"Külm talv"
2010-12-29 Autor: Rait 
Kategooria: Maastikud
11mm f22 iso100 15sek, pola- ja kiilfilter

Komme: 5
  [email protected] (<°·HHH<) 29.12.10 13:40  
Kategooria on vist vale sattunud, untsus paistab olevat (lilla haloga lumi ja vinjett, teravust pole). Pildi sisu kah väga külm ei paista, jõgi ju lahti ja midagi väga imetleda kahjuks pole, üks suur tume jõgi ja asi ants. Huvitav oleks autori selgitust sellisele avaarvule kuulda, siin ju midagi säriga udustamisväärselt pole ja f22 pealt ükski optika enam kriitikat ei talu.
  Paber (<°·HH<) 29.12.10 13:54  
ilmselt ongi tahetud rõhutada just pola ja kiilfiltri kasutamist,sellega on aga ka kogu motiivikene pekki keeratud,jõe olemasolu oleks ehk balanseerinud(päästnud) muidu hetkel väga kehva pildi.
  Rait (<°·HH<; 4.6133) 30.12.10 21:37  
üks asi mida pole seni ära õppinud on lume õige säritamist. Hämaras sai see klõps tehtud, üsna sinine oli originaal. Ka raw-is ei oska värve loomulikuks paika keerata. Jah selle suure avarvuga on kõik, st viimane kord kui nii äärmustesse laskun. Põhjus miks oli vajadus kasutada neid filtreid ja 15s säriaega oli selles, et kui tähelepanelikult vaadata siis pildi keskosas olev "saar" pöörleb kohapeal ja et need voolu liikumine peale saada. Pola eemaldas liigsed peegeldused ja cokini kiilfilter metsa jaoks. Siin nii väikses formaadis see silma ei hakka. Eks ma püüan värvid rawis õigemaks keerata. Nats suuremalt. http://cameda.planet.ee/images/pilt387.jpg Uskuge külm oli küll, näiteks järgmiseks hommikuks oli jõgi juba kaanetatud:)
  mqs (<°·H<) 01.01.11 16:25  
Minule täiesti sümpatiseerib. Istun siin soojal maal ning kui omaksin isiklikku arvutimasinat, siis selle pildi paneksin, meenutamaks kallist Eestimaad, omale taustapildiks küll. Halo ning tonaalsus on ka mokkamööda
  vermontlane (<°·HHHH<; 5.0000) 01.01.11 21:12  
Minul uus aasta ainult 14 tundi vana aga eks tagant järgi võib õnne uueks aastaks soovida? Präegu, lapaka taga istun, 11º C väljas, lumi, nii vähe kui oleme saanud, sulab kiiresti. Paistab et "January thaw" on vara see talv. Lootust aga on sest ennustajad lubavad külma tuleva nädala lõpul. Pildi kohta nii palju: meeldiks paremini ilma kiilfiltrita. Eks aga eksperimentida on hea. Vead on head õpetajad. ;)