""
2013-08-12 Autor: andy 
Kategooria: Vaikelu
autorit ma otseselt ei avalda .. aga lahtiste silmadega vaatajal ei teki kahtlust .. sedakorda siis otsingute järgmine samm ..

Komme: 27  Keskmine: 3.2500
1 Prosa (<°·HHH<) 12.08.13 08:16  
  Ymmor (<°·HHHH<) 12.08.13 08:46  
kuna nägin nädalavahetusel näitusel, siis seeriana oli hea. Üksikuna, tuntav ja nähtud "vana kooli" stiil .. Aga maimud ei hinda :))
  xiios (<°·HHHH<) 12.08.13 09:16  
Kes .. see .. küll .. olla .. võiks?
  [email protected] (<°·HHH<) 12.08.13 09:43  
Ootaks Jaanose kommentaari ära. Mulle tundub, et sotriaalsed eksperimendid noormeate ja vanemate kalamaimudega jätkuvad.
  kesveel (<°·HH<) 12.08.13 10:09  
Ilves, milleks oodata? Äkki hakkab mõjutama?
  [email protected] (<°·HHH<) 12.08.13 10:12  
Ma parem ei kommenteeri enne kui pole seeriat näinud. Niiviisi üksikult, kontekstist rebituna ei tahaks midagi öelda, sest ma kardan, et niiviisi võin ebaõiglaselt veel liiga teha.
  Jaanos (<°·HH<) 12.08.13 10:18  
Ahah, et mina olgu too katsejänes...
Minuarust võluv abstraktne rütm ja vorm mis tekib lehtede ja tumeda/heleda üleminekutest. Samas jälle tahaks vinguviiul olla modelli mõttekuse kohalt sellistes eksperimentides. Too jalakontuurist moodustuv udar on küll picassolikult hooletu lähenemine kehaosade paigutuse/funktsionaalsuse värskel tajul aga... Samas miks? Moodustuv kontuur ei ole kokku ei huvitav, ei ole esteetiline on lihtsalt nagu mingil x särituse kombineerimise korral välja kukkunud.
Targu hoidudes paralleelidest jälle sügavamal sisul miks mängu toodud naisekeha ja milliseid seoseid pildistaja näha võis kui leidis vajaduse eksponeerimiseks- veendumus, igavus, eksperiment teiste tajul, jonn.
Ehk autoril on tõesti alati oma arusaam ja õigus, teised kas tarbivad seda nägemust või mitte- nii lihtne see tavaliselt ongi :)
Ei ole minu jaoks pilt mis neid asju kokku kombineerides uue taseme looks- less is more vist nad ütlevad.
  xiios (<°·HHHH<) 12.08.13 10:20  
Aga kust Sa tead, et paljud siiani lihtsalt pildina hinnatud pildid ei ole olnud osa seeriast? :)
  [email protected] (<°·HHH<) 12.08.13 10:39  
Nojah, klassikalisel ilupildiskaalal vaadatuna tekitab vähe eemaletõukereaktsiooni selline modellide visuaalne vägistamine. Kui mingi järjepidevus, seosed või tõesti arusaam tekiks, mis suunas või kuhu need otsingud peaks ka vaataja viima, siis oskaks kuidagi suhtuda. Eks alasti naisekehaga natuke ebaesteetilises võtmes mängimine on juba ammu kasutatud võte kuidas loomingule tähelepanu saada. Teisest küljest tundub, et kui juba niiviisi, siis peaks olema selge visioon ja nägemus, mis sõnumit sel kujul edasi soovitakse anda, vastasel juhul jääb lihtsalt mulje nagu natuke untsuläinud eksperimendist deliiriumis nägemustega viirastuslikust maanaisest. Peab vist siis ikka sinna näitusele kohale minema kus tervet seeriat näeb, äkki tuleb mõni selgem mõte pähe, aga ikka on vähe arusaamatu, et miks seda materjali niiviisi siin üksikult tilgutada?
  Jaanos (<°·HH<) 12.08.13 10:48  
Et kui tulla tolle "keha teema" juurde veel korraks tagasi siis oleks tore näha mis põhjusel või mõttel kaasati too pinnatäiteks. No et näiteks nagu sellisel pildil http://fotokala.ee/baas.php?aktsioon=kategooriad&pilt=27897 või http://fotokala.ee/baas.php?aktsioon=kategooriad&pilt=38883 ma mõistan konteksti vajadust. Mõlemad omamoodi head pildid mida ilma kehata ei eksisteeriks.
Ilmselt ikka too vana hea tarkus, et kui me midagi hakkame pildilt ära võtma siis mida enam ei tohiks puutuda ilma, et kõik (drastiliselt halvemaks) muutuks nii mõtte kui tekkiva emotsiooni tasandil.
  Ymmor (<°·HHHH<) 12.08.13 10:48  
See väike seeria oli korraks üleval Rõudes, FotoKunstiLaagris. Kui ma ei eksi :)
  kesveel (<°·HH<) 12.08.13 10:55  
No Ymmor, maimud ei hinda, aga sa pole enam maim! :) Nii, et...?
5 Nighttrain (<°·HH<) 12.08.13 17:25  
Eeldan, et see on Andy aktiseeriast järgmine üllitis. Igaljuhul tore, et selle panid, sest see kuidagi mõjub oma kiiksuga oluliselt meeldivamalt, kui teised pildid sellest seeriast. Ilmselt oleks kuskil 3 ja 4 vahel, aga hetkel tõstan keskmist.
1 Nighttrain (<°·HH<) 12.08.13 17:43  
Ja nüüd märkasin kategooriat ka... vaikelu...
  vermontlane (<°·HHHH<; 5.0000) 12.08.13 18:24  
@ Prosa: Enne kui nii vabalt hindad pilte ühega, vaadata mõned oma tööd rohkem kriitilise silmaga. Vanasõna ütleb, "need, kes elavad klaasist majas ei tohiks kive pilduda".
  [email protected] (<°·HHH<) 12.08.13 19:19  
Mis sest kategooriast, ma olen siin ise ka kassipildi akti alla pannud ja täitsa normaalseid hindeid saanud :)
  xiios (<°·HHHH<) 12.08.13 19:49  
Ma vist ei suudagi siin ära otsustada, kas see, mida näen, on popp või poop.
3 Ymmor (<°·HHHH<) 12.08.13 21:21  
kategooria siin tõesti teisejärguline.... pilt ise aga ... nagu segu rutiinsest modellist Okase aktijoonistamisetunnis ja mingist vanast eesti filmist. Puusalt teema ja mingit sügavat filosoofiat siin ei näe , tulemus aga positiivne.
  Prosa (<°·HHH<) 12.08.13 21:51  
Kuule "vermontlane" ja teised, kes siin pasundavad, et vaata oma pilte kriitilise pilguga ennem kui teisi hindad. Kui keegi teab sellist liigat nagu NBA, siis toon näiteks, et seal on mõned tippklubide treenerid, kes pole mitte kunagi korvpalli mänginud, aga siiski juhendavad klubisid ja õpetavad maailma parimaid mängijaid. TAVAI, minge ja öelge nüüd nondele treeneritele ka, et mida nad õpetavad seal neid korvpallureid kui nad ise palli põrgatadagi ei oksa! SAAGE nüüd üle, et enamus siin ei oska pilte teha ja tuleb ka vastav hinne. Selleks, et aru saada, mis eriline saast on, ei pea just ilmtingimata mingi ülihea fotograaf olema, või üleüldse fotograaf!
4 Allar (<°·HHHHH<) 13.08.13 11:10  
Kuidas nad ütlevadki - selleks et aru saada, tuleb kuulata; selleks et kuulda, tuleb vait olla. Võtke seda mõtestamist ja hindamist natuke kergemalt, sest fotoga suhestumine eeldab enamat, kui lihtsalt emotsioonide ja teadmiste kimbuks vormistamist. Kiiret ei ole ju kuhugi.
  kesveel (<°·HH<) 13.08.13 11:15  
+1 Allarile. Ja ma saan nüüd aru, et Prosa hakkas kunstikriitikuks :)Edu sellel raskel teel!
5 ihv (<°·HHHH<; 4.9475) 13.08.13 13:43  
  R.Helerand (<°·HHHH<) 13.08.13 16:08  
Prosa on ennast kurraatoriks joonud :)))
2 R.Helerand (<°·HHHH<) 13.08.13 16:08  
  Jaanos (<°·HH<) 13.08.13 18:11  
Minu arust on nendes korduvates vaidlustes kommentaaride/hinnete üle mis sarnaselt pildist pilti kanduvad uskumatut primitiivsust. Et see ka ükskord otsa ei saa :)
Siin ei lahata tegelikult kunagi milline on hea või halb pilt vaid seda kuidas KEEGI näeb pilti- kas hea või halvana.
Eriti kõva tase on kui osatakse välja öelda mis meeldib või mis ei meeldi sest alati ei teagi mis mingi tundevirvenduse esile kutsub ja see on loomulik. Sama loomulik on, et nähakse erinevaid asju erineva nurga alt või hoopis samu asju erinevalt. Veelgi loomulikum, et mis ühele tundub tipp on teisele põhi või vastupidi. Lepime sellega :) Aga minuarust ei ole selles midagi lõplikku- senikaua kuni sa saad aru, et too konkreetne hinnang on tehtud TEMA tasandilt.
Niipea aga kui keegi arvab kindlalt teadvat milline on hea või halb pilt lähevad pildi analüüsid sujuvalt üle pildi analüüsijate analüüsiks :) Siin sa võid jälle endast rohkem teada saada kui soovid. Et alati see klaasmaja tarkus kah ei tule kasuks, mingid asjad meeldivad kõige kiuste.
Lepime, et too hinnang mingi pildi alla tekib väljendab statistiliselt antud hetkel näppudele tööd anda viitsinud kodanike nägemust ja thats it... Tahad sa seda arvestada või mitte. Ja kui siiralt mitte siis mille kuradi pärast sa siia oma pildiga ronid kui sa ise tead mis sinu pilt väärt on.
Provokatsioonid kui sellised on jälle omaette teema...
  [email protected] (<°·HHH<) 13.08.13 20:53  
Jaan, tõesti, teoorias on lihtne aktsepteerida seda, et kõigil ongi oma arvamus, aga praktikas ei leia see nähtus kuigi sageli kinnitust. Isegi kui seda endale ratsionaalselt teadvustada piisab paarist torkest ja ongi jälle kogu rong rööbastelt maas :)
5 Konnalonna (<°·HHH<) 31.08.13 16:41