Kalaitk
 Uus teema  |  Algusesse  |  Mine teema juurde  |  Otsi   Uuem teema  |  Vanem teema 
 Objektiiv
Autor: Sandra (---.elisa.ee)
Kuupäev:   03.09.15 11:09

Tere!
Sooviks soetada objektiivi Canonile. Kuna hetkel rahaliselt paremat soetada ei saa on valikus need kaks Sigma AF 70-300mm f4-5.6 macro ja Tamron AF 70-300mm F/4-5.6 Di LD Macro 1:2. Kellel on kogemusi ja kumb võiks neist paremaks osutuda?
Tänud juba ette:)

Vasta sellele sõnumile

Re: Objektiiv
Autor: enn (---.65.225.62.cable.starman.ee)
Kuupäev:   03.09.15 12:21

Praktiliselt võrdsed. Mõlemaga pead arvestama seda, et vähegi teravama pildi saad mõlemaga teleotsas (200-300mm) vaid säriajaga 1/300..1/400 sek. Teisiti öeldes vaid keskpäeval päikesepaistel õues. Samas on ka sada eurot raha, mida ei tasu maha visata (st osta objektiiv, mida saab väga vähe kasutada). Mina korjaksin raha juurde ja ostaksin stabilisaatoriga versiooni ükskõik kummast objektiivist. Loomulikult oleks stabilisaatoriga Canoni enda objektiiv veel parem, aga see hind...

Vasta sellele sõnumile

Autor: paber (---.131.69.184.cable.starman.ee)
Kuupäev:   03.09.15 12:22

pole vahet eriti,ehk on Tamron pisut teravama joonisega..........

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   03.09.15 14:31

Okey..healjuhul kraabiks praegu nt Sigma 30mm f 1,4 raha kokku, mille saaks kasutatuna 200.-. See küll hoopis teine teema jällegi. Olen kuulnud,et peaks saama sellega ilusti loodust, metsa, ka portreed ja makrot.

Vasta sellele sõnumile

Autor: enn (---.65.225.62.cable.starman.ee)
Kuupäev:   03.09.15 16:53

Tule taevas appi. 70-300 asemel hoopis 30mm. Mul on kuri kahtlus, et arvad, kui olemasoleva objektiivi asemele mõni teine osta, siis hakkavad pildid paremad välja tulema. PILTI EI TEE OBJEKTIIV (ega kaamera). Pilti teeb see, kes kaamerat käes hoiab. Seega soovitaksin end fotokoolitusele kirja panna. Peale seda tead juba täpsemalt, mida tahta.
Ka kaameraga kaasa olnud objektiiviga saab "ilusti loodust, metsa, ka portreed ja makrot"

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.253.48.233.cable.starman.ee)
Kuupäev:   03.09.15 19:21

Need esimeses postis antud rahvazoomid on tegelikult nuhtluseks igale omanikule. Kui sa veel 1,4/30 ART asja jaoks raha kokku saaksid, siis saad tõesti teravaid pilte teha, nende teistega kuidagi moodi mitte kunagi.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Jaan (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   04.09.15 09:38

Kaameraga kaasas olnud kitikaga saad kõike seda eelpool loetletut pildistada :)
Kui soov OPTILISELT paremat pilti saada (teravam; parem dünaamika; parem värvusülekanne) siis selleks pead paraku ostma KALLIMA optika. Siin me võimegi vaidlema jääda kas see on Canon või Sigma või Tamron või Tokina... Samas hinnaklassis objektiivid joonistavad üldjoontes sama pädevalt (mõningate eranditega). Selleks, et neid erandeid arvestada peaksime me teadma TÄPSELT kuidas ja millega küsija pildistab aga seda kommunikatsiooni nagu praktika näitab on foorumi kaudu piisavalt detailselt väga raske teostada :)
Mis kere muidu kasutusel on peale selle, et Canoniga tegu?

PS. Kunstilised ja kompositsioonilised õpetused jätame hetkeks kõrvale, eksole, objektiivi valikust algas lõim "Objektiiv". Olen nõus, et see on magnituudi võrra raskem kui teravat klaasi valida aga seda enam ka rangelt võttes teemaväline ;-)

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   04.09.15 09:39

Peeter, siin ilmselt ei olnud 1,4/30 ART`ist juttu vaid tollest pehmete äärtega vanemast mudelist :(

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.131.32.206.cable.starman.ee)
Kuupäev:   04.09.15 11:25

Ega ei tea ju kas Sandra seda ART märki lugeda oskab ja ka teab, mis selle taga on.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   04.09.15 16:17

Tänan nii asjakohaste, kui ka ülbete ja ennasttäis vastuste eest.

Esiteks, ei soovi objektiivi mitte asendada vaid saada mõistlik esimene objektiiv juurde. Ma kahjuks ei oska isegi öelda, kas see peaks olema teleobjektiiv või siis lainurk. Pole ju kogemust, mis võiks paremini sobida. Lootsin,et asjatundjad annavad nõu, mis võiks olla sobilik selliste toimingute jaoks nagu on looduses pildistamine. Kes vähegi looduses käinud teab,et seal võib ette tulla nii makrot, lainurka jne. Kuna ei kappa looduses üksi ringi vaid seltskonnaga, peaks olema võimalik ka meeleolu üles võtta. Nt pimedas kaasas olnud objektiiviga võid lõket iga nurga pealt pildistada aga katsu sa inimesest arvestatavat pilti saada. Jah, võib-olla asi oskamatuses, olge inimesed ja õpetage.
Teiseks, tean mis on ART seeria ja minu teada seda 200.- euriga ei osta. Pole vähemalt märganud, ka kasutatuna küsitakse selle eest ikka rohkem.
Kolmandaks, FOTOGRAAF...minu elus ei ole ainult Canoni kaamera ja objektiivid...teen remonti, tripin ringi ja elu ise on piisavalt kallis juba. Edasta oma edu valem!!

Kaameraks Canon EOS 100D Olen väga rahul ja omajagu kuid juba klõbistanud aga tunnen,et on vaja juurde objektiivi, mis aitaks kaasa valguse osas, lähemale tõmbamises, makros jne. Jah, sellega saab suurepäraselt päris paljusid asju mida soovin pildistada aga..kõike lihtsalt ei võlu välja. Nüüd mul ongi probleem selles,et ei teagi väga kuhu suunda vaadata, kas oleks hea teleobjektiiv või mis.

Tamroni ja Sigma valik tuli seoses sellega,et tuttavad müüvad. Kas isegi harjutamise, kogemuse ammutamiseks oleksid need mõtetud ostud? Pigem koguda ja ikkagi midagi paremat siis?

Vasta sellele sõnumile

Autor: VHM (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   04.09.15 18:19

Kui nüüd on teada kaamera mark siis mina valgusjõudlusele tuginedes valiksin sellise toru. Mis oleks ka kaamera küljes pidevalt.: http://www.dpreview.com/products/sigma/lenses/sigma_18-35_1p8 Makrotamiseks ja miks ka mitte portree jaoks sellise: http://www.dpreview.com/products/canon/lenses/canon_100_2p8_is_usm kuigi pehmet portreed sellega ei saa, joonis on väga terav ja detaili rikas. Näidis pilt siin: https://www.fotokala.ee/baas.php?aktsioon=kategooriad&pilt=44179# Telena ehk selline: http://www.dpreview.com/products/canon/lenses/canon_70-200_4p0 on kasutatuna foorumites mõistliku hinnaga müügis olnud. Universaalset 3 või 4 ühes ei tea ja ei oska ka soovitada. Koonerdamine ei ole kokkuhoid ! Edu!

Vasta sellele sõnumile

Autor: margus6 (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   04.09.15 18:22

Kasutasin Tamroni odavat teleobjektiivi üks aasta. 70mm- 150mm juures oli optiline kvaliteet päris hea. Ka 200mm kõlbas. Sealt edasi läks pildi joonis pehmeks ära. Võrdlesin seda objektiivi kunagi 100mm, avaga 5,6 Sony makroobjektiivi 100mm f2,8-ga ja vähemalt kaadri keskel ma teravuse osas suurt vahet ei teinud. Servaalades oli sony muidugi teravam. Näiteks, kui Sul õnnestub hiilida metskitsele 20meetri kaugusele, võib selle Tamroni teletoruga, loomast, suht okei kvaliteediga lähivõtte saada. Seda juhul kui sind looduse pildistamise juures metsloomad huvitavad. Linnud üldiselt vajavad pikemat fookuskaugust kui 200mm, kuid pildikvaliteet sellel objektiivil selles osas on kehvake. Nii on aga kõikide odavate teleobjektiivide puhul. Korralikud teleobjektiivid on, aga nii kallid, et vaevalt nõnda kalli ostu peale praegu läheksid.
Sigma teletoru ei oska kommenteerida.
Kui raha palju välja käia ei taha, siis soovitaksin, maastiku pildistamises Tamroni 17- 50mm f 2,8, ilma stabikata varianti. Optiline kvaliteet on sellel objel igati korralik. Küll võib täpse teravustamisega probleemi tekkida, samuti on ehituskvaliteet kehvake, mitte eriti vastupidav. Ise olen selle objektiiviga aastaid maastikku pildistanud ja hakkama saanud.
Makro jaoks lähevad ikka spetsiaalsed makroobjektiivid, need on aga juba kallimad. Need on üldiselt kõik korraliku optilise kvaliteediga.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   04.09.15 18:47

Selge, kere mark on teada, obje siis ilmselt 18-55 mm f3.5-5.6 IS STM mida selle kerega müüakse...
Looduses kapates, seltskonnaga eriti, ei sobi ilmselt mõni ilma AF-ita obje ehk selle odavama otsa kust saaks veel head optilist kvaliteeti oodata võime seega välistada (Samyang 35mm 1.4; Samyang 24mm 1.4)

AF-iga "kõik ühes" zoom mis peaks olema üksjagu parema joonisega on VHM poolt soovitatud Sigma 18-35mm 1.8. Jääb paraku hinnast välja.

Algpostituses mainitud 70-300mm torudest kumbki ei kattu paraku abiks olemisega valguse osas. Samuti kui soovitakse pikemat otsa siis jälle kvaliteedi osas.

ART jääb hinnast välja, vanemal 30mm on ääred üksjagu pehmed ning teravustamise täpsus mitte just kõige eeskujulikum. Ehk jah, valgusjõult võidab aga ääred on üksjagu pehmemad kui kitikal täisaval. Kui kasutada ainult keskosa siis võiks olla selline poolik lahendus. Võrdlused 2D tabelite pildistamisele leiad selliselt aadressilt: http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=836&Camera=736&Sample=0&FLI=2&API=0&LensComp=405&CameraComp=402&SampleComp=0&FLIComp=0&APIComp=4 Ülevalt saad valida objektiivi tüübi/ava väärtuse (ja mõnedel ka kere millega võrrelda). Samas objede puhul on ka 3D edastus tähtis, elus ei pildistata must/valge tabelit...

Siin ei saa ilmselt keegi seda kala anda, paremal juhul õnge ;-) Loe, võrdle ja vaata rahakotti, mingi kompromiss kindlasti on moel või teisel abiks :)

Vasta sellele sõnumile

Autor: enn (---.131.112.251.cable.starman.ee)
Kuupäev:   04.09.15 20:04

1. Ei ole sellist objektiivi, mis oleks universaalne, hea ja odav- siis kõik ainult seda ostaksidki.
2. Objektiivi(de) valik on ikka väga individuaalne asi (umbes nagu abikaasa leidmine), siin on kõrvalseisjal raske õiget nõu anda.
Kui mul oleks 100D koos kitobjektiiviga, siis ilmselt ostaksin viimase asemele eespool mainitud Sigma 18-35/1.8 ART-i:
http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=766&cid=9274&cgid=
ja teleotsa poole Canoni 70-200/4:
https://www.digizone.ee/et/9/Fotokaubad/10/Objektiivid/12913/Canon-objektiiv-EF-70-200mm-F4-0-L-USM#iid=12913

Tjah, ikka tuleb 4-kohaline summa...Aga nagu öeldakse- kui tahad odavat ja head, siis ostad kaks korda: algul odava ja mõni aeg hiljem hea.
Või nagu ütles fotohuvilisele sõbrale naine: "Oleksid parem joodikuks hakanud, oleks odavam tulnud!" ;(

Vasta sellele sõnumile

Autor: petslane (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   23.09.15 21:37

Ma teiste inimeste soove ja arvamusi ei tea. Aga mul endal on alati rõõmu olnud mõnest suure avaga objest -- pikema fookusega objel ava 2,8, lühemal ava 2 või veel suurem. Kui suure avaga zoomid eelarvest välja jäävad, hangi mõni fix fookuskaugusega kasutatud obje. Pilte saab küll arvuliselt vähem, aga mis ilusad välja tulevad, nendest on rohkem rõõmu. Ja õpid jalgadega zoomima.

--
petslane

Vasta sellele sõnumile

Autor: Enn Sutisitaauk (95.213.183.---)
Kuupäev:   11.10.15 01:57

Ahhhhahaahhahahahhhaha

Vasta sellele sõnumile

Autor: Mihkel (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   09.11.15 22:44

Need 70-300 on parajad saastad ning olen ka neid algusaegadel kasutatud, Sigma kiilus 0 temperatuuri juures üldse kinni ja oli ikka väga pehme, samuti Canoni enda 70-300 polnud suurem asi. Osta mõni hea L seeria toru kasutatuna nagu 17-40 F4 ja 70-200F4. Kui siit ei leia, siis ebays ikka. Soovitan soojalt pigem natukene raha koguda, kui osta pettumus omale kaela peale.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Marko (---.artnet.gda.pl)
Kuupäev:   08.12.15 21:22

trololololo

Vasta sellele sõnumile
 Fotofoorum  |  Loe sõnumeid teema sees   Uuem teema  |  Vanem teema 

Vasta sellele sõnumile
 Sinu nimi:
 Sinu epost:
 Teema: