Kalaitk
 Uus teema  |  Algusesse  |  Mine teema juurde  |  Otsi   Eelmine sõnum  |  Järgmine sõnum 
 Nuputelefon või nutifon
Autor: Huviline (---.194.35.213.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   16.03.17 11:59

Ühes teises postituses uurisin hea ja kvaliteetse kompaktkaamera kohta ning märkisin muuhulgas, et mul ei ole nutifoni ja seda ma ka ei soovi. Minu jaoks üllatuslikult tegi üks foorumlane iroonilise märkuse, et tänapäeva kompaktkaamerad võivad wifi ja mikrofoniga samuti kasutaja järel luurata. Teine jälle küsis, et mis nutifonil siis viga on, ja loetles plusse, miks ta seda kasutab.

Mõtlesin, et algatan nutifoni asjus hoopiski eraldi teema. Võib-olla on foorumlasi, kes tahavad kaasa mõelda ja oma arvamust avaldada.

Omalt poolt selgitan, et mulle ei ole nutifoni lihtsalt vaja. Kasutan telefoni peamiselt helistamiseks. Töö tõttu olen mõnda võõrast nutifoni vahel tarbinud ja selle enam-vähem selgeks õppinud, aga no ei ole tõmmet niisuguse aparaadi järele.

Nutifoni üks väga suur miinus on selle suurus ja kaal: seda on lihtsalt väga ebamugav kaasas kanda. Ja ka helistada on ebamugav, pean silmas numbri valimist ja nutifoni käes hoidmist.

Väike ja kerge nuputelefon istub mõnusasti pihus. Kaasa võtan ta mugavalt kas vöövutlaris või klambriga püksivärvli külge kinnituvas vutlaris. Olen ma siis tööl, käin metsas, sõidan jalgrattaga või toimetan muul moel mujal – väike telefon on enamasti alati minuga. Ja üsna märkamatult.

Olgu veel lisatud, et omal ajal tegin sellesama nuputelefoniga ka pangaülekandeid. Nüüd on veebilehed tema jaoks liiga mahukad, aga e-kirja saata ja vastu võtta saab endiselt. Vahel läheb vaja sõnumiteenust, olgu siis sms või mms. Äratuskell töötab. Lihtne fotokaamera teeb pilti, kui väga vaja on. Mälukaardile võib Bluetoothi kaudu salvestada faile, et neid ühest kohast teise transportida. Muusikat jagub mitme plaadi jagu. Üht-teist on veel. Aku kestab tavaliselt 5–7 ööpäeva, kusjuures kõneaega koguneb selle ajaga mitu tundi. Levivõimekus on suurepärane.

Igaks juhuks märgin, et mul pole midagi selle vastu, kui telefon on sisult nutikas. Ka nuputelefoni saaks teha väga nutika, lihtsalt kompaktse ja väikese ekraaniga.

Muide, samas on minu nuputelefon osadest nutifonidest isegi nutikam. Näiteks saan mina teha ja vastu võtta tavalisi ehk võrgupõhiseid videokõnesid. Lisaks peab telefon väga täpset arvet mitut liiki kõneaja kestuse, saadetud sõnumite ja netimahu üle – kõik nutifonid kõneaega ja sõnumeid kokku arvutada ei suuda.

Vasta sellele sõnumile  |  Fotofoorum  |  Loe sõnumeid üksikult   Uuem teema  |  Vanem teema 

Teema Autor  Kuupäev
 Nuputelefon või nutifon   *
Huviline 16.03.17 11:59 
 Re: Nuputelefon või nutifon   *
enn 16.03.17 16:43 
w 16.03.17 18:22 
PS 21.03.17 16:21 

Uus teema  |  Algusesse  |  Mine teema juurde  |  Otsi 
 Vasta sellele sõnumile
 Sinu nimi: