokina,Samyang ei tooda
> Nikoni Z mountile objektiive?
> Nikon Z mount on turul juba 2 aastat ja torusid Z mountile on
> äärmiselt vähe.
> Kas Z mount on niivõrd perspektiivitu?

Aga miks peaks keegi kolmas üldse Nikonile torusid tegema? Nikon tegi Z mounti, nüüd tehku torusid ka!
Või kui ise ei jaksa, telligu siis Tokinalt või Samyangilt allhanget...

--
petslane

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.131.55.75.cable.starman.ee)
Kuupäev:   25.05.20 12:37

Idamaades tehaksegi allhankeid, risti rästi konkurendid omavahel. Hoopis huvitavam küsimus on, kaua Nikon suudab iseseisvana püsti seista. Kaubamärk on ilus, seda hoitakse kindlasti kaua üleval.

Vasta sellele sõnumile

AF on keeruline murda
Autor: Tiit Veermäe (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   25.05.20 16:26

Traditsiooniliselt kasutavad \"vanad olijad\" oma keerulist mounti protokolli iseenda objektiivide müügiks.

Samyang on teinud paar MF toru, mis mehhaaniliselt mahuvad kaamera auku ega kuku ära.
Aga AF? Kui sul pole litsentsi, siis ei pruugi olla üldse kindel, et ei kuku \"tagurpidi-engineeringuga\" sügavasse juura-auku.

AF-jälgimine on palju keerulisem, kui lihtsalt edasi-tagasi lülitus AF-is 25 aastat tagasi.
Ma usun, et Nikon teeb midagi oma af-protokollist varsti müüdavaks kolmandatele.Kuidagi kehv õhk tuleb...Et olen varem Nikonis olnud ja neid jälginud ja digiga petta saanud, siis ikka siiani veidi vaatan kollipõlve armastuse tegusid :) tunnen miskit häda-mustrit.

Canonist ei oska midagi arvata. Peeglitele nende tehtud viimane 24-105/4 II on kehvem testides, kui mulle vaja. Aga nende vahetükki R-le kiidetakse... Las teevad ilma lollaka innovatiivse liistuta R5 valmis, siis mõtleme.

Vasta sellele sõnumile

Re: AF on keeruline murda
Kuupäev:   25.05.20 19:38

Samyang on Sonyle üheksa AF toru teinud. Kõiki pole proovinud, kuigi tahaks neist nii mõndagi. Olen vist liiga nõudlikuks läinud Sony asjade peal.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   25.05.20 19:59

Sony andis ju oma mounti vabaks. Tegelikult ikka hirmuga, sest ei suutnud ise värki katta.

Nikon ja Canon pole minu teada seda teinud, püüavad ise välja ujuda.
Kui pilti vaadata, siis canonil tundub hetkel olevat rohkem variante oma jõududega välja ujuda ja veidi rohkem koort riisuda.

Ise ma võtan ikka läbi proovitud originaale, kui et oma raha eest beeta-testeriks hakkaks. Kõik protokollid toimivad, nupud on harjunud kohtades ja rõngad (harilikult) toimivad samas suunas.
Mind eriti ei huvita oma raha eest teada saada, et miski üllatavate numbritega lubatud asi ikka tegelikult ei toimi, nagu oleks reklaami järgi oodatav. igasugused spetsialistid-bloggerid said päevaks junni, näitasid miskit \"karbist välja\" rumalust, aga vaikisid olulisest. Tegelikult ei jaga üldse asja, lihtsalt reostavad maastikku.

Mul on küll kasutuses kummalisi asju, nagu Valgevenes tehtud Belomo fisheye vanalt Balta turult, selle hind oli tõesti katset väärt. Ja olen temaga krutskitest hoolimata suht hästi rahul. Kalas öeldakse nii, et hinna-kvaliteedi suhe on üliväga hea.
Miks ei võiks Samyang sama või parem olla?

Vasta sellele sõnumile

Autor: enn (---.253.169.167.cable.starman.ee)
Kuupäev:   25.05.20 20:00

Vahe ju selles ongi, et Sony on oma AF protokolli kolmandatele osapooltele avanud, Nikon/Canon aga mitte. Vanadele N/C mountidele on katse-eksituse meetodil enam-vähem AF läbi aastate käima saadud, aga uutel oleks see liiga riskantne.
See on muide ka põhjuseks, miks Zeiss teeb Canonile-Nikonile vaid MF objektiive. Nad ei saa endale lubada, et mingi uue kaamera väljatulekul Zeissi objektiivi AF mõnda aega ei töötaks. Sonyle aga on Zeissil AF objektiivid olemas

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   25.05.20 20:25

See suhe on neil hea küll, ainult polkadele ja kinutajatele. Kui servades pilti ikka ei ole, siis oma raha eest kokku ei osta. Aga ma katsetan võimalusel nad kõik ära, äkki mõni uuem juba mängib.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   25.05.20 21:06

aivar sai nüüd vastuse küll.

Vasta sellele sõnumile

Autor: MetsJeesus (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   26.05.20 18:57

> kui et oma raha eest beeta-testeriks hakkaks.

Mul on valida, kas ma ostan nt 1000 raha eest 3-osapoole TORU või 2000 raha ees brääääändi ooooriginaaaali.

Algatuseks vaatan välja sellise revjuuerdaja, kes on revjuuerdanud ka mõnda sellist plönni mis mul juba olemas on. Kui revjuu kogemus ja minu kogemus suuresosas kattuvad siis vaatan mida ta arvab asjadest mida kaalun.
Seejärel koogeldan <asi problem>.

Kui asi on suht krõbekalli$$$ ja revjuuerdajad viitavad minu jaoks olulistele probleemidele, võtan sellesama junni laenutusest ja proovin põhjalikumalt järele.
Lõpuks tellin soodsaimast saadaolevast €-liidu putkast.

Kohalikule hädisele hädaärikakesele selline töökorraldus loomulikult EI meeldi kuid see on sellesama hädise hädaärika hädine probleemike ja EI ole MINU probleem ehk whuukäääärzzzz...

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   26.05.20 21:20

Einoh, me kõik teame et loetud tekstist arusaamine pole sinu forte. Ehk siis mida ma öelda tahan - pole vaja teemasse mittepuutuvat möga kirjutada.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   27.05.20 09:18

Tiidu ees vabandused. Mu eelmine postitus on puus läinud vale postituse järgi. Äkki täna hommikune foorumi maas olek tegi midagi katki. Tegelikult oli kommentaar suunatud vastuseks võsahullu sonimisele.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   27.05.20 09:19

Einoh, me kõik teame et loetud tekstist arusaamine pole sinu forte. Ehk siis mida ma öelda tahan - pole vaja teemasse mittepuutuvat möga kirjutada.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   27.05.20 13:55

erko kirjutas:

>Äkki täna hommikune foorumi maas olek tegi
> midagi katki. T

Oleme tagasi aastas 1995 kus neti maasolek oli ülepäevane nähtus.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   27.05.20 15:53

Oli mul ka üsna valguv lalin, ei olnud lühike, konkreetne ja asjakohane tegelikult.
Küsimuski meelitab tühja leelotama, kuidas seda ikka vastata täpselt :)

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   28.05.20 17:14

> Oleme tagasi aastas 1995 kus neti maasolek oli ülepäevane nähtus.

Fototehnoloogia (m.h. seesamune foorum siin) EI OLE sellest ajastust lihtsalt veel välja tulnud!!!
Ei toodete, kasutajaliidese ega ka suhtumise poolest ning TULEMUS -- lähtudes CIPA publitseeritud müüginumbritest -- Katastroof. VÄGA suure K-ga Katastroof...

Infotehnoloogia maailm sai suht kiiresti aru et elu viib edasi Konkurents ja Avatud Standardid. Seniilistuva Päikese Maa fotofirmade juhmkondadeni see veel jõudnud EI ole...

Vasta sellele sõnumile

Autor: T. (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   29.05.20 05:41

>>Sama lugu on ju ka Canon RF mountiga

Ma ei tea kuidas Nikon on Z mounti disaininud, kas see toetab ainult Z protokolli või ka vanemat F protokolli.

Canoni RF mount toetab kahte protokolli, nii uut RF-i kui ka vanemat EF-i ja seetõttu on teistel tootjatel lihtsam. Ma ei tea kas RF protokoll on lahti muugitud või kasutab see näiteks EF protokolli.
https://canoncamerarumors.com/samyang-af-85mm-f1-4-rf-lens-announced-price-699/

Vasta sellele sõnumile

Autor: T. (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   29.05.20 18:41

Ma pole Nikoni uudiseid väga jälginud, aga see jäi silma
https://fotojutud.ee/topics/varia/nikon-on-raskustes-kas-toimub-suur-uhinemine/

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   29.05.20 19:09

Noh, see on ilmselt ameeriklaste tekstide põhjal tehtud lugu. Ameerika twitterkunnid ei tea enam midagi Hiina võimalustest. Äkki hiinlased hoopis ostavad Itaalia kõrvale kummuti peale Nikoni ka, et nii armas pisike vaadata.
Aga pärast sobiks ka USA sinna nurga peale gladioolide kõrvale :)

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.131.97.168.cable.starman.ee)
Kuupäev:   30.05.20 08:39

Selle autori sulest tulevadki viimasel ajal negatiivsed kirjutised. Eelmine lugu oli profifotograafide vastu tulipunane vihakõne. Mida kinnisvarahailt ikka oodata.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   30.05.20 14:54

PS kirjutas:

> Mida kinnisvarahailt ikka oodata.

Mina igatahes võtan mütsi maha meeste ees, kes on suutnud (minimaalse reklaamiga) huvitavat fotosaiti üleval hoida. Millega nad oma igapäevast leiba teenivad, kas kinnisvaraäriga või laudas sõnniku viskamisega, ei puutu siin fotofoorumis asjasse.
Üleolev suhtumine oleks arusaadav siis, kui ise midagi samasugust või paremat püsti paneks ja töös hoiaks.
Selguse mõttes- ma ei tunne Fotojuttude toimetusest kedagi...

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.253.49.186.cable.starman.ee)
Kuupäev:   31.05.20 09:26

Selgituseks, sealse üleoleku tõttu profifotograafide suhtes ma oma väikse säutsukese tegingi. Ka Kalas olen ma aegade jooksul täheldanud halvustavat suhtumist proffidesse. Ilmselt käib see selle alaga kaasas.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   31.05.20 14:01

Eks ma rohkem niisama porisesin.
Samas tuleb Peetrit kiita, et ta üteb alati välja oma arvamuse ja oma nime all.
Mõni kasutaja siin vahetab kolm korda päevas varjunime, aga stiilist tunneb autori ära ;(

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   01.06.20 22:58

Ma hästi ei usu et asi on Nikoni AF protokollis.Sigma on aastakümneid tootnud torusid Nikonile.
Ei pole probleemi olnud.Nikon on Sigmat mitu korda kohtusse isegi kaevanud kuid asjade seisu see pole muutnud.Küll on Sigma torudel mõnikord AF täpsusega probleem,mis näitab et Nikon kuidagi ei toeta teiste brändide tegevust.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   02.06.20 05:41

On küll tootnud aastakümneid aga F mountile. Z on uus ning tõenäoliselt on sellega ka kere<->obje kommunikatsiooni muudetud.

Vasta sellele sõnumile

Autor: H. P. (---.elisa-mobile.fi)
Kuupäev:   02.06.20 08:24

aivar kirjutas:

> Sigma torudel mõnikord AF täpsusega probleem,mis näitab et
> Nikon kuidagi ei toeta teiste brändide tegevust.

Üks asi on litsenseeritud kasutamine, teine asi on varganäoline reverse enginering.... Ei Nikon mingit kasu saa, kui 3rd party odavamalt objesid teeb. RnD jääb tegemata.

Vb z mount on fuji mountist eeskuju v6tnud, ja sigma ei saa enam jagu. V6idab sony oma avatud mountiga.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   02.06.20 10:32

erko kirjutas:
> On küll tootnud aastakümneid aga F mountile. Z on uus ning
> tõenäoliselt on sellega ka kere<->obje kommunikatsiooni
> muudetud.

Ilmselt on tõesti muudetud. Nikon F on objektiiv ja kere ühendatud 8 klemmiga (D850), Z-l on 11 klemmi
Kordan veelkord- probleemi pole juba olemasoleva kaameraga (see on Sigmal ilmselt kõik läbi testitud), vaid see tuleb alles siis, kui ostate uue, äsja müüki tulnud kaamera. Astusin selle reha peale ka ise omal ajal, kui minu Sigma 300mm fix, mis töötas suurepäraselt olemasoleva Canoniga, andis uue aparaadiga ainult veateate.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   03.06.20 16:20

> teine asi on varganäoline reverse enginering....
See ON konkurentsi!
Tänu sellele ei saa Nii-Konn küsida oma klaasi eest mida hing ihkab vaid kusagil ON piirid ees...

Nüüd on muidugi Kaameraturul pisike PROBLEEM -- Parima Pildi Monopol on mõneks ajaks läbi. Päädlakk, tuleb tsipa arendust teha ning õppida vahepeal kasutama sõnu TÄNAN ja PALUN. Iseenesest ILUSAD sõnad...

Vasta sellele sõnumile

Kes innovatsiooni tapmisturul kasutab aina TÄNAN-PALUN?
Kuupäev:   03.06.20 18:55

Kui kutsud üles viisakusele, siis näita, kes tegelikul tapval innovatsiooni turul peale roomava fänni MetsJeesuse iga inetu nõmeduse juures kasutab TÄNAN-PALUN ilast magetsemist?

Ei tasu naaberpalatite patsiente mainida, vaid ROOMAVA INNOVATSIOONI-JEESUSE lugupeetavaid telefoni-innovaatoreid. Siis globaalse telefonituru konkurendid omavahel muudkui tänavad-paluvad nagu Toompea tõusikud?

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   03.06.20 20:47

MetsJeesus kirjutas:

> > teine asi on varganäoline reverse enginering....
> See ON konkurentsi!
> Tänu sellele ei saa Nii-Konn küsida oma klaasi eest mida hing
> ihkab vaid kusagil ON piirid ees...

Kusagil on ikka jätkusuutlikkus ja kasumi taotlus kah. N ei ole jätkusuutlik praeguses coronalandia olukorras. Veel vähem innovatsiooniliselt jätkusuutlik.

Sigmal on ju nüüd oma L-Mount pill olemas, kiim teistele kinnistele mountidele objesid teha... väheneb (?) . Omamoodi algusest peale l6hestunud mount, sest leica vist \"andis kinga\" sigmale...

Kindlasti tulevad L-mountile odavad hiinajunnid, karma kättemaksuks. Istu siis ilma oluliste uuendusteta ja kiida/lakku telefonide innovatsiooni.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   10.06.20 13:54

Mitteüks Hiina firma ei vaevu tegema ka soodsamalt Nikon FTZ adapterit.Siin küll ei tohiks olla mingit tarkvaralist nüanssi.

Vasta sellele sõnumile

Autor: erko (---.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   10.06.20 15:24

Mismõttes ei ole tarkvaralist nüanssi? AF toega adapteris peab kindlasti kogu protokolli toetav tarkus sees olema. Isegi MF puhul peab vähemalt ava liikumise/oleku infot edasi andma.

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.253.48.216.cable.starman.ee)
Kuupäev:   10.06.20 15:28

Võibolla ma ei saa su murest aru. Aga ilma tarvaraliste probleemideta on asjad täiesti olemas. Kui odavalt sa veel tahad?
https://www.ebay.com/itm/FOTOFOX-Adapter-for-Nikon-F-Mount-Lens-to-Nikon-Z-Full-Frame-Mirrorless-Camera/283441431506?_trkparms=aid%3D1110006%26algo%3DHOMESPLICE.SIM%26ao%3D1%26asc%3D20200520130830%26meid%3D6e41e39d3c354207b057fd956fbd7220%26pid%3D101195%26rk%3D5%26rkt%3D12%26mehot%3Dlo%26sd%3D123403257765%26itm%3D283441431506%26pmt%3D1%26noa%3D0%26pg%3D2047675%26algv%3DSimplAMLv5PairwiseWebWithBBEV2bDemotion&_trksid=p2047675.c101195.m1851

Vasta sellele sõnumile

Autor: aivar (---.131.29.184.cable.starman.ee)
Kuupäev:   15.06.20 19:57

Tamron on teada andnud,et nad on hakkavad Z mountile objektiive tegema https://nikonrumors.com/2020/06/15/rumors-tamron-to-make-mirrorless-lenses-for-nikon-z-mount.aspx/?fbclid=IwAR0IiraYauOrs3YnVcgtox4yRFkWOnByfBKal6yRAQb03XBD1j-qib7KpCM

Vasta sellele sõnumile

Autor: Martin (---.tll.elisa.ee)
Kuupäev:   16.06.20 10:14

Keegi võiks veel teada anda, et alustab normaalse hinnaga mälukaartide tootmis. See on ikka haige hind sellel XQD kaardil.

Vasta sellele sõnumile

Autor: aivar (---.131.29.184.cable.starman.ee)
Kuupäev:   16.06.20 10:20

Martin kirjutas:

> Keegi võiks veel teada anda, et alustab normaalse hinnaga
> mälukaartide tootmis. See on ikka haige hind sellel XQD
> kaardil.

Ei ole nõudlust lihtsalt.Käputäis Z mounti ostjaid ei ole mingi argument et suurtootmist püsti panna.

Vasta sellele sõnumile

Oly l6petab
Kuupäev:   24.06.20 17:54

Oly paneb pillid kokku ja müüb parimale pakujale fotoosakonna maha, v6i kuidas (?)

Vasta sellele sõnumile

Re: Oly l6petab
Autor: Martin (---.tll.elisa.ee)
Kuupäev:   24.06.20 18:09

Nüüd on oly kaamerate tuleviku suund uue omaniku kätes. Kaamerad ei kao kuhugi aga kvaliteet võib muutuda ja kaamera kontseptsioon.

Vasta sellele sõnumile

Autor: H.P. (---.dhcp.inet.fi)
Kuupäev:   24.06.20 18:36

Samasugune tulevik nagu sony Vaio läpakatel, mis nyydseks on kadunud (?)

Vasta sellele sõnumile

Autor: aivar (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   25.06.20 09:25

Vaio lubas Olympuse ära osta.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   25.06.20 17:48

Tundub et FourThirdsiga on lõpuks ometi suht krõska!!!

Kui täiekaadrilisel ON nutufööni ees teatud tingimustel VEEL mingi kvaliteedieelis siis MFT jaoks oli neidsamu teatavaid tingimusi juba vääga vähe järgi jäänud -- kui üldse mitte.. See et Olüm-Pussu MFT läks täpselt sama pussu teed nagu Penn-Tahhi Q või Nii-Konna 1 oli lihtlabane Aja Küsimus. Täpselt samasugune Aja Küsimus nagu ka poolekaadriline...

Põnev nuputamine -- kunas Pana lõpuks ISE kaa aru saab et MFT-ga on krõska ja MFT pidulikult torust alla laseb?!?

Iseensesest SUPERhea uudis -- Kaugele ON näha et suund on KORRALIK kaamera ning tootjad keskenduvad põhiosas täiekaadrilisele. See omakorda tähendab väiksemaid arenduskulusid ja suuremat võimalust maha pidada mõni korralikum hinnaSÕDA...

Seni OOTAME ja VAATAME mis kaameraturul sünnib ja loodame et SÕJAseisukorras jõuab isegi INNOVATSIOON sellesse kolkunud konnatiiki...

PõustSkriptum -- OlümpPussusu jäävad Halva Sõnaga meenutama finants-skandaalid ja alt-käe-maksad, rahututst tema kaamerasegmendi põrmule...

Siin aastavanune Musta Ronga Kraaksatus (mis üritab hambad ristis ära tõestada et MFT on ikka üks superägeeee asi)
https://www.engadget.com/2019-04-15-micro-four-thirds-future-interview.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuZ29vZ2xlLmNvbS8&guce_referrer_sig=AQAAAGAXbG2OsLgTOG-PnIrb5Vf8vu9kUhp02dqVOWw1DvgZ16uqMU32nTGW1TCIRXsBLKBvnjiUej-I4g9OynPsKNAS4LBWFKuFC21HC52peVkDbKP8I8rBNsppfQ7wmh0UjIiVJ6rshAjTnOf9mEcNH8ND1IiP3k9EqPchl3KzgZvZ

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   25.06.20 17:54

MIDAGI siiski Vaio pläraka all veel siiski veel müüa üritatakse kuid erilist ostu-entusiasmi see midagi ei tekita -- midagi ajast eesolevat ei paista mitte mingi nurga alt välja...

https://us.vaio.com/
https://www.netbooknews.com/reviews/best-sony-vaio-laptops/
https://www.reinisfischer.com/best-5-vaio-laptops-2018 NB! Artikkel on upp-deiditud 2020 aastale!

Vasta sellele sõnumile

Autor: Taavi (---.elisa.ee)
Kuupäev:   25.06.20 23:46

Väga ootuspärane reaktsioon. Vaata, et rõõmust lakke hüpates pead liiga tugevasti ära ei löö. Nii on oht mõistusele tulla.

Vasta sellele sõnumile

mft ei kao kuhugile.
Autor: H.P. (109.204.207.---)
Kuupäev:   26.06.20 10:45

MFT ei kao kuhugile ... Videos on MFT piisavalt suur sensor. K6lakate järgi Septembris DJI käratab Mavic 3 MFT-ga välja. Ja muidugi teeb se paremat pilti kui preagune 1\" ...

Vasta sellele sõnumile

Re: mft ei kao kuhugile.
Kuupäev:   26.06.20 12:02

> Videos on MFT piisavalt suur sensor

PILDIS on isegi nutufööni sensorinõkats piisavalt suur. Lihtsalt kaameras PEAB olema ka natukene softi ja natukene protsessimisjõudlust. Nutufööni näitel seda ON, tehnoloogiareliklt kaamera näitel EI ole.

Hädise tehnoloogia hädised ärikad ögisesid et alati pole vaja 40Mpix ja alati pole vaja postrimõõdus pilte. Jahh, alati EI ole seda vaja ja siis kui EI ole vaja -- annab nutuföön väga palju väiksema hinna (raha, vaev, kilo-kubatuur) suht sama tulemuse kui MFT ning Turg valis nutufööni...

Nüüd ongi miljoni-tugriku-küss -- mis tootja saab esimesena paari pandud suure sensori ja arenenud algoritmid ning mismõõdus see suurem sensor olema saab...

OOTAME ja VAATAME

PS. MINA vaatan pilte elu-toa tele-viisoriga. Sellise odavama-korralikuma otsa objektiivi hinnaklassi tele-viisoriga. Toob kõik kaamera ja sensori hädad välja. Vedel-kristall-selgelt. Kõigi oma 24,9 möga-pixeliga. Olen vaadanud sellesama tivaisiga ka MFT kaamerate näidis-pilte. EI kvalifitseeru. Mitte mingi nurga alt EI kvalifitseeru. EI kvalifitseeru ka 25Mpix kaamera (täie- või poolekaadriline, vahet EI ole).

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   26.06.20 12:09

> Väga ootuspärane reaktsioon.

Ongi väga ootuspärane reaktsioon -- turul oli toode mis oli kaugelenähtavalt alamõõduline. Ennustasin et see toode kukub suht varsti üle turu ääre. KUKKUS. Panin prognoosiga pihta.

ENNUSTAN et poolekaadriline on järgmine....

ENNUSTAN et mingihetk paneb mingi tootja paari suure(ma) sensori, mõnedsajad mögapixelid ja advaanced algoritmid. Võtab Turu üle. Ilmselt ka keskformaadi turu. OOTAME...

Vasta sellele sõnumile

Autor: klaas (---.253.60.40.cable.starman.ee)
Kuupäev:   26.06.20 20:06

Ja nutufööni pilt kvalifitseerub või ???

Vasta sellele sõnumile

Autor: aivar (---.253.50.220.cable.starman.ee)
Kuupäev:   29.06.20 10:24

H.P. kirjutas:

> MFT ei kao kuhugile ... Videos on MFT piisavalt suur sensor.
> K6lakate järgi Septembris DJI käratab Mavic 3 MFT-ga välja.
> Ja muidugi teeb se paremat pilti kui preagune 1\\\" ...

Minul on kaks kaamerat millel 1\" tolline sensor.(Mavic2Pro ja Canon G5MII)
Ja ma ütleks et ma ei tahaks suuremat sensorit.Sest nii drooni kui ka kompakti kaamerate pilt on ideaali lähedane.Ja enamus pilte mis ma nendega teen on öövõtted kus valgust vähe.Samas on minu kaamerate objektiivid valgusjõulised, avadega 1.8-2.8 ja see on suur eelis.
See väike 1\" sensor on väga võimekas.Mingi MFT ei paku mulle mitte mingit pinget.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   29.06.20 16:44

aivar kirjutas:

> Minul on kaks kaamerat millel 1\\\" tolline sensor.(Mavic2Pro ja
> Canon G5MII)
> Ja ma ütleks et ma ei tahaks suuremat sensorit.Sest nii drooni
> kui ka kompakti kaamerate pilt on ideaali lähedane.Ja enamus
> pilte mis ma nendega teen on öövõtted kus valgust
> vähe.Samas on minu kaamerate objektiivid valgusjõulised,
> avadega 1.8-2.8 ja see on suur eelis.
> See väike 1\\\" sensor on väga võimekas.Mingi MFT ei paku
> mulle mitte mingit pinget.

Hmm, kui muudelt omadustelt samaväärne kaamera, aga sensori pindal umbes 2x suurem, siis \"ei paku mingit pinget\"?
Tehnikainimesed ilmsel aduvad, et topeltpindalaga sensor annab igasugu häid võimalusi, nagu suurem valgustundlikkus, väiksem müra, väiksem teravussügavus suure avaga. Taskukaamera jaoks väga olulised omadused. Drooniga nii ja naa, kui tahta väiksemat-kergemat objet, siis ilmselt optimiseerimisülesanne -- parem tarkvara ja protsessor võib anda eelise pisikese Mavicu sees. Aga kui eesmärk viimase peal parim pilt siis kas suurem droon või vähem lennuaega ja ikkagi suurem sensor.

Vasta sellele sõnumile

Autor: aivar (---.253.50.220.cable.starman.ee)
Kuupäev:   29.06.20 20:09

1\" sensoriga kompaktkaamera kaalub 350 grammi.
Sama zoomi vahemikuga(24-120mm/1.8-2.8) täiskaader kaamera kaalub veidi alla 2 kg.
Kaalu erinevus on meeletu.
See et väike sensor on jõuetu,pildi kvaliteet on kehva,see arvamus on vana 20 aastat.Aeg on edasi läinud.Nüüd tehakse kompakte millest on välja pigistatud maksimaalne pildikvaliteet.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   29.06.20 21:26

aivar kirjutas:

> 1\\\" sensoriga kompaktkaamera kaalub 350 grammi.
> Sama zoomi vahemikuga(24-120mm/1.8-2.8) täiskaader kaamera
> kaalub veidi alla 2 kg.
> Kaalu erinevus on meeletu.

Kui su põhiliseks kriteeriumiks on pikem zoomi ulatus, siis loomulikult väike sensor.
Sõltub mida tollest kaamerast tahta. M4/3 annab teatud situatsioonides eelise -- väiksem aga võimekas lainurk, väiksem teravussügavus, kui vaja subjekt taustast esile tuua. Hämaras suurem ikkagi võimekam, kui sama pixlite arvu juures pixel suurem.
Ma ei räägi siin kvaliteedist, 1\"-se sensoriga võidad midagi, kaotad midagi, \"kvaliteet\" võib sama olla.
Kui mul oleks vaja õhukest taskukaamerat lapiku objega, millega kellelegi nina alla ronida, siis ma ikkagi eelistaks 4/3-e.
Kohe tuleb siia muidugi jeesuke lärmama, et kõik need asjad saab moblaga tehtud ja kaalub ainult 150g. Aga õnneks kaamerafännid teda ei usu :-)

--
petslane

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   29.06.20 22:00

TEOREETILISELT ei ole vahet -- kas pildistad täiekaadrilisega 50mm f4 ISO 400 või veerandikaadrilisega 25mm f2 ISO 100

PRAKTIKAS on veerandtoobiliste sensorite piksliarvud vääga nutused ning MFT jaoks tehtud valgem-selgem klaas kurikaallis ja kurikobakas. Suht sageli võetakse mingi klassikalise täiekaadrilise klaasi valem ja speed-puusterdatakse see veerandikaadriliseks ehk veerandikaadrilise klaasi mass, kubatuur ja hind võivad tulla päeva lõpuks suht samad mis täiekaadrilisel ja natukene pealegi.

Kuna kerel väga suurt kaalu- ja hinnavahet samuti ei olnud, läksid edumeelsemad juuzerid üle nutuföönilee a vähem-edumeelsed täiekaadrilisele ning MFT jäi pezz puublika....

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   30.06.20 07:34

MetsJeesus kirjutas:

> Kuna kerel väga suurt kaalu- ja hinnavahet samuti ei olnud,
> läksid edumeelsemad juuzerid üle nutuföönilee a
> vähem-edumeelsed täiekaadrilisele ning MFT jäi pezz
> puublika....

Jälle projekteerid omale meelepäraseid kujutlusi. K6ik muidugi moblamüügi toetusega.

Pana tuleb MFT GH6-ga välja ja videomeestel on jälle, mida uuendada. Sama asi droonides. Saa juba oma moblakinnism6ttest lahti.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   30.06.20 08:52

MetsJeesus kirjutas:

> Kuna kerel väga suurt kaalu- ja hinnavahet samuti ei olnud,
> läksid edumeelsemad juuzerid üle nutuföönilee a
> vähem-edumeelsed täiekaadrilisele ning MFT jäi pezz
> puublika....

Su tsitaat siin lõimes oli nii-nii etteennustatav :-)
Samuti olen siinkohal nõus, et MFT saab olema nishitoode ja võibolla sureb välja lähiaastatel tavakaameratest.
Just see suhteliselt suur kaal ja kõrge hind on põhipuudus, miks mitte osta vahetatavate objedega veerandkaadrilist.
1-e ja 4/3 vahel on ka see piir, et praegu saadaolevad veerandkaadrised kompaktid ei kipu häst taskusse mahtuma või nõuavad mingeid suuri lotendavaid taskuid, aga ühetolline juba mahub...
Aga kui surebki välja, mis siis sellest? Need kellel juba on, pildistavad edasi...

--
petslane

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   30.06.20 19:28

> Need kellel juba on, pildistavad edasi...
Kui mu kaamera ja mu nutuföön toodavad suht sarnast tehnilist kvaliteeti siis pildistan ma nutufööniga -- OLULISELT kergem-kompaktsem. Lisaks märksa mõistuslikum soft, GPS, side jms.

Kui ON soov vaadata pilti ka KORRALIKU elu-toa tele-wiisoriga ning ca diagonaali-pooleteise kauguselt (nagu UHD puhul soovitatakse), on tänasel kaameraturul valikuid suht vähe. Jahh, video osas on silm pisut andestavam kuid FOTO osas paraku mitte...

PS. MIKS võrdlen nutufööni ja kaamerat. Nutuföön SAAB ja MÜÜB.
Kaamera ei saa, ei taha ja -- EI MÜÜ.

Mingid hädised hädaärikad kukkusid kooris kobisema et mida imeasja sa kaamerast tahad et ei ole vaja jne jne jne. Selgub et tõesti ei ole vaja -- KAAMERAT sellisel kujul nagu seniilistuva päikese maa stagneerunud arendajad seda turundada üritavad...

Päädlakk, tuleb sortimenti muuta või lahvka kinni panna, pankrott EI ole häbiasi...

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   30.06.20 19:44

> Pana tuleb MFT GH6-ga välja ja videomeestel on jälle, mida uuendada

Vidioodid väntavad oma videot suuresosas 16:9 või veelgi laiemas formaadis ehk 4:3 formaat EI sobi eriti hästi isegi video üles võtmiseks...

Siit nüüd isiklik soovitus mis VÕIB teha valu ja ebamugavust -- istu maha ja MÕTLE. Algatuseks nt 5 sekundit järjest. Äkki turgatab pähe mõni reaalne müügiargument perssekukkund fourthirdsi soetamiseks!!!

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   01.07.20 05:35

MetsJeesus kirjutas:

> Vidioodid väntavad oma videot suuresosas 16:9 või veelgi
> laiemas formaadis ehk 4:3 formaat EI sobi eriti hästi isegi
> video üles võtmiseks...

Eriti? Ja ikkagi osteti BM PC-d nagu sooja saia ... MFT-st on siiski 16:9 versioon olemas. Kes oskab, see saab tehtud ka manuaalfookusega ... See siin on erialane foorum, ja milleks määrida masstooteid eriala asjaarmastajatele pähe.

> Äkki turgatab pähe mõni reaalne müügiargument
> perssekukkund fourthirdsi soetamiseks!!!

Droonide puhul MFD, kui mul üldse drooni vaja oleks, siis ei m6tleks ma poolt sekunditki. DJI on MFD suurkasutaja prohvitoodedes. Sinu telefon-obsessiivsest m6tlemisest lähtudes peaks ilmselt mobla drooni külge panema, isoleerpaelaga, v6i ei tea millega. Insta 360 Titan sama asi. Tühja kiunud.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   01.07.20 17:21

Tuletan meelde et see on FOTOfoorum ja teemaks ON jätkuvalt väga SITA fototehnika VÄGA SITAD MÜÜGINUMBRID!

Me analüüsime just SEDA teemat. Rahulikult. Detailselt. Metoodiliselt! MÕNUGA!!!

Olüm-pussu FOTOkaamerad läksid kõige pussu teed sest neil EI olnud Parima Pildi Monopoli. ENAM. Turul oli valida nutu-föön ja Olüm-Pussu veerandikaadrilise vahel. Turg valis Nutufööni ning Olüm-Puss pani oma pussuksläinud piznise kinni.

MIKS? Nutuföönis on sensorit märksa vähem kuid PILTI TULEB. Olüm-Pussul PILTI eriti tulla ei tahtnud sest seniilistuvad insenerid ja eriti juhm juhmkond ei suutnud INNOVATSIOONI teha. Ega mitte ka sisse osta.

Tuletan uuesti meelde -- FOTOkaamera Parima Pildi Monopol ON väga mitmetes oludes perfektselt läbi ka täiekaadrilisel. Seega tasub maha istuda ja õppida uusi sõnu. Näituseks TÄNAN ja PALUN. Seejärel natukene turgu KUULATA. Kui TURG soovib näituseks GPSu siis TULEB see jubin kaamerasse sisse panna ja mitte mökitada et kas seda ikka onnn vaja ja kas kassi-kotka-pesa-puu koordinaadid EXIFis ikka on sensitiivne info või mitte.
Kui Turg soovib et kaamera teeks pilti IGAS valguses ja KÄEST siis TULEB optimeerida sensorit, klaasi softi või-mida-iganes. Kui Turg soovib et Kaamerast saaks pilti otse Insta-Grammi ja Fecc-Puuki pistitada siis kaamera PEAB seda tegema!!
Kui ON olemas ekraanid mida SAAB vaadata päikesevalguses siis kaamera ekraan PEAB olema selline (ning soovitavalt ka tsiiiipakene suurem kui luku-auk).

Midagi pole teha, nüüd TULEB maha istuda ja tsipa innoveeruda, OSTJA poolelt on AINUS teadaolev võimalus seda kiirendada MITTE OSTES!!!

OOTAME ja VAATAME kuidas Seniilistuva Päikese Maal rida fotofirmasid Fuji Mäe kauljuauku aetakse. Kõigi oma pahedega. Üsna väikste vahedega. Need mis alles jäävad keskenduvad ilmselgelt Kaamerale mis teeb Väga Head Pilti ja teeb seda Väga Mugavalt...

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   01.07.20 19:15

ei no plaat hakkas otsast peale, nagu AI-ga vaidleks. /sarc ( oligi igav ... ) kuda sa küll kogu turu hääletoruks hakkasid, see kohele ei j6ua, ega peagi. V6ikime nüüd aastakse vaikselt, igavledes , vait olles oodata, eks ole ( ära sa kindlasti pilti tee, ufode ees hakkab häbi :D ).

Vasta sellele sõnumile

Autor: Mihk (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   01.07.20 19:36

Oled pannud tähele, et TURUL on ka üks selline segment - fotograafid. Nendele moblamüüja jutt ei mõju. Juba mitu aastat tuututad, aga ikka ei mõju. Nende jaoks oled ja jääd ise \"hädaärikaks\", Huaweid ostma Sa neid ei meelita. Võta parem suvi vabaks ja puhka jalga.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   01.07.20 20:59

> TURUL on ka üks selline segment - fotograafid. Nendele moblamüüja jutt ei mõju

Vaata CIPA graafikut. MÕJUB. Kuradima mõjub.
http://www.cipa.jp/stats/documents/e/dw-202005_e.pdf

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   01.07.20 21:52

Sa põmmpea ei saa ju aru, et asi ei ole kaameras ega pildis ega nende kvaliteedis. Asi on selles et enamus pildistajaid ei ole fotograafid. Kaameraid vajavad fotograafid. Sinu nutikate hädaärike ei kasva siin. Seisa või pea peal ja mõnule.
Kui oleksid ise kunagi kasvõi 5 sekundit järjest mõtelda üritanud, oleksid ehk sellest aru saanud. Aga ei, aastaid juba ketrad ühte ja sama totrust ja üritad tõestada et pildi kvaliteet on korrelatsioonis cipa müüginumbritega ja seadme kubatuuriga.

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.131.28.17.cable.starman.ee)
Kuupäev:   02.07.20 04:39

Aga vaata nüüd oma ajutühimikku ja sa näed seal turunišši, selle nimi on kompaktsus, väike sensor ja vahetatavad objektiivid. See ongi MTF. See ongi Olympus. See, mida P40 ei suuda, ega hakkagi suutma. Kohe tuleb sinna AI ka sisse, praegu on veel vara, turg ei nõua seda.
Müügijuttu ajad sa muide üksinda, meie teeme pilti. Aga see on viimane, millest sa aru saad.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   02.07.20 18:58

> Kaameraid vajavad fotograafid.
Fotograaf võtab seadeldise mis toodab tema jaoks vajalikes oludes tema jaoks vajaliku tehnilise kvaliteedi.

See EI PEA olema fotokaamera. Vägagi sageli ON see hoopis VIDEOkaamera. Arhitektuuri ja kinnisvara ülespildistamisel võib asja ära ajada seesama paljukirutud nutuföön. Sama lugu ka uudisfotodega -- ülisageli on need justnimelt kellegi fööniga tehtud -- see oli puhtjuhuslikult parim saadaolev fotovõimeline tivaiss sündmuse piirkonnas...

Lähtudes eeltoodud FOTOkaamera müüginumbrite kollapsist võib väga selgelt ka järeldada -- Fotograaf EI tööta FOTOkaameraga. EI tööta seni kuni FOTOkaamera EI tee piisavat innovatsiooni.

PõustSkriptum -- eeltoodud RAW video ON innovatsioon -- paraku jahh -- kui FOTOgraaf võtab oma pildi välja VIDEOST siis see kaamera mida ta kasutab on -- VIDEOkaamera...

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   02.07.20 19:10

> selle nimi on kompaktsus, väike sensor ja vahetatavad objektiivid

Ei viitsi hetkel numbreid välja otsida kuid kui palju on nt kõige pussu teed läinud MFT komplekt kergem kui täiekaadriline sonilätu a komplekt?
Kui palju kallim/odavam (nt samaväärses konfis ehk kui saad täiekaadrilisega f4 piisavalt hea tulemuse kätte siis veerandikaadrilisel on küljes suht samaväärse joonega f2)?
Kui palju parema/kehvema pildiga sellejuures (detaili-eristus-võimekus, artefaktid)?

Minu sõnum ON -- kaamera, ükskõik kui raske-kerge-kallis-odav ta on, on tükk tüli-kulu. Tõsine tükk. KUI seesama tüli-kulu ette võtta SIIS pole väga olulist vahet kas võtta veerandikaadriline või täiekaadriline. Küll aga ON vahe -- tulemuses ehk pildis. Turg otsustas et Olüm-Pussu hind/pilt suhe on piisavalt puss et hääletada kahe jalaga (st. kui piisab olüm-pussu pussust pildist siis annab nutuföön suht samaväärse pussu väga palju mugavamalt-soodsamalt).

Kokkuvõte -- KÕIK kaamerad mille pildivõimekus on kehvem kui nutuföönil lendavad VÄGA kiiresti ajaloo prükkarisse. Väga kõrge kaarega. Väikese sensoriga seebikarbid on ammune ajalugu. Veerandikaadriline on lahingut kaotamas. Poolekaadriline on järgmine...

Vasta sellele sõnumile

Autor: Martin (---.elisa.ee)
Kuupäev:   03.07.20 18:41

Mulle jätkuvalt meeldib kadreerida peegelkaameraga. No ei meeldi see läbi teleka vahtimine. Videograafidega on muidugi teine asi aga me räägime ju ikka fotoaparaadist.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   04.07.20 07:30

> Mulle jätkuvalt meeldib kadreerida peegelkaameraga
Kuna uus loperdava peegliga tehnoloogiline relikt ei ole ei pildi ega kasutusomaduste poolest väga tuntavalt parem kui olemasolev, siis ilmselt laksid sa omaga rõõmsasti edasi. Kui see ribadeks kulub siis ostad tõenäosuslikult järelturult uue/vana asemele. Kuna arvestataval osal juuzeritest on relikt-tehnoloogiast silmini siiber, on pakkumist omajagu ja hinnad supersoodsad ehk sellise järelturuhind-pilt suhte juures uut sa tõenäosuslikult osta ei raatsi...

TULEMUS -- eepiline häving fotokaamerate turul...

Tulemus saab ilmselt muutuma siis ja alles siis kui seniilistuvad insenerid välja vahetatakse ja uus fotokaamera hakkab pakkuma mingisugust väga olulist eelist olemasoleva ees. Pole palju lisada et hetkel pakuvad seda nutuföönid ja videokaamerad...

Vasta sellele sõnumile

Autor: Martin (---.elisa.ee)
Kuupäev:   04.07.20 08:09

Need sinu kiidetud insenerid ei ole suutnud teha normaalset elektroonilist pildiotsijat siiani. Kui see tuleb, siis ma tahan seda osta. Mobiiliga tegeleda fotograafiaga, päriselt?

Vasta sellele sõnumile

Autor: marek (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   04.07.20 09:31

võpsikuhull ei tegele mingi fotograafiaga. mobiili müükar on.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   04.07.20 14:44

> mobiili müükar on.
Sügav-kurvastav teadanne -- EI ole ma moblade müükar. Olen täiesti tavaline laupäeva-piltnik.
Lihtsalt üks minu paljudest töödest on tehnikaturul silma peal hoidmine ja pisuke prognoosimine et kus ON oodata tõsist uuendust ja millisest sektorist tuleb ainult haput haisu.

Mingihetk tuli teemaks et teeks oma kaamerale väikese upp-greidi. Selgus Kurb Tõde -- kui KOGU elektroonika ON omadega rohkem või vähem 21. sajandisse jõudnud siis fotokaameraturul valitseb Stagnatsioon. Väga suure Siga Stagnatsioon. Mingid polittrukid üritasid algul stepp-tantsu ja peeretustega tõestada et kõik on supersuurepärane kuid mida uudis edasi seda selgemaks saab et sellise kaameraga sellisel kujul on suht katoova. Täpselt sama katoova kui nt lõõtsga suurformaatkaameraga. Jahh seda kasutatakse kuid kasutajaid on vähe ja pigem vähemaks jääb (vanad kukuvad ära ja uued ei näe vaeva nägemiseks lihtsalt pointi).

Nutuföön on lihtsalt Hea Näide Heast asjast -- kuidas moblatootjad saavad kuid kaameratootjad EI saa...

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   04.07.20 17:53

Et nagu investor v6i misasi?

Metsejeesus on lihtsalt hea näide kuidas enamus saab oma asjad tehtud käesoleva tehnikaga, m6ni üksik aga sisendab saamatust endale pähe müügi numbreid vahtides.

Vasta sellele sõnumile

Autor: marek (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   04.07.20 18:28

sügavalt Kahtlen, et sul Tööd ja Palju on sellise Kirjapildiga. peletad kõiK Kliendid ärA. ei Paista kõikse Stabiilisem vend olevat.

Vasta sellele sõnumile
 Fotofoorum  |  Loe sõnumeid teema sees   Uuem teema  |  Vanem teema 

Vasta sellele sõnumile
 Sinu nimi:
 Sinu epost:
 Teema: