Erialane
 Uus teema  |  Algusesse  |  Mine teema juurde  |  Otsi   Uuem teema  |  Vanem teema 
 Sooviks abi kaamera valikul.
Autor: Triinu (---.end.estpak.ee)
Kuupäev:   05.01.10 18:56

Niisiis, alustuseks niipalju, et tegemist oleks päris oma esimese peegliga. Varem olen saanud kasutada päris palju tuttavate omi ja ka isa omaga suhteliselt palju pildistatud. Niiet mingisugused kogemused on olemas. Algselt olin sunnitud vaatama pisut odavamaid kaameraid (alla 12000), aga ei suutnud leida omale meelepärast ja jäi ost tegemata.

Hetkel suhteliselt hea juhuse tõttu oleks võimalik juba suurem summa fotograafiasse investeerida (võiks jääda kuskile 30 000 piiresse) ja hakkasin vaatama kallimaid ja paremaid? kaameraid. Millegipärast olen enda jaoks välistanud Nikonid ja Sonyd ning Pentax ei tõmba ka nagu eriti. Ehk siis sõelale on jäänud Canonid.

Vaatasin algselt EOS 500D'd siis juba 50D'd ja lõpuks jõudsin selle (vist) kõige uuema ehk 7D'ni. Kuna raha taha asi jääda enam ei tohiks, siis sooviks omale just kaamerat, millega ma ka hakkama saaksin. Pildistada tahan eelkõige autosporti, aga kindlasti ka igasugu muid üritusi ja oma lemmikloomi ning vahel ka loodust. Erilisi teadmisi fotograafiast ei oma, olen käinud mõnel koolitusel. Põhiliselt ongi asi jäänud selle taha, et olin sunnitud pildistama suhteliselt vana digiseebiga.

Nüüd siis tahaks targemate nõu, et milline kaamera neist sobiks kõige rohkem suhteliselt algajale. Millised objektiivid võiks juurde osta (arvestades, et tavaline KIT obje on juba praegu mitte oma peeglit omades ennast ammendanud).

Vasta sellele sõnumile

Re: Sooviks abi kaamera valikul.
Autor: vootele (---.173.190.90.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   05.01.10 19:03

Kolmandik rahast kaamerale ja kaks kolmandikku objektiivi(de)le.

Vasta sellele sõnumile

Autor: oo (---.197.190.90.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   05.01.10 20:29

Pentax K-x

Pentax SMCP-DA Fisheye 10-17mm F3.5-4.5
Pentax DA* 16-50mm f/2.8 SDM AF
Pentax-DA* 60–250MM F/4 ED SDM AF

Vasta sellele sõnumile

Autor: Lauri (---.elisa.ee)
Kuupäev:   05.01.10 14:15

canonitest selle raha eest 7D või 5D MarkII viimane muidugi vist nati kallis aga see eest hea

Vasta sellele sõnumile

Autor: marko (---.131.34.24.cable.starman.ee)
Kuupäev:   05.01.10 14:52

Kahjuks aga ainult kaamera kerega pilti ei tee. Objektiivi ka ikka vaja.

Canoni puhul soovitaks osta korralikud objektiivid näiteks 24-105L F4 ja 70-200L F4 (sellistele uutele müügi all kuulutus 13900+8900=22800) ja ülejäänud raha eest võimalikult hea fotokas. Nende puhul on rahaline kaotus väiksem, kui soov pildistamine lõpetada.

Vasta sellele sõnumile

Autor: kaur (---.lsn.estpak.ee)
Kuupäev:   05.01.10 16:01

30000 hobi peale kulutada on suur raha.
Ära pane seda kõike tehnikasse, vähemalt mitte kohe.
Lükka osa kulutusi hilisemaks - aasta pärast (või varem) tead paremini, mida vajad. Statiivid, filtrid, välklamp, tarkvara...
Või käi mõnel foto-õppe-reisil. Kui autosport, siis kindlasti on põnevamad võistlused Eestist väljas?

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   06.01.10 08:49

Kogu raha ainult kaamera kerele ei plaaninudki investeerida. See 30 000 piir oligi kaamera kere jaoks. Algselt oleks plaanis siis osta kaamera koos kit objega ja juurde midagi paremat. Loomulikult ei pea ma seda tegema kohe, ilmselt saabub see teadmine, et mida täpselt juurde vaja on suhteliselt ruttu.

Üks statiiv ja välklamp canonile on juba olemas ka iseenesest (isal kunagi soetatud, aga ega ta neid ei kasuta enam, sest niisama pildistamas ei käi), seetõttu ka omal pilk rohkem Canonitele jäänud, et osa lisavarustusest nagu olemas juba. Autospordis pigem ikka Eesti võistlustel käinud siiani, kuid väljaspool ka aina rohkem. Olen käinud 4-l fotokoolitusel ja paaril lühikesel (ühe-kahepäevased) väljasõidul.

Ja veel üks küsimus. Lugesin 50D ja 7D kohta photopointist ja märkasin, et operatsioonisüsteemide juurde, millega kaamera ühildub, olid lisatud windowsi 2000, xp ja vista ning mac os x'i paar versiooni. Kas juhul, kui arvutil juhtub olema linux või minu läptopi puhul windows 7, ei olegi võimalik kaamerat arvutiga ühendada ?

Vasta sellele sõnumile

Autor: nets (---.113.196.88.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   06.01.10 08:57

Muidugi on.

Vasta sellele sõnumile

Autor: KaRahh (---.uninet.ee)
Kuupäev:   06.01.10 16:57

Triinu kirjutas:

> Ja veel üks küsimus. Lugesin 50D ja 7D kohta photopointist ja
> märkasin, et operatsioonisüsteemide juurde, millega kaamera
> ühildub, olid lisatud windowsi 2000, xp ja vista ning mac os
> x'i paar versiooni. Kas juhul, kui arvutil juhtub olema linux
> või minu läptopi puhul windows 7, ei olegi võimalik kaamerat
> arvutiga ühendada ?

Pole põhjust muretseda, töötab vistaga, töötab ka 7-ga.
Iseasi miks peaks kaamerat arvutiga ühendama, kiirem ja kindlam
on kaardilugejaga mälukaardilt pildid ära tõmmata.

Vasta sellele sõnumile

Autor: rebaseonu (---.est.estpak.ee)
Kuupäev:   06.01.10 17:31

30K ma ei kulutaks selle asja peale. EOS 450D jms selle klassi kaamerad teevad täitsa pädevat pilti. Võta mingi selline odavam asi ära. 1-2 aastat kasutad, siis näed, mida sul tegelikult vaja on ja kas üldse on. Selle aja peale on hinnad kõvasti kukkunud ka. Aparaadi hinnast eriti piltide headus ei sõltu. Mingit suuremat kolakat ja mitut objektiivi ei viitsi nagu eriti kaasas ka tassida.

Vasta sellele sõnumile

Autor: erko (---.ee)
Kuupäev:   06.01.10 18:11

Arvestades, et Triinu mainis peamise pildistamisvaldkonnana autosporti, soovitaks vast küll proovida 7D-d. Uus AF süsteem, mis on kindlasti pädevam kui xxxD ja isegi xxD keredel. Süvenema peaks aga selle uue AF süsteemi töökindlusesse. Foorumites liigub igasugu erinevaid jutte, ühed kiidavad kuid üsna palju leiab ka kurtjaid, et AF ei suuda sageli fookust leida. Ja see on juba oluline probleem.

Objektiividest pakuks välja 17-55mm f2.8 IS ja 70-200mm f4 IS

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   06.01.10 20:34

Oma arvutil muidugi saan mälukaardi lugejasse pista ja ongi tehtud, pigem muretsen nende üksikute kordade pärast, kus võistlustel vaja pildid kiiresti arvutisse saada ja nii mõnelgi juhul on takistuseks saanud juhtme puudumine, sest puudub mälukaardilugeja arvutil. Iseenesest suurt probleemi polegi, lihtsalt pakkus huvi.

Rebaseonu:
Olen peeglitega pildistada saanud suhteliselt kaua, tean enamvähem, mida ma vajan, aga mitte piisavalt kindlalt, et öelda, et just see kaamera oleks õige. Muidugi ei sõltu hinnast piltide headus vaid siiski sellest, kes kaamera taga on. Samas paremate võimalustega kaamerad maksavad siiski rohkem. Selle suure kolaka ja objektiivide kaasa tassimine ei ole küll mingiks piiranguks, ilmselgelt tassiksin ma seda igalpool kaasas sest tahtmine pildistada kõike enda ümber on suhteliselt suur.

7D'ni jõudsin ka just selle sama AF süsteemi tõttu, proovisin leida võimalikult palju infot antud kaamera kohta, kuid ei leidnud just kuigi palju juttu. Võibolla ei otsinud ka piisavalt, aga proovin seda asja rahulikult võtta, kui on mingeid huvitavaid teemaarendusi 7D kohta kuskil netis, siis võib neid linke ka jagada.

Vasta sellele sõnumile

Autor: andy (---.trt.estpak.ee)
Kuupäev:   06.01.10 21:53

Triinu,

Oled tõele juba päris lähedal .. kui sa oled otsustanud Canoni kasuks, kui sa tahad pildistada autosporti, kui sa oled seadnud kaamera kerele 30K hinnapiiri, siis on kõige mõistlikum valida EOS 7D. EOS 7D on ainus Canoni amatöörkeredest, mis annab sulle piisavalt kiire autofookuse ja ka väga olulise ilmastiku kindluse (seal raja ääres on vihma ja tolmu, mida lihtsamad kered ei talu).
Keerulisem on objektiivi valik. Aga siingi tuleb lähtuda autofookuse kiirusest ja ilmastiku (ja ka tolmu) kindlusest. Autofookuse töö esmatingimus on USM mootor. F2.8 torud on kallid (sõltub rahakotist), F5.6 torud (pikemas otsas) liialt pimedad, et kiiresti liikuvaid objekte rahuldavalt teravustada. Optimaalne oleks esialgu mingi F4.0 toru. Stabilisaator pole minu hinnangul oluline, sest sellise kiire spordi juures hea pildi jaoks vajad kiireid säriaegasid (1/200 - 1/1000 s), mis enam stabilisaatorit ei vaja. Sellest arutlusest lähtudes soovitaksin EF 70-200 F4 toru (ilma stabikata). Hind on tal hea, ja kavliteet väga hea. Kui ühel hetkel tunned vajadust kiirema objektiivi järele, siis sellele torule on alati ka järelturgu. Lihtsamatest torudest tuleks kõne alla ka 70-300 .. aga siis ei kasuta sa EOS 7D võimsust (autofookuse osas) enam ära.

Kui sa ostuga väga ei kiirusta, siis leia aega fotopoodi sisse astuda .. isegi kui sa pärast parima hinna otsinguil mujale ostma lähed, astu esmalt meile sisse .. ;)

andy

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   06.01.10 22:26

Kui nende seadmete hinnad kokku lüüa 7D, 17-55mm f2.8 IS ja 70-200mm f4 IS, siis tuleb pea 60 tuhat.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   06.01.10 14:44

andy kirjutas:

> Stabilisaator pole
> minu hinnangul oluline, sest sellise kiire spordi juures hea
> pildi jaoks vajad kiireid säriaegasid (1/200 - 1/1000 s), mis
> enam stabilisaatorit ei vaja.

Mina arvan, et sellise kiire spordi juures on just hea pildi jaoks vaja mõislikult aeglast säriaega, et kiirus pildile jääks. Säriga 1/1000s saab pildile "seisva" auto, mida võib peale võistlust ka autopargis kolmjala pealt käsitsi teravustades pildistada.

Kuid pakutud objektiiv 70-200F4 on (mida ka eelpool soovitasin) minu vajadusi autospordi pildistamisel rahuldanud. Kui just auto otse fotoaparaadi suunas ei kihuta, siis ma küll ei leia, et autofookus peaks aeglaseks jääma. Õnneks liiguvad autod enamasti kindlaks määratud trajektoori mööda, mis aitab fokusseerimisele juba kaasa ja põhimõtteliselt saab ka käsitsi teravustada. Sarivõtte harrastajatel peavad viimasel juhul kiired näpud olema.

Vasta sellele sõnumile

Autor: erko (---.253.190.90.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   06.01.10 22:45

Jah? Aga kes ütles, et fotograafiahobi odav oleks? :)

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   06.01.10 14:48

Ei ütlegi, et odav või et välja pakutud komplektil midagi viga oleks. Kahjuks on teema algatajal selle komplekti ostmiseks 30tuhat, mida ta ka esimeses postituses mainis.

Vasta sellele sõnumile

Autor: erko (---.253.190.90.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   06.01.10 23:09

Mitte, et see nüüd oluline oleks aga loe Triinu postitusi järjekorras ja mõistad, et minu vastuse kirjutamise ajaks oli ta eelarvet veidi täpsustanud/täiendanud.

Vasta sellele sõnumile

Autor: andy (---.overall.ee)
Kuupäev:   07.01.10 10:45

Tunnistan, et autospordiga mul kogemusi pole .. särivahemiku võtsin üldise, mis spordi puhul ette tuleb. Tegelikult tahtsin öelda, et minu meelest selliste kiirete objektide pildistamisel pole stabilisaator vajalik. .. Marko, oled sa selles osas minuga nõus ?

Vasta sellele sõnumile

Autor: F. (---.28.196.88.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   07.01.10 15:10

On ka 7D laitjaid.
http://eestifoto.paper.ee/sein/read.php?f=3&i=80145&t=80145

Vasta sellele sõnumile

Autor: Tiit Räis (---.trt.estpak.ee)
Kuupäev:   07.01.10 15:33

Kui sa ostuga väga ei kiirusta, siis leia aega fotopoodi sisse astuda .. isegi kui sa pärast parima hinna otsinguil mujale ostma lähed, astu esmalt meile sisse .. ;)

andy
___

Astun ehk minagi enne jaani läbi...Tee siis värsked hinnakirjad valmis, ärimees!
(Ja ma nii loodan Suure-Andy hinnavahtu nautida jaanilõkke pummelungi kõrvale ...)

Vasta sellele sõnumile

Autor: Vasser (---.131.41.63.cable.starman.ee)
Kuupäev:   07.01.10 15:40

Mina ei ole. Kui vaja kaasa vedada siis tuleb vertikaalne stabilisaator igati kasuks. :)
Kaasavedamisega on särid tavaliselt 80-200. Oleneb objektide kiirusest, lähenemisnurgast jms.

Vasta sellele sõnumile

Autor: chris (---.199.190.90.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   07.01.10 15:46

Eks need digi arvustused on ka ikka üsnagi kahtlased. Mitte ainult kaamerate alal, aga ka kõiges muus, mida nad üldse arvustavad. Kui võrrelda nende arvustusi teada-tuntud välismaa saitide arvustustega, siis suht tihti on nende üldarvamus täpselt vastupidine kõikidele teistele arvustustele. Ei taha küll uskuda, et see sensor on NII halb, et ei kannata neid pilte KELLELEGI näidata. Nagu lapse jutt.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Pets (---.151.159.217.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   07.01.10 16:40

Tegelikult on sul suhteliselt raske küsimus siin esitatud. Nagu ka kõik teised soovitaksin mina ka esimesena astuda ühte fotopoodi. Ennem aga uurida, kus on soovitud kaamerad olemas. 7D-d väga paljudes poodides väljas ei ole. Kui ma nüüd ei eksi siis oli see olemas Tallinnas Pärnu mnt asuvas Fotoluksi kaupluses. 50d leiad aga laiemalt. Proovi kõigepealt käes kuidas mõlemad kaamerad istuvad. Juttu, et naisterahvale väiksem kaamera (mida nimest tuletan) on suhteliselt rumal. Kõik peab käes õige olema. Mu õde ei kujuta ettegi, et peaks oma 5d, 500d vastu välja vahetama, kui näitajad oleksid samad. 5d lihtsalt istub käes paremini. Sama võib olla ka sinul. Soovitustest, mida siin saad võta 20% ja seal kuula peamiselt ainult laitmisi, sest siis saad kiiremini teada, mis on kaamerate vead, plussidest saad esimesel proovimisel aru ja neid kuuled niikuinii. 30 000 ei ole fotograafia valdkonnas väga suur summa. 7d on 28490 krooni, 50d aga 17 000. Hinnavahe on neil suur. 7d-l on küll uus AF süsteem ja palju muid uuendusi, ei või neid kõiki sul vaja minna. Kui sa neid ära ei kasuta ei teki sul ka vajadus selliste ressursside järgi. Missugusel juhul oleks 50d sulle väga hea valik, kuna tegemist on samuti väga kiire kaameraga. 30d kasutades jäi mul väga harva kiirusest puudu ja seal oleks aidanud vast ainult 1d mk III. 50d-le saad osta juurde veel patareitalla, millesse kaks akut pannes teed kaamera veel kiiremaks. Suur peegelkaamera on tegelikult mugav, see on nii minu arvamus kui mitmete teiste arvamus, kaasarvatud sõbranna kelle käsi on ainult poole minu käes suurune ja 40d on tema jaoks minimaalne. Kui raha on siis autospordi puhuks tõesti valge ja kiire objektiiv. Canoni 70-200 L erinevad variatsioonid oleksid kindlaks lahenduseks. 70-200 f4 pluss on kergus, stabilisaatoriga versioon on jällegi tsuti raskem aga omab pimedas paremaid tingimusi. f2.8 versioonid on eraldi klassid ning nende teravustamise kiirus peaks autospordis ja ka igalpool mujal olema igati sobiv. Kui raha puudu jääb saad vaadata samuti Sigma 70-200 EX f2.8 poole. Ka hea optika, samuti on valge. Mina oma mudeliga olen väga rahul, sest on mul juba kolma aastat karmi kasutamisega vastu pidanud, nii vastikus ilmas kui äkilise päikese käes. Kvaliteedilt ei ole see küll nii hea kui Canoni 70-200 f2.8 torud aga hinna vahe on ka neil päris suur, mistõttu on minu arvates hinna ja kvaliteedi suhe igati paigas. Kõige selle juttu mõtteks oleks, et mine ja vaata poes. Oma silm on kuningas. Mina vaata ja uuri kuidas sulle tundub. Pärnu mnt Fotoluksi pood on hea, sest seal maja ees on argipäeviti väga elav liiklus ja saad testida kui mõni rullnokk punase tule tagant peaks pääsema.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Hans S (---.216.191.90.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   07.01.10 18:53

Vaata ajakirja [digi] 2010 jaanuarinumbrit. Seal on Canon 7D arvustus, millest selgub, et vähemalt [digi] meeskonnale see kaamera eriti ei meeldi. Pildikvaliteet pidavat halb olema, samuti kurdetakse ülesäri ja välkude sünkroniseerimisvigade ning kaadreid vahele jätva video üle. Viie palli süsteemis teenis 7D [digi]lt vaid 2 punkti.
Aga miks sa Nikoni kohe välistasid? Mis selles sellist oli, mis sulle vastumeelne oli? Näiteks D300s või odavam D90 on väga head kaamerad.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Aix (---.cdma.dyn.kou.ee)
Kuupäev:   07.01.10 19:20

Sa Tiit võid olla hea fotograaf, aga vanadusest nii kuradi õelaks läinud, et ei saa muudmoodi suud lahti teha, et sealt sappi ei pritsiks nagu ventilaatorist. Mida see andy siis halvasti tegi. erinevalt sinust pakkus ta abi, et saab katsuda ja katsetada kaameraid ja objesid mida osta tahetakse.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   07.01.10 19:23

Eks ma vastasin talle stiilis:
"nagu küla koerale...."
Vt. ja tutvu teemadega põhjalikumalt :)

Vasta sellele sõnumile

Autor: Allar (---.andmevara.ee)
Kuupäev:   07.01.10 19:36

Tiit Räis kirjutas:

> Eks ma vastasin talle stiilis:
> "nagu küla koerale...."
> Vt. ja tutvu teemadega põhjalikumalt :)

see pole siin koerte portaal. katsuge olla leplikumad ning vanu asju mitte ülesse puhuda.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   07.01.10 19:39

Minugi soov oleks pühenduda rohkem kondi puremisele, mitte klähvimisele!

Vasta sellele sõnumile

Autor: Filmijuss (---.elisa-laajakaista.fi)
Kuupäev:   07.01.10 20:10

Mis neist udukogudest ikka toota??? Ei saa aru...

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   07.01.10 20:19

Seisev auto on igatahes parem... :)

Vasta sellele sõnumile

Autor: Aix (---.cdma.dyn.kou.ee)
Kuupäev:   07.01.10 20:22

See tuleb sul väga hästi välja. Kohe ei saa seda puretud. Ma vaatangi asju kõrvalt, ehk mul ei ole mingit isiklikku põhjust kedagi kaitsta ja mind ei seo vastaspoolega midagi. See, et canoniga pildistan ei ole vel kaitsmiseks piisav põhjus. Tiit kui vanakooli mees peaks olema see kes õpetab ja innustab, mitte ei ürita oma positsiooni kaitsta teiste mahategemisega. Loe ise korra postitused läbi ja katsu seda kõrvaltvaatajanateha.
Lisaks veel, et oma vigu näevad ja tunnistavad tugevad isiksused.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   07.01.10 22:00

Aga sellisel juhul on autot mõtekam pildistada siis, kui ta seisab. Sest pole ju mõtet soetada eriti vinget autofookust omavat kaamerat ja väga ägedat objektiivi, kui lihtsam on pildistada kasvõi kolmjalalt, manuaalse fokusseerimisega, seisvat autot. Tulemus on ju põhimõtteliselt sama. Kui auto juba liigub, siis teha pilt nii, et liikumine ka peale jääks, kasvõi natuke.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   07.01.10 22:13

Sellel teemal ei oskagi sõna võtta, sest ei ole autokrossi IS objega pildistanud, välja arvatud Powershot S3IS. Aga võimalikud vertikaal suunas kõikumised hoiab minimaalsena.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   08.01.10 16:31

Hetke tabamiseks ei pea panema ju asju seisma, on ju... need kas jäävad liikudes teravalt pildistatuks või ei jää... rohkem võimalusi eriti ei ole... kui muidugi suudad tõsta/seisma panna liiva, mulda, maakeha, mis lendab õhus ja siis kolmajalalt pildistades oled kõva poiss!!! Mina seda ei oska veel... :)

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   08.01.10 17:12

Põhimõtteliselt tahad öelda, et see pilt on sulle meeldivam, kuna kogu pilt on põhimõtteliselt terav ning see teine niiväga mitte, kuna taust on udune?

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   08.01.10 21:03

Ikka... mis neist udukogudest toota... kuigi sellel teisel on jah kunsti maitse juures... asi on vist maitses... :)

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   09.01.10 00:09

Ma senimaani arvasin, et lühikese särga tehakse ralli pilte oskamatusest. Kuid ka mina jõudsin selle jutuga arusaamani, et asi on siiski maitses.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   09.01.10 08:42

Ma arvan, et asi ongi vast kunsti leidmises/tegemises... ükskõik, kas siis enda või teiste jaoks ja oleneb mida keegi tähtsaks peab vast.... peaasi, et ise rahul ollakse... :)

Vasta sellele sõnumile

Autor: MAVIS CALOS (41.138.183.---)
Kuupäev:   05.01.15 10:02

Olen Mavis Calos, esindaja Aiicco kindlustus plc, anname välja laenu individuaalsed
erinevused usalduse ja au. anname laenu intressimääraga 2%. kui olete huvitatud võtke
meiega ühendust selle ettevõtte e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd
jätkata oma laenu üleminekudokumendi ok. kui teil on vaja laenu, et luua ettevõtte või
kooli te olete väga teretulnud Aiicco kindlustus plc. Võite meiega ühendust võtta ka selle
e-post: (amaah.credit.offer@gmail.com). saame üle kanda summa, mida taotletakse enne
nädalas.

Vasta sellele sõnumile

laenutunnistus
Autor: Hele (77.247.111.---)
Kuupäev:   06.01.20 15:52

Tere, kõik olen Hele, Eestist Narvast ja tahan öelda lihtsalt sügavat tänu Anna Laenufinantsele siiruse, avatuse, läbipaistvuse, tõepärasuse, armastuse ja toetuse eest neilt laenuraha saamise ajal ja pärast seda. Olen nende petturite käes palju läbi elanud ja aeg ei luba mul öelda, et käisin viimastel kuudel külalise veebis läbi või sain laenuraha, et saada siin Ungaris kodu, kuid Jumal vastas mu palved läbi toetuse ja armastuse proua Anna Figolt, kes võttis mind omaks ja mõistis minust hoolimata oma esialgsest kahtlusest ja püsimatusest ning oma hea südame ja armastusega olen nüüd tema 2% intressimääraga laenufondide kaudu koduomanik ja ma luban levitage seda uudist ja öelge ka maailmale, et endiselt on ehtsaid ja vähe häid veebilaenufirmasid, kes saavad aidata ja elustada ka kuiva luu nagu ma enne olin. Ärge jätke seda tunnistust kuulamata ja lugemata, sest see on tõeline elumuutev kogemus ja igaüks, kes sedalaadi ümberpööramist vajab, ei tohiks selles kõhelda ega kahelda, sest ma olen tõestanud ja vannun Taeva Jumalale, et see lugu on tõeline ja ka lugu minu kogemusest nendega. Vaadake neid nende e-posti aadressilt, kui vajate rahandust! e-post: annaloanfinance@gmail.com või võite temaga ühendust võtta e-posti aadressil: annaloanfinance@gmail.com kiire vestluskõne või whatsapp / +35677926593

Aitäh
Hele

Vasta sellele sõnumile
 Fotofoorum  |  Loe sõnumeid teema sees   Uuem teema  |  Vanem teema 

Vasta sellele sõnumile
 Sinu nimi:
 Sinu epost:
 Teema: