"Perekond"
2013-08-02 Autor: knopsik 
Kategooria: Panoraam

Komme: 19  Keskmine: 2.6000
3 Prosa (<°·HHH<) 02.08.13 14:36  
+
4 Nighttrain (<°·HH<) 02.08.13 15:41  
Teravussügavusega ümberkäimine on meelepärane.
  Jaanos (<°·HH<) 02.08.13 18:19  
Üpris õudne tulemus, korrigeerimata värvid ja ületeravusest klompis detail. Kui loodusvaatel oksad/kivid lased karvaseks siis ei riiva nõnda järsult silma kui et vesi juba klimpi kisub.
Rikutud jäädvustus suht tavalisest motiivist, ei hakka parem hinnet rikkuma...
  [email protected] (<°·HHH<) 03.08.13 18:21  
Ületeravus on kala panoraamivähendusest ilmselt, aga koduselt mudane on pilt küll.
2 xiios (<°·HHHH<) 03.08.13 18:58  
  VHM (<°·HHHH<) 05.08.13 00:06  
Mulle tundub, et AF teravustab taha poole. väike kontroll ei teeks paha.
  Zorru (<°·HHH<) 05.08.13 00:12  
Ma arvan, et see on inimlik tahapoole fokuseerimine ja ei teeks paha selle kontrollimist.
  andy (<°·HHHH<; 4.7792) 06.08.13 03:26  
Mis on selle pildi mõte .. Af test ? .. kannatlik ootamine ? .. reeglite püüdlik tõitmine ?
  knopsik (<°·HH<) 06.08.13 10:28  
to andy - mis on sinu kommentaari mõte? Absoluutselt arusaamatu kommentaar.Võimalik, et sinu kommentaari näol on tegemist sellise ise küsin ja ise vastan mänguga. Ja tegelikult küsiksin vastu, et miks üldse siia pilte saadetakse, kaasa arvatud sina?
1 andy (<°·HHHH<; 4.7792) 06.08.13 11:34  
ma mõtlesin, et mida autor meile näidata püüab, millele tunnustust tahab .. aga nõrk on see pilt
  knopsik (<°·HH<) 06.08.13 12:04  
Mul lihtsalt pole sõnu :), kuid sellist hinnet see pilt kindlasti ei vääri. Aga las ta jääb... üpris tavaline interneti kommentaariumi laks.
  xiios (<°·HHHH<) 06.08.13 12:15  
Eks enne oma uute üllitiste ilmumist tuleb ikka publikut (s.h. teisi autoreid) üles kütta ja soojana hoida, mistahes viisil. Vähemalt selline mulje jääb. Hinde väärimise osas mina ei tea, aga too "mis on selle pildi mõte" kuidagi mu meelest on põhjendamatult terav toon, isegi kipub autorit alavääristama. Ja noh, samas stiilis vastukommentaari peale hinde ära lajatamine on juba omaette klass.
3 Mad Max (<°·HHHH<) 06.08.13 12:47  
Nõustun Xiiose mõttekäiguga! Selline tavaline luigekas, närviline lainetav meri koos kividega taustal, lisaks veel keskne paigutus. Oleks tagaplaanil päikeseloojang ja pisut rahulikum taust siis oleks rohkem meele järgi.
  xiios (<°·HHHH<) 06.08.13 12:51  
Tegelikult see minu oma tundub kah ülereaktsioon, sorry.
  andy (<°·HHHH<; 4.7792) 06.08.13 13:12  
Ma lappasin paari nädala pildid läbi, õppisin sealt, kuidas kommenteerida .. ja nüüd äkki ei kõlba :)
  knopsik (<°·HH<) 06.08.13 13:27  
Nii nagu ma juba ütlesin - üpris tavaline interneti kommentaariumi laks. Omaette klass on ka see viimane.
  Jaanos (<°·HH<) 06.08.13 13:57  
@andy küsimus oli ju õigustatud selle mõtte osas...
Et miks on päästikule vajutet- huvitavat valgust ei ole, huvitavat kompat ei ole mis valguse puudumist õigustaks. Tegevuse sädet ei ole (päeva samas kohas istudes saad sarnast motiivi ilmselt kaarditäie, ei pea isegi kaamera asendi muutmisega vaeva nägema, ilmselt tabad ka parema valguse). Motiivi valik taustaga arvestades mis ei too välja, ei iseloomusta vaid tundub nagu juhuslik prügi mõttes.
Dokumentaalväärtus on, "näe ma pildistasin luiki" kui parafraseerida.
Küsimus muutub veel aktuaalsemaks kui arvestada seda, et kusagil "tööprotsessis" võiks tekkida küsimus, et mis sellises pildis siis on? Vahest ikka juhtub, et ei saa asju nii peale nagu hetkel tundub meeldib. Aga uploadi nupuni on sealt ikke veel väga pikk tee...
Et ma vabandan aga miks kõik asjad aetakse mingi sotsiaalse konteksti peale. Isegi siis kui pilti ei ole. Nunnumeeter peaks teistes keskkondades oma töö ära tegema isegi kui pilti kui visuaali ei ole. Fotokala konteksti (kus konkreetne pilt visatakse üksi oma eksistentsi eest võitlema) võiks midagi muud nõrguda- neid häid ja huvitavaid pilte on ju eelnevalt olnud ja tuleb kindlasti veel ;)
Üks pilt ei ole pildistaja identiteet, ärge olge nii põrgulikult haavatavad kui tahate teada mida ka teised mõtlevad.
  xiios (<°·HHHH<) 06.08.13 14:29  
Andy viimases on vähemalt minu jaoks mõnus huumor sees. Jaani lõpulause pani ka omaette "Just!" ütlema. Knopsik on väga huvitavaid ja hästi vormistatud vaateid ette näidanud viimasel ajal ja mina võin enda osas kinnitada, et mõni mitte-nii-hea ei pane kuidagi temast endast midagi halba mõtlema. Aga ma mõtlen ka seda, et mõnd sorti kommentaaril on kohe selline eelsoodumus tekitada autoris tunnet, et võib-olla rünnatakse (või kritiseeritakse, kui soovite) tema isikut -- ja kui see juhtub, on juba kõrgem pilotaaž mitte ärrituda. Too pilotaaž saavutatakse kusjuures ikkagi aja ja katsumuste läbi. Selles ma kahtlen, et need, kes nii imestunult küsivad "Milleks olla haavatav?", on ise alati paksu krokodillinahaga olnud (ja paks nahk võib vabalt ka bluff olla). Arvan, et oma kadalipud on enamusel selja taga. Ja miks mitte nii mõnedki veel ees.
  andy (<°·HHHH<; 4.7792) 07.08.13 02:44  
Siin tollepildi juures vaatan seda igatsust suurema pildi näitamise järele .. kalapead on ju togitud, et tõstke mehed piirväärtust, aga ei .. ei viitsi nad peale kudemise midagi. Nii postitataksegi pilt panoraami pähe .. aga kui mina teda siin praegu vaatan, ilma suureks klikkamata, siis .. ropult kare on see keskplaani lainetus .. suureks klikin, parem. Aga mina olen harjunud vanast ajast pilte ilma lahti klikkimata vaatama .. ja sedasi on asi ikka ...... Mis aga puutub enda meelest sügavmõtteliste piltide postitamisse, siis siin tuleb arvestada, et .. A keegi ei te välja .. B nad võtavad ägedasti sõna .. seega, kui teed ja postitad kalasse ja sa ei tea, kas ikka on piisalat hea, siis postita parem selliseid ülevõlli pilte, siis .. A neid nähekse ja nende kallal näritakse .. B võib juhtuda, et kellelegi meeldib .. Aga kõik nunnu- ja turvatsooni pildid, kus autor püüdlikult head pilti tegi, kus ta meile ilu näitab .. need pildid paraku saavad vana, solgitorust välja roomava lestakala poolt .. sellise mittehea hinnangu ..